Wpis z mikrobloga

@obywatel-mike: to nie my wymyślamy nomenklaturę :) Millenialsi są starsi od Zetek.

Pokolenie Z, in. zoomerzy, generacja Z, Post-Millennials, pokolenie internetowe, Pokolenie C – pokolenie ludzi urodzonych od roku 1995 do roku 2010, dopiero wkraczających na rynek pracy. Według większości źródeł to pokolenie urodzonych po 1995 roku.

Pokolenie Y, in. milenialsi – pokolenie ludzi urodzonych w latach 80. i 90. XX wieku. Nazywane jest również „pokoleniem Milenium”, „następną generacją”, a także
  • Odpowiedz
@Bulldogjob: Lubie artykuły które są oparte o wąską grupkę danego wycinka społeczeństwa. Ja bym porównał lepiej badaczy z tymi z lat 60tych i tymi obecnymi.
Gdzie biorąc książkę do ręki z lat 60/70 masz napisane podmiot badany: Stefan 34 lata dwójka dzieci, pracuje w hucie od 10 lat tako XYZ, matka to: Bożena krawiec, Ojeciec górnik.
Obecnie pisze sie o magicznym podmiocie 'bycie' xD o to jaki człowiek co... 'ABC'. No
  • Odpowiedz
A jak z pracą radzi sobie pani, która wypierdziała ten artykuł? Ja bym powiedział, że marnie skoro takie głupoty pisze. Najlepiej niech wszyscy mają ambicję by pracować na magazynie lub w maczku - byleby pracować. Przede wszystkim trzeba korzystać z życia, a nie podporządkowywać je tylko i wyłącznie pracy.
  • Odpowiedz
@Bulldogjob: A kto wymyśla te pokolenia? Bo widzę że nazwy się mnożą a zakresy czasowe są coraz węższe, i jedyne co z tego wynika to okazja do mnożenia piepszenia o całych grupach ludzi, którym się przypisze jakiś stereotyp.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie okresy pokoleń są zbyt długie ktoś z 95 ma zupełnie inny punkt widzenia na świat niż osoba urodzona w 80 jeśli chodzi o pokolenie "milenium"
  • Odpowiedz
Cytat z artykułu:

"Z badania segmentacji 2021 pokolenia Z przeprowadzonego przez EY wynika, że dla Zoomerów to nie pieniądze są najważniejsze. Zdecydują się nieraz na niższą stawkę i redukcję swojego stanowiska, jeśli wiedzą, że w danej firmie zdobędą więcej doświadczenia.

A jednocześnie już od pierwszej pracy oczekują godziwej pensji, która pozwoli im osiągnąć niezależność. Aż 80% Zetek wskazuje, że właśnie dochody są ich największym źródłem zmartwień — zapewne duża fala
  • Odpowiedz