Wpis z mikrobloga

Czy wy też uważacie, że dzisiejszy konstrukt jakim jest „terapia”, to jeden największych współczesnych scamów?

Polecana zagubionym przez cynicznych, udających empatię ludzi, którzy jej nawet nie potrzebują albo zapisują się, bo to modne.

Jej skuteczność to zazyczaj cope, zwłaszcza w kontekście terapii związkowych, kiedy „pani psycholog”, która miała na studiach 5 warunków i 8 poprawek, tłumaczy nieszczęśliwej i martwej parce, żeby ze sobą nie zrywali, tylko do niej przychodzili na rozmowy, aby wydawać pieniążki.

Dobrych psychologów jest niewielu, a ich zdecydowana większość obiera zupełnie inne scieżki kariery niż te wszystkie studentki, które później podgrywają „panie doktor” i koszą hajs na nieszczęśliwych. To wszystko dzisiaj jest tak sztuczne i fejkowe, że serio szkoda gadać.

Żadnej zagubionej jednostce nie polecę terapii. Najwyżej zaproponuję rozmowę przy piwku.

#blackpill #terapia #psychologia #redpill #pieklomezczyzn #niebieskiepaski #rozowepaski
Tywin_Lannister - Czy wy też uważacie, że dzisiejszy konstrukt jakim jest „terapia”, ...

źródło: comment_1649866747eycOTYJDkyJOE0eMpD4Wps.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
leciałbym na wyuczonym wcześniej automacie


@evolved: przecież te klika trików behawioralnych stosowanych i wpajanych pacjentom przez psychologów to dokładnie to samo tylko w drugą stronę - życie schematem i przesadne analizowanie. a jak nie ma schematu na rozwiązanie problemu, to jest sraka xD

Przy tym wzrost poczucia własnej wartości, pewności siebie, asertywności, większa umiejętność komunikacji i stawiania granic


i to jest #!$%@? największa zbrodnia jaką robią psychologowie. oczywiście, pewność siebie
  • Odpowiedz
tłumaczy nieszczęśliwej i martwej parce, żeby ze sobą nie zrywali, tylko do niej przychodzili na rozmowy, aby wydawać pieniążki.


@Tywin_Lannister: Żaden sensowny psycholog nie mówi Ci co masz robić ze swoim życiem, jeśli na terapie dla par przychodzi parka ktora chce sie ewidentnie rozstać to jedyne co uslyszy to "No to w czym problem? Rozstańcie sie" No i wtedy nnagle okazuje sie ze jednak to wcale nie chca sie rozstać
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Normiki chcą po prostu wierzyć w sprawiedliwość tego świata, chcą wierzyć w sprawiedliwość karmiczną i inne tego typu bzdety. Też mam serdecznie dość tej epoki "uczuć i emocji" z wytęsknieniem wyczekuję nowego renesansu czyli epoki rozumu.
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: @kficzou: @Pozytywny_gosc: @Im_from_alaska: Rozmowa z osobami krytykującymi terapię i psychologię jest całkowicie bez sensu, ponieważ główną motywacją takich osob jest obrona przed dopuszczeniem do siebie mysli, ze jednak psychologia dziala i o Boże o #!$%@? ja jednak mógłbym zmienić swoje zycie, czyli moje #!$%@? życie = moja wina. Tymi działaniami osoby atakujace skutecznosc terapii i psychologii potwierdzają de facto jej fundamenty :D Oczywiscie
  • Odpowiedz
@grzegorzo: oglądałeś ten 2 godzinny wykład który podesłałem? To nie jakieś wykopki krytykują gościu, masa specjalistów, ludzi z doktoratami, specjalistami w swoim fachu

Nie wierzysz wykopkom to zaufaj specjaliście.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Jak to mawia klasyk: w dupie byłeś gówno widziałeś. Jako osoba po wyleczonym PTSD mogę powiedzieć ze bez terapii już dawno bym wisiał gdzieś w lesie na gałęzi. Każdemu z problemami emocjonalnymi/psychicznymi polecam terapie, najlepiej w połączeniu z farmakoterapią. Znam wiele osób które dzięki terapii wyszły z bagna, podniosły się z depresji czy DDA i innych zaburzeń.

Twoje negatywne doświadczenia nie udowadniają żadnej tezy.
  • Odpowiedz
„Część problemu polega na tym, że systemy ochrony zdrowia psychicznego są wszędzie tak słabe, że zapewniają o wiele większą przestrzeń do działania dla szarlatanów niemających żadnego zaplecza naukowego. Nigdy nie zobaczymy czegoś takiego na przykład w leczeniu raka i to naprawdę ilustruje, jak słaba jest ochrona zdrowia psychicznego oparta na dowodach w większości regionów świata”.

Działalność Patela i jego publikacje to niejedyne źródła, które mogą pomóc zweryfikować nam, czy to, jak zajmujemy się zdrowiem psychicznym, nie przypomina swoją konstrukcją bujanego fotela z wachlarzem.

Co rusz ukazują się publikacje, które prowadzą do podobnych wniosków, choćby takie jak opublikowana w grudniu 2020 roku w prestiżowym czasopiśmie „Psychological Bulletin” obszerna metaanaliza 1125 prac badawczych przeprowadzonych w ciągu ostatnich 50 lat, opisujących skuteczność różnych metod pomocy osobom dokonującym samookaleczeń i potencjalnym samobójcom.

Wnioski płynące z tej metaanalizy są dość przygnębiające. Skuteczność wszystkich badanych metod jest bardzo mała, ich efekty nie utrzymują się w dłuższym czasie po przeprowadzonej interwencji. Co więcej, nie ma istotnych różnic pomiędzy różnymi metodami, na przykład długotrwała i droga psychoterapia psychodynamiczna jest równie mało skuteczna jak tania i szybka interwencja rówieśnicza. Najbardziej jednak uderzające jest odkrycie, że efektywność tych metod dzisiaj jest niemal tak samo niska jak 50 lat temu.


@grzegorzo
  • Odpowiedz
@grzegorzo:

Rozmowa z osobami krytykującymi terapię i psychologię jest całkowicie bez sensu, ponieważ główną motywacją takich osob jest obrona przed dopuszczeniem do siebie mysli, ze jednak psychologia dziala i o Boże o #!$%@? ja jednak mógłbym zmienić swoje zycie, czyli moje #!$%@? życie = moja wina. Tymi działaniami osoby atakujace skutecznosc terapii i psychologii potwierdzają de facto jej fundamenty :D Oczywiscie istnieje akademicka, konstruktywna krytyka ale chyba idiota wierzy ze ma ona miejsce na Wykopie xDD


Czyli kontynuacja obrony narracji, trzeba bronić liberalizmu nader wszystko, twoja wina, zawsze twoja, każdy ma takie same szanse, a prowadzi nas ręka, twór oświeceniowego
  • Odpowiedz
Witkowski bzdury #!$%@?


@Pozytywny_gosc: A owszem, Witkowski ma fatalną opinię w poważnych środowiskach naukowych, to taki Trader21 ekonomii czy Zięba wśród lekarzy. Jego krytyka ma pewną część racji, ale to jest poziom przyznania komuś racji typu "No, Zięba ma racje, bo lekarze leczą dla pieniędzy".
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: zawód psychologa nie jest w PL regulowany. Wielu jest partaczy... Ale to mniej więcej tak jak z jedzeniem na mieście, jak się uprzesz to w końcu trafisz na swój smak.
Do mojej psycholożki podsyłam już kolejną osobę... Na razie nikt się nie zawiódł.
  • Odpowiedz
twoja wina, zawsze twoja, każdy ma takie same szanse


@TheKirghizLight: To jest absolutna nieprawda i psycholog czy nurt terapeutyczny ktory kaze wierzyc w cos takiego, to gówno. Jednak pamietaj, aby nie skakac ze skrajnosci w skrajnosc, poniewaz pomiedzy "Przegralem zycie i nic ze soba nie zrobie" a "Jestem #!$%@? ale dzieki terapii zostane multimilionerem z tysiącem kobiet" jest 4567890 opcji pomiędzy
  • Odpowiedz
No tak, ale pewnie ten Witkowski bzdury #!$%@? i się nie zna w ogóle na psychologii ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

To akurat się zgadza. Tutaj Joaśka Gurtal i Gruhn-Devantier (autorki strony Zdrowa Głowa) obalają jego tezy.
Artok - >No tak, ale pewnie ten Witkowski bzdury #!$%@? i się nie zna w ogóle na psyc...
  • Odpowiedz
@grzegorzo:

To jest absolutna nieprawda i psycholog czy nurt terapeutyczny ktory kaze wierzyc w cos takiego, to gówno. Jednak pamietaj, aby nie skakac ze skrajnosci w skrajnosc, poniewaz pomiedzy "Przegralem zycie i nic ze soba nie zrobie" a "Jestem #!$%@? ale dzieki terapii zostane multimilionerem z tysiącem kobiet" jest 4567890 opcji pomiędzy


Owszem, jest x innych opcji. Tylko, że dzisiejsze widzenie terapii przez społeczeństwo idzie ku tej drugiej skrajnej opcji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tywin_Lannister: terapia xDDDDD
Najlepsze są "psycholożki", po których już na pierwszy rzut oka widać, że ich historia to typowe

no ja sama miałam PROBLEMY (podwójne punkty jak powie, że "swoje DEMONY" XDDD) i poszłam na psychologię żeby poznać siebie

etc etc i inny, niemalże MLMowy szajs xD
  • Odpowiedz