Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś, kto zna się na papugach lub małych ptakach? Potrzebuję konkretnej odpowiedzi na pytanie o klatki.

Przyjechałam w odwiedziny do pewnej osoby i zobaczyłam, że trzyma papugę w niewielkiej klatce. Papużka ma obszarpany ogonek, co przeczytałam, że może świadczyć o tym, że katka jest za mała. Mi ta klatka wygląda na taką po chomiku, a nie specjalną dla papug, ale podobno można ptaka w takiej trzymać. Wysokość klatki razem z kuwetą to 42 cm, szerokość 47x29. Martwi mnie to okrutnie, więc bez śmiechów.

#ptaki #papugi #zwierzaczki #zwierzeta
#pytanie
#pytaniedoeksperta
kwiatekbzu - Czy jest tu ktoś, kto zna się na papugach lub małych ptakach? Potrzebuję...

źródło: comment_1649756497l6gcVaVoT5Ph6HNmgvkQKC.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kwiatekbzu: wołam wykopowego specjalistę ds. papug @Michael_Scott ale mówię z góry że #!$%@? xD
Ogólnie współczuję, bo uświadomić kogoś że jego zwierzę ma złe warunki bytowania to zazwyczaj droga długa i kręta, a skłonić go do zmiany to już w ogóle ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • Odpowiedz
@Miriamele: tak mi szkoda tego ptaka, że poważnie rozważam żeby kupić klatkę i wysłać do nich. Ciekawe tylko czy nie będzie to odebrane jako obraza majestatu. Nie znam się też kompletnie na papugach, dlatego muszę zorientować się w temacie. Czekam w takim razie na poradę od @Michael_Scott
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: to jest klatka dla chomika co najwyżej, zdecydowanie nieodpowiednie warunki dla ptaka. Aż nie wiem od czego tu zacząć tak wszystko jest #!$%@?.

- Taka nimfa powinna mieć co najmniej dwa razy większą klatkę z poziomymi szczeblami na dwóch ścianach żeby się po nich wspinać.

- Ptak musi mieć w klatce żerdzie, koniecznie naturalne drewniane żeby mógł sobie ścierać na nich dziób i żeby wygodniej mu sie spało. Tutaj są
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: dodaje jeszcze zdjęcie mojej klatki i tego co w niej jest. Wiekszosc dnia papugi spędzają poza nią, jako ze pracuje zdalnie to tak koło 17-18 idą do klatki jak mnie już nie ma w pokoju z nimi. Ta klatka jest większa niż to co zaproponowałem, ale mam dwa ptaki i myśle, ze spokojnie jeszcze trzeci by się tam pomieścił. Klatka nie może tez być za bardzo zasrana rzeczami żeby papug
Michael_Scott - @kwiatekbzu: dodaje jeszcze zdjęcie mojej klatki i tego co w niej jes...

źródło: comment_1649761051i8hPzXTwasJvBwF6yNzyJt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Michael_Scott: jejku, aż nie wiem co powiedzieć! Bardzo dziękuję Ci za ten post. Z tego co mi powiedziano, to ta biedna papuga nigdy nie była wypuszczana i nie będzie. Siedzi w tej klatce od kilku lat pewnie. Widzę, że ta klatka, którą wysłałeś jest bardzo przystępna cenowo. Czy te akcesoria są wystarczające, które ta klatka zawiera :Akcesoria: 3 sztangi, 1 drabinka drewniana, 2 karmniki metalowe?
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: no te żerdzie (sztangi) są kiepskie, bo są okrągłe i papug sie moze męczyć staniem. Poza tym, na gładkiej nie będzie sobie ścierał dziobra, dobrze żeby miała korę. Musi mieć taką żerdź, na której łatwo mu sie będzie zaczcepić. Najlepiej jakieś normalne z gałęzi kupić (takie jak ja mam na przykład), ale na dobrą sprawę to można nawet iść do parku i urwać kilka gałęzi. Super sprawdza się brzoza, jabłoń
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: swoją drogą to bardzo przykre, że on nie jest wypuszczany. Nimfy to bardzo wdzięczne i pocieszne ptaszki, łatwe w ułożeniu i nie mają jakiegoś bardzo niszczycielskiego temperamentu. A jak sie ma samca to jego gwizdania można słuchać cały dzień. Szkoda, ze ptaszor trafił na takich włascicieli...
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: Ja swoją nimfę zabrałem z podobnych warunków. Ptak nie wypuszczany, klatka mała, okrągła i stojąca w przeciągu. Ptak zdziczały, nerwowy, rękę źle kojarzy- była siłą wyjmowana z klatki, żeby ją pogłaskać i znowu do klatki. Powiedziałem, że jak właściciele będą jechać w moją stronę to niech przywiozą ją z klatką i tym co mają.

Kupiłem klatkę z linku podanego wyżej, papuga jest wypuszczana codziennie. Trochę to zajęło ale już sama
  • Odpowiedz
@Michael_Scott: bardzo szkoda, że tak żyje. Aż serce pęka. Szczególnie jak ten ogonek ma ta papużka tak poszarpany dość mocno. Nie dotykałam jej ręką, ale jak złapałam za klatkę to jak na moje oko, nie była zadowolona i tak agresywnie otworzyła dziób. A żerdzie takie mogą być : https://allegro.pl/oferta/trixie-zerdz-20cm-dla-ptakow-w-ksztalcie-y-5876-10043028089?

@kloner11: niestety ja nie mogę jej wziąć, ale postaram się jej pomóc.
  • Odpowiedz
@kwiatekbzu: serio chcesz kupić jej większą klatkę? Jesteś cudownym czlowiekiem ( ʖ̯). Te warunki są straszne :( daj znać jak historia sie potoczy. Jakakolwiek wieksza klatka bedzie lepsza niż to coś.
  • Odpowiedz
@wafelkowo0: już kupiłam i czekam aż dojdzie do nich. Żerdzie też zakupiłam zgodnie ze wskazówkami. Z tego co pamiętam, to na 15 kwietnia była przewidziana dostawa. Oby doszło i oby została tam przeniesiona i żyła w lepszych warunkach biedulka.
  • Odpowiedz
Omg nawet nie wiesz jak mi poprawilaś dzień. Ten papug będzie miał duuzoo lepsze życie teraz! ( ʖ̯) miseczki wyżej, przy żerdkach :)) jeszcze w ramach edukacji możesz podpowiedzieć właścicielom żeby jej dawali trochę owoców (ziarno niszczy wątrobę bo jest tłuste).
  • Odpowiedz