Wpis z mikrobloga

jestem z tych osób co lubią nowe dodatki i swietnie sie bawią przy nich

ale to pierwszy trailer dodatku który kompletnie nie wzbudza żadnych emocji xD
zero
pandy? super klimat, troche nawiązujący do war3 gdzie orki i ludzi walczą razem
wod? top tier
przy legionie, był fajny klimat
przy bfa jeszcze lepiej, cieszyłem się (i łudziłem) że będzie większy nacisk na pvp i lanie aliantów
przy shadowlands było ok, dużo niewiadomych, zagadek, wielkie plany sylvanas itd

a tu?
no siema golem i smoki

fajnie ze cos robią z profesjami, chociaż raczej nie da się tego systemu uratować czy uwspółcześnić

zmiana talentów? wieje #!$%@?, akurat zmiana talentów w mopie była strzałem w 10, a teraz wracamy do troche "lepszego" systemu sprzed tego czasu. Jestem prawie pewny, że talenty będą jeszcze mniej zbalansowane, aka i tak będzie tylko "jedna słuszna droga", ale to pożyjemy zobaczymy.

Zamiast tego mogliby zbalansować/zmienić pvp, żeby jedyne słuszne teamcompy na arenie nie były takie same od 20 lat

#worldofwarcraft #wow #blizzard #mmorpg
  • 23
@Memphi: chyba pierwszy dodatek jak dla mnie który zapowiada się źle, to raczej dobrze nie wróży, ale zobaczymy, może chociaż gameplayowo się obroni
@Toent: Chodzi o to, że facet i kobieta mają całkiem inne spojrzenie na grę co więcej są nawet transy w firmie wiec nie chce myśleć jakie one musza mieć dziwne pomysły
@Onaaa20: ja #!$%@?, #!$%@? jakies 20 postów i komentarzy, ze wow jest zły bo kobiety nad nim pracują, mam wrażenie, że jesteś jakims cuck stażystą z wyborczej który ma za zadanie napisać artykuł jacy to gracze są nienawistnymi incelami bo przytakują do twoich prowokacji ze to wina kobiet w blizzardzie, weź może zmień pracę, bo ten staż w wysokich obcasach chyba ryje Ci psychikę
@Toent: Mi to wygląda na ciągnięcie się cały czas tego samego problemu. Czyli nie wiadomo jaką w ogóle historię chcą scenarzyści opowiedzieć. W BC było jasne, lecimy do Outland, będziemy wydzierać Outlandy z rąk Ilidana a na końcu z nim walczyć w Black Temple bo już w pierwszej sekundzie trailera był Ilidan. W Wotlk był Lich King i przewijał się przez cały northrend nawet w czasie lvl'owania. Cata, no tutaj wyszło
@Toent: grałam zacięcie w wotlka cata i legion na globie. Przy bfa stwierdzilam, że szkoda mi kasy na takie coś bo nudne. Czasami oglądam sobie cinematiki, żeby trochę fabuły podgonić. Ten cinematic też widziałam.
Juz od kilku dodatków widać, że pomysły się kończą i robią to samo w kółko "tylko inaczej"
@Mirkosoft: zgoda, tylko też nie do końca z tą spójnością scenariusza, bo już w samym tbc lecimy po tego illidana w sumie nie wiedząc dlaczego i później pare dodatków dalej jednak trzeba go uwalniać, wskrzeszać, w vanilli też Ci złodupcy troche są bo są, ale tam mam wrażenie, że było to robione jako bardziej rp mmo, gdzie gracz i jego wyobraźnia miała mieć troche większy wpływ na odbiór świata.
także no,
/e po prostu polecam wszystkim wowa sobie dawkować i wtedy smakuje o niebo lepiej,

zatwardziałym graczom wotlk z priwów grających 10 lat dodatek, nic nie mówię bo to trochę sekta ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Toent: o Ty chamie xD cała ja sprzed kilku lat (chociaz staż troche mniejszy) miałam mema o nieśmiertelnym dodatku wotlku, ale teraz chyba nie znajdę
@Toent: Vanilli bym się nie czepiał bo wystarczyła zajebistość samego świata, i stworzenie go była samo w sobie wielkim wyczynem. A to że historia Ilidana jest zmieniona w Legionie, to już nie wina TBC. Tam historia była w miarę spójna, odgrywaliśmy w pewnym sensie to co z W3. Zresztą historia Ilidana z Legion była całkiem spoko pociągnięta dalej.

WotLK jest jak dla mnie najlepszym i najgorszym dodatkiem. Był bardzo dobrze zrobiony,
@Mirkosoft: nie czepiam się, po prostu mówię +- że jeszcze koncept gry nie był wykrystalizowany, a do dziś mało które, o ile jakieś mmo (poza finalem) ma podjazd do vanilli

no właśnie z tym tbcem to niekoniecznie, całe tło opiera się na tym ze my w sumie nie wiedzielismy ze ten illidan to dobry ziomek to go #!$%@?, tak w skrócie
/e no dobra, nie był kryształowo dobry, ale jednak, taki
@Toent: Raidy już były usprawnione samym przejściem na 25 man i usprawnieniem talentów / respem po za combatem. A jeszcze doszły 10 man, zniknęło mozolne zbieranie gearu z resistem, robienie attunementów i grindowanie matsów na elixiry przez większość gry po za raidem. Do tego z czasem powstały treści oraz mody które pomagały w ogarnięciu taktyki. I ciekawe utrudnianie raidów poprzez specjalne sposoby pokonania bossa a nie ustawienie poziomu trudności w oknie
@Mirkosoft

Tam historia była w miarę spójna


Tbc
Spójna historia
XD
Lorowo TBC to był ulep xD idziesz na Outland, ale nie masz pojęcia dlaczego xD o "złym" illidanie dowiadujesz się dopiero w Shattrath czyli 3 krainie, nie wiesz dlaczego illidan jest "zły" i zaatakował cywili, skoro on sam waczy z Legionem
TBC nie miało głębszego lore i tyle. Po latach musieli je uzupełnić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Toent: trochę to moze śmieszne, ale wow już praktycznie zakończył linie fabularna z kryzysami światowymi i ogromnymi zagrożeniami i musi iść w stronę lżejszych przygod w nowych miejscach.
Jak zrobią taka pandarię tylko w starożytnej dziczy to będzie okej.
@Rebeliant: zawsze mozna iść w głąb kosmologia świata jest spora, tytany, light, void, miecz w silithus
@marv0oo: +1, pisałem o tym wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mirkosoft: no ta, tylko raidy których trudność polegała na cyferkach raczej jest mało ambitne, a były i takie raidy w wowie które przecież były przez to niewykonalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no z tym raidowanie