Wpis z mikrobloga

Hej, nie jestem pewny jak wykonać pewien projekt który bym chciał. Tj zrobienie "automatycznej" rolety na okno
A dokładniej mam plan żeby kupić raspberry pi / arduino i silnik korkowy do tego by obracać roletami i o ile napisanie prostego skryptu który to będzie wykonywać nie powinno byc problemem to problem pojawia się u mnie z tym że chcialbym móc kontrolować to z poziomuu telefonu i nie do końca orientuje się jak sie za to zabrać, słyszałem kiedyś o #zigbee zeby korzystac podczas automatyzacji domu ale nie do konca sie orientuje co jak dziala. Chcialbym napisać sobie apke która bedzie miała 4 przeciski, 0 gdzie rolety będą odsłownięte, 1/3, 2/3 i 1 gdzie 1 to całe zasłonięte. Orientuje się ktoś jak mógłbym połączyć taką apke na androidzie by komunikowałal się z #arduino czy tam #raspberrypi
#inteligentnydom #automatykadomowa #smarthome
  • 13
@ShortyLookMean: nie jest to do końca coś czego oczekiwałem w odpowiedzi, tym bardziej ze silnik do rolet są "inwazyjne" i będę musial wyrzucić rolete jak nie wyjdzie albo cos innego innego. Plus chcialem sie nauczyc cos z tego o czym pisalem wyzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theexitest:

silnik korkowy

No to za mocny nie będzie, lepszy będzie z jakiegoś metalu.
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać xd
Zazwyczaj to są raczej zwykłe silniki z krańcówkami i nie są drogie. Moduł zigbee zawsze możesz dokupić później. Tylko czy chodzi o metalowe rolety?
@theexitest: Chodzi mi po głowie dokładnie to samo (bez aplikacji akurat bo jakiś Domoticz czy inny HomeAssistant mi wystarczy). Mam dwa pytanka:
1. Kręcisz jakoś bezpośrednio wałkiem od rolety czy pociągasz za sznurki (te którymi pociąga się ręcznie)
2. Kiedy wiesz, że chcesz przestać kręcić? Po czasie czy jakiś dodatkowy czujnik? Jakieś zabezpieczenie w razie gdyby program albo elektronika "zwariowała" (zwarcie, jakaś nieprzewidziana w kodzie sytuacja, zwiecha, cokolwiek)?