Wpis z mikrobloga

@scriptkitty:

A no tak, bo kredyciarze mają miliony monet, tylko jakoś zawsze mają problemy z uzbieraniem na wkład własny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nadwyżki powyżej 100 tys. zł można wrzucić do Getin Banku, na 3%.
@ykk1: jak sie troche znasz to zakladaj konto maklerskie gdziekolwiek i kupuj obligacje nawet zerokuponowe z terminem wykupu za rok , juz dzis placa 550zl od kazdych 10 000zł. Z terminem na lipiec 2024 placi jeszcze wiecej, 1350zl za dwa lata. Ten credit agricole tez wyglada ok jesli oparty na wibor 1M choc na wibor 3m juz wskakuje 5.5% wiec w lipcu w toyocie bedzie jeszcze wiecej.

Ogolnie ciekawe jak sie
@xdrcftvgy: mam w akcjach dużo kasy. Tutaj chciałem wrzucić pieniądze jakby były potrzebne na zaraz. Wiadomo, że i tak tracą na wartości, ale mniej niż na zwykłym depozycie.
@LuciusMiximus: to lipa, na stronie glownej pisza ze tylko o wibor 1m oparte, czytales regulamin tego produktu? (dobra doczytalem, jednak lipa )

@ykk1: no to toyota, ewentualnie skarbowe detaliczne, tam masz w ciagu paru dni kase ale dosc czesto odsetki przepadaja, za to w trzyletnich ozmiennej stopie masz wibor 6M i odsetki co pol roku, wiec tez nie jest zle, czytalem gdzies ze zyskuja na popularnosci.
@zardzewiala_zyrafa: te lokaty są tylko do 75k, więc jest to śmiech na sali...
https://static.credit-agricole.pl/asset/t/o/-/to-indywidualni-07042022_23295.pdf

@LuciusMiximus: ten WIBOR 1M - 1.5pp tak szczerze to nie jest mało. Patrząc na FRA to stopy spokojnie dojdą do 7%, WIBOR liczmy wówczas nawet to 7%, to daje 5.5% oprocentowania bez żadnych limitów także już całkiem całkiem nieźle.

Oczywiście Toyota do 100k póki co nie ma żadnej konkurencji, ale powyżej 100k Toyota i to ich
@haha123: 75k ta stałoprocentowa na nowe środki jak dobrze czytam, zmienne są bez limitu. Pamiętaj że mogą zmienić oszczędnościowe w każdym momencie, kiedyś Alior miał fantastyczną ofertę na zmiennoprocentowym oszczędnościowym dla starych klientów, ale teraz minus 2pp i słabo trochę. A marża to marża, jest zafiksowana na okres lokaty.
@zardzewiala_zyrafa: jesteś pewny, że te lokaty zmiennoprocentowe są bez limitu? Np. można je założyć na 500k?

Bo dzwoniłem do CA i się o to pytałem, to konsultant mi powiedział, że niestety jest limit 75k. Ale ten konsultant nie był zbyt komunikatywny, także mógł się też pomylić. Powiedział mi, że mogę sobie ewentualnie założyć 2x 75k xD - 75k na WIBOR i 75k na 3% xD
źródło: comment_16500232312qCMsdj5IfixGWwFsUFTp1.jpg