Wpis z mikrobloga

Mam nieodparte wrażenie, że gdyby nagle rosja #!$%@?ła i podzieliła się na mniejsze republiki, to świat nagle stałby się całkiem sympatycznym miejscem. Kilka reżimów straciłoby w ogóle rację bytu: Białoruś, Korea Północna, Iran, Pakistan, Afganistan, Kuba, Naddniestrze, Serbia. Wiele spraw bez niejawnego finansowania z rosji, zostałoby uproszczonych lub zapomnianych, nie byłoby już takiej napinki i sączącego się zła. Może i nawet Niemcy byliby ciut bardziej sympatyczni. Tak to widzę i mam wrażenie, że sporo w tym racji.

#oswiadczenie #wojna #rosja #ukraina #swiat #europa
Pobierz pogop - Mam nieodparte wrażenie, że gdyby nagle rosja #!$%@?ła i podzieliła się na mn...
źródło: comment_1650667328fYtVL5RQaozbPJApH428CU.jpg
  • 17
@pogop: Jedynie wojny toczone między nimi i broń atomowa pozostająca w rękach poszczególnych państw postrosyjskofederacyjnych mogłyby destabilizować sytuację. Po casusie Ukrainy w 1991 i oddania przez nią broni atomowej na rzecz Rosji, w zamian za złamane obietnice integralności terytorialnej , żadne z kolejnych państw już tego nie uczyni.
@GryzeKisiel: @Squatlifter: żeby rosja #!$%@?ła, musiałaby zostać unieszkodliwiona atomowo, nie ma innego wyjścia. Pytanie tylko na ile to możliwe. Domyślam się, że Amerykanie wiedzą doskonale, gdzie są wszystkie głowice ruskich, być może byliby w stanie zmasowanym uderzeniem je wszystkie unieszkodliwić, a być może nie.

Marzy mi się jednak, żeby rosja się na ten głupi ryj #!$%@?ła w końcu, a wiele światowej #!$%@? razem z nią.
@Unifokalizacja: Wszystkie państwa, które wymieniasz niby nie zależą od rosji, ale gdyby upadła, one upadłyby też. Może nie od razu, ale w niedalekiej perspektywie. Fala po zatonięciu Rosji, oczyściłaby wiele obszarów.
Pakistan


@pogop: Z Pakistanem to nie trafiłeś, oni mają broń jądrową tylko dzięki cichemu przyzwoleniu ze strony USA jako przeciwwaga dla Indii. Zależność Iranu i Korei Północnej też jest dyskusyjna - gospodarczo te kraje znacznie, znacznie bardziej są uzależnione od Chin, niż od Rosji.

Wszystkie państwa, które wymieniasz niby nie zależą od rosji, ale gdyby upadła, one upadłyby też.


@pogop: To już jest zupełny odlot z twojej strony w jaki
@pogop te kraje to chyba na chybił trafił wymieniłeś xd

Gdyby na mapie świata powstało coś takiego jak na zdjęciu, to myślę, że konflikty bałkańskie to by była dziecinada w porównaniu z tym jaki #!$%@? by był w tych wszystkich częściach Rosji, to by wieczna wojna była
@pogop: Nie wierzę w państwotwórczy potencjał tych narodów i grup etnicznych. Jeśli doszłoby do kolapsu Rosji, to pewnie Chiny wzięłyby w protektorat znaczną część tamtego obszaru. Po naszej stronie moglibyśmy liczyć na usunięcie lotniskowca pod nazwą Kaliningrad. Białoruś oczywiście wolna, Ukraina z Krymem, Finlandia to nie wiem, czy jeszcze w ogóle ma jakieś pretensje o te tereny zabrane po wojnie zimowej, Japonia – swoje wysepki...