Wpis z mikrobloga

DEPRESJA Poporodowa co to jest, jak można ją Leczyć, i jaka jest różnica między nią a BABY BLUES

https://www.youtube.com/watch?v=dH29Vk5ptDo&list=PLPC1dU5GymNUcKfNW78APAIBvM1LOg8ak&index=18

Depresja poporodowa pojawia się u kobiet wkrótce po narodzinach dziecka i bardzo często nie ma żadnej jasnej i oczywistej przyczyny. Pierwsze jej objawy mogą pojawić się pomiędzy pierwszym a szóstym miesiącem po narodzinach dziecka.

Depresja poporodowa może być sygnałem, że w naszej psychice nie może dokonać się integracja, nie możemy się pogodzić z myślami i uczuciami spowodowanymi macierzyństwem. Bywamy zagubione między tym, kim byłyśmy przed urodzeniem dziecka, a tym, kim myślimy, że powinnyśmy być po porodzie. Wydaje nam się, że coś jest z nimi nie tak, skoro czujemy dyskomfort, zniecierpliwienie, nudę czy zmęczenie.

W depresji mamy ograniczoną możliwość rozumienia swoich wewnętrznych stanów – przykłady w rozbieżności w temacie karmienia piersią. Często kierujemy się w stronę ciała, mówimy, że coś nas boli, że jesteśmy zmęczone niewyspane

Jak długo trwa depresja poporodowa? Może trwać zarówno kilka tygodni, jak i niestety kilka miesięcy a nawet lat. Zaburzenie to negatywnie wpływa nie tylko na matkę, ale ma też pośredni wpływ zarówno na dziecko, jak i partnera. Dlatego tak ważne jest by szybko dostrzec jej objawy i zacząć działać!

Pierwszym i najważniejszym krokiem do działania jest zakup i wysłuchanie kursu Sylwii Kopki, która jest psychoterapeutką okołoporodową i która nagrała świetny kurs o trudach macierzyństwa: https://www.hejrodzice.pl/courses/przedsprzedaz-mam-dosc-dlaczego-tak-trudno-mi-w-macierzynstwie/

#depresja #dzieci #rozowepaski #psychologia #psychiatria #stres
  • 18
Depresja poporodowa pojawia się u kobiet pokaż całość


@moll: zwykły śmietnik, tutaj wszystko jest zebrane krok po kroku. Myślisz, że kobieta z depresją ma siłę szukać materiałów na jakiś gówno stronach pisanych przez studentów czy woli mieć podane wszystko krok po kroku aby wyjść z depresji?