Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś korzysta z #apple #ipod jak z laptopa dołączając mysz i klawiaturę? Jak wrażenia? Długo się przyzwyczajaliście do takiego trybu? Wiadomo, że #ipados to nie #macos ale w sumie wszystko podobne. Nie mam laptopa prywatnie, sprzedałem maca, bo leżał i się kurzył, bo na to co robię prywatnie w zupełności wystarcza iPad, po którego zresztą zdecydowanie częściej sięgałem mając wybór, ale czasami przy dłuższych tekstach brakuje fizycznej klawiatury. WIdziałem na yt różne opinie, różnych ludzi ale wiadomo, że najcenniejsze jest zdanie Mirków, także słucham ;)
  • 8
@jakuba94: mam iPada 8 gen. i Magic keyboard odpada. Kupiłem na testy klawiaturę #logitech k380 i mysz m535 i na razie jest okej, choć najbardziej brakuje mi paradoksalnie gładzika i gestów z maca. Wiem, że na magic te gesty są, ale nie widzi mi się aktualnie wymieniać dobrego ipada tylko przez to i zastanawiałem się z czego korzystają inni.
@Forrestpl: Od 2017 tak pracuję ze wszystkimi pakietami biurowymi i internetami i jest okej, lapek tak naprawdę tylko ewentualnie jak coś chcę na dużym ekranie sprawdzić ale to rzadko.
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: dlaczego tak uważasz? w ciągu ostatnich 24h korzystam z zestawu jak powyżej i nie ma aż takiej tragedii. Jakiśtam multitasking jest, nawet z większymi excelami nie jest źle. Są irytujące rzeczy, jak chociażby przyzwyczajenie się do obsługi gestów myszką, ale bez magic keyboard co zrobisz, a tak to wydaje mi się, że polubię się z takim zestawem na dłużej, bo do tego do czego używam iPada, a wcześniej używałem maca
@Forrestpl: wszystko zależy od tego co dokładnie planujesz robić. Jeśli jakieś proste tematy typu web, pisanie dokumentów, maile, messengery itd to będzie spoko. Poświęć chwilę na nauczenie się skrótów klawiszowych (nie ma ich za wiele ale są super przydatne). Fajnie też działa podział ekranu na 2 części (nie wszystkie aplikacje obsługują).

To gdzie zaczynają się schody to jakieś bardziej zaawansowane operacje na plikach, niestandardowe formaty, przenoszenie danych między aplikacjami itd. Generalnie
@dziadmankowy: z tym udostępnianiem to zauważyłem to lata temu przenosząc się na iphona. Ale mając jeszcze maca to złapałem się na tym, że i tak częściej sięgałem prywatnie po ipada nawet jak musiałem napisać maila więc postanowiłem, że ipad + klawiatura i ewentualnie myszka to coś dla mnie i póki co jest dobrze. Skróty ogarnąłem dosyć szybko, bo pomimo, że mam klawiaturę 3rd party od logitecha to dużo skrótów jest takich