Wpis z mikrobloga

@Crisu: no i żebyś miał świadomość, to wszystkie usługi w rodzaju "konserwacji" (mówię o budżecie do 2k) ograniczają się do zapsikania barankiem zardzewiałego elementu ewentualnie lekki szlif piaskiem - efektem będzie szybsza korozja bo wilgoć będzie miała gdzie się zbierać (pod barankiem)
@Crisu: czas potrzebny na rozebranie auta do śrubek + usunięcie korozji (tej powierzchownej) bo korozji szczelinowej już nie usuniesz, konserwacja woskiem lub poliuretanem + złożenie autka = okolice 50 roboczogodzin, przy średniej cenie takiego warsztatu 100zł za rbh to około 5k
@Volmyr: to ile takie auto stoi w warsztacie , tydzień ? Skoro jest rozebranie do śrubek to bałbym się później jak to będzie złożone, w sensie podwozie zabezpieczone ale wszystko bedzie skrzypieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Crisu: Tak, w starej Hondzie z 2005 robiłem w http://www.konserwacja-samochodow.pl/, wydaje mi się że ze 4-5 lat temu. Ja musiałem przekonywać żeby wziął tak starego japończyka do roboty, ale u Ciebie nie powinno być problemów. Skrobanie rdzy, blacharz obok uzupełnił ubytki gdzie można było, potem całość pokryta warstwą zabezpieczającą (nie "barankiem"), w cenie 3 uzupełnienia środka co roku, dopłata tylko za mycie podwozia. Na pewno warto umówić się na oględziny. Zapłacić
@Xune: i tyle to powinno kosztować jakieś 4-5 lat temu, wszystko co teraz oferują w zakresie tysiąca złotych to jest tylko i wyłącznie "konserwowanie rdzy", same dobre środki typu wosk innotec/akemi kosztuje 100zł/litr a na samochód trzeba lekko rzucić 4litry
@Volmyr: Barankiem? Gdzie na Podlasiu?
Standardowo wosk innotec z profilami zamkniętymi to cena właśnie do 2k - w przypadku aut nie będącymi gruzami z ogniskami korozji (wtedy cena rośnie z każdą rbh usuwania ogniska)
Jeżeli auto to 10-15 letni gruz jakich wiele (zwykłe auto segmentu a-d) z głęboką korozją - zabawa w usuwanie jest nieopłacalna
@Crisu: Ja byłem zadowolony, auto dosyć niedawno sprzedałem i generalnie stan podwozia nadal był na tyle dobry że kupujący nie marudził - a oglądał. IMO jeśli chcesz zachować auto na dłużej to na pewno podjedź, pokaż, porozmawiaj, oceń kwotę czy warto.