Wpis z mikrobloga

Pan Jezus podniósł krzyż z ciężarem naszych grzechów, ja podniosłem sztangę o ciężarze 240 kg, trzeba naśladować Pana Jezusa

240 kg deadlift PR

Słabo się dziś czułem, a udało się zrobić rekord. Martwi mnie ten ruch kolanami, nie wiem czy na zawodach sędziowie nie dopatrzą się tam wózka ;( Chciałem tez zrobić te ciagi na twardej sztandze ale była zajęta, wiec zorbilrm na 28,5 mm rogue, która jesy dużo twardsza niż przecięty Apus ale trochę bardziej miękka niż eleiko

Cieszy mnie ze chwyt jest stalowy, raczej nie ma opcji żeby cokolwiek z niego wypadło

Potem rdl 185 kg i swingi kettlem 48 kg
#mikrokoksy #latajacydywan #silownia #trojboj
DywanTv - Pan Jezus podniósł krzyż z ciężarem naszych grzechów, ja podniosłem sztangę...
  • 21
  • Odpowiedz
Pan Jezus podniósł krzyż z ciężarem naszych grzechów, ja podniosłem sztangę o ciężarze 240 kg, trzeba naśladować Pana Jezusa


@DywanTv: to żeś popłynął z metaforą. Jeszcze tego nie grali, żeby ukrzyżowanie było inspiracją dla koksów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@DywanTv: Przy RDL w każdym powtórzeniu puszczasz L-S idąc w górę, uważaj na to. Przy swingach na czym się skupiasz? Mocniej uginałbym kolana i pracował bardziej biodrem/pośladkiem
  • Odpowiedz
@Poemat:

Przy swingach na czym się skupiasz? Mocniej uginałbym kolana i pracował bardziej biodrem/pośladkiem


Staram się po prostu dać prowadzić ciężarowi, żeby mnie pociągnął do tyłu. Ale dzięki za rady, w sumie to pierwszy raz mam to ćwiczenie w bloku, dalej się go uczę.

Przy RDL w każdym powtórzeniu puszczasz L-S idąc w górę, uważaj na to.


Staram się robić te RDL właśnie do takiego momentu. Tutaj te 185 kg, które
DywanTv - @Poemat: 

Przy swingach na czym się skupiasz? Mocniej uginałbym kolana i ...

źródło: comment_1650363416QcbWpolnFOEbQ1nxrAXypg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Pytanie tylko na ile jest to niebezpieczne?


@DywanTv: Na ile niebezpieczne jest zejście kolan do koślawości podczas wstawania z 300kg na plecach? Na ile niebezpieczne jest lądowanie po lekkim wyskoku w górę jak Kapustka (tldw: zerwał ACLa ;) )? Na ile niebezpieczne jest wyciskanie 100kg zaraz po wstaniu z łóżka po całonocnym spaniu?

mam słabo rozciągnięte dwójki


@DywanTv: Jak sprawdzałeś/różnicowałeś?

mam hipermobilność w lędźwiach


@DywanTv: Mediana u osób 18-40
  • Odpowiedz
@Poemat:

Jak sprawdzałeś/różnicowałeś?


Np. nie mogę usiąść na podłodze z dupą przy ścianie i wyprostować nóg, czuję, że ciągną wtedy dwójki. Tak samo podczas hip hinge jeśli trzymam proste plecy to czuję, że zejdę trochę i dalej nie dam rady, bo ograniczają mnie dwójki. Nie wiem czy to ma jakąś wartość diagnostyczną ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@DywanTv: To nie masz problemów z kulszowo-goleniowymi tylko brakiem odpowiedniego wyprostu w stopie, czyli trójgłowy łydki i/lub blokada stawu
  • Odpowiedz