Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 356
Mózg #!$%@?!

Jadę z różową alejami Ujazdowskimi a przed nami rowerowa rodzina. Ojciec jedzie rowerem cargo (w nim siedzi maluch na oko 3 - 4 lata), za nim dwójka dzieci, jedno na Woom 2, drugie na Woom 3, z tyłu matka w przyczepce ciągnie malucha (roczniak).

Najpierw, ku mojemu zdziwieniu te dzieciaki całkiem na luzie zjeżdżają z Belwederskiej do Spacerowej - a tam jest mega stromo.

Przy skrzyżowaniu ze Spacerową zatrzymujemy się i moja różowa, jak to ona - lubi zaczepiać ludzi - zagaduje ich o ten rower cargo, o pomysły na trasy i od słowa do słowa przechodzi do tematu tego ile jeżdżą i w pewnym momencie babka wypala:

Wie Pani, my ogólnie to jeździmy wszędzie na rowerach. Ten to ma cztery latka i w tym roku (no oczywiście z postojami) jeździ po 50 km


Czujecie to? Czterolatek, pięćdziesiąt kilometrów na tym swoim rowerku. Patrząc jak świetnie sobie radził i jak pędził gotów jestem w to wierzyć.

Czterolatek, pięćdziesiąt kilometrów...

#rower #rowery #woom #dzieci #warszawa #ruszwarszawa #sport #rodzina
PanBulibu - Mózg #!$%@?!

Jadę z różową alejami Ujazdowskimi a przed nami rowerowa ro...

źródło: comment_1650216172reyw0HUnVkUt5N2jL4NbDl.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: oczywiście, że nie jest to zdrowe, ale kto by się tym przejmował ¯\_(ツ)_/¯ skoro rodzice nie widzą problemu, to pewnie i w przyszłości nie dojdzie do nich z czyjej winy tyle kasy muszą wykładać na lekarzy i rehabilitacje
  • Odpowiedz
  • 2
@PanBulibu pamiętam jak odwiedziłam koleżankę co urodzila dziecko jakieś 2lata wcześniej. No i stwierdziliśmy że podjedziemy zwiedzać zamek w Oporowie. Pakują bombka do auta i ja się pytam zdziwiona że bez wozka. A oni że tak. No ja nie mam dzieci może się nie znam. Przeciągnęli młodego na nogach po zamku. Wróciliśmy do Kutna i przeciągnęli go po Kutnie. Z domu, główna ulica,park i do domu. Moja opaska sportowa naliczyła 6 km....
  • Odpowiedz
@PanBulibu: no w sumie skoro wycieczki szkolne w góry są w stanie zrobić pewnie z 20km, to nie dziwi mnie ze dzieciak na rowerze byłby w stanie zrobić 50, kwestia perspektywy
zajebiście zdrowa rodzina, szanuję
  • Odpowiedz
@PanBulibu: nie wiem, nie znam się, ale z tego co kojarzę to dziecko przed jazdą w przyczepce (vide ten roczniak) powinno już samo chodzić a najlepiej skakać, żeby jego organizm (mięśnie, kręgosłup i błędnik i generalnie cały narząd ruchu) był w stanie poradzić sobie z przeciążeniami (hamowanie, dziury, podskoki na krawężnikach itd.). Przynajmniej z tego co fizjo dzisiaj na ten temat mówią.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: a ja za dzieciaka miałem koszmary, że musiałem jechać sam na rowerze 16 km do najbliższego miasta powiatowego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Koszmar do tego stopnia, że budziłem się caly mokry( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PanBulibu: no dzieciaki potrafią zaskoczyć rodziców pod tym względem. Pamiętam jak zabraliśmy rowery na wczasy i mój pięciolatek zrobił 50 km szlakiem zwiniętych torów na rowerku puky bez przerzutek. Wcześniej jeździł max po kilkanaście km. Ale teren płaski, dużo przerw w tym długa z obiadem, tempo spacerowe i cały dzień na wycieczkę.
  • Odpowiedz