Wpis z mikrobloga

Otwieram kontrowersyjną nitkę na gry, które według wielu są TOP i 10/10, a Wy się na nich zawiedliście/odbiliście się od nich.
Ode mnie #niepopularnaopinia o The Last Of Us, które według mnie gdzieś dopiero po połowie gry zaczęło się rozkręcać, ale pod koniec zaczął nudzić mnie gameplay. Jeżeli chodzi o oprawę audio-wizualną, to nie ma nic do zarzucenia, fabuła generalnie też okej, chociaż momentami przewidywalna i sztampowa (chociaż niektóre zwroty akcji były ciekawe). To co najbardziej mnie wkurzało, to brak logiki i konsekwencji w niektórych elementach, np. napierdzielanie się na pięści z zombiakiem, którego ugryzienie powoduje śmierć czy, to że w elementach skradankowych wrogowie zupełnie nie zwracali uwagi na naszych kompanów i w sumie to mogli bez problemu przebiec im przed nosem jak gdyby nigdy nic xD. Do tego powtarzalni wrogowie, którzy w sumie niewiele wnieśli do gry i poza kilkoma momentami, gdzie trzeba było rzeczywiście pokombinować, żeby przejść dalej, walka nie dawała mi satysfakcji.
A i bym zapomniał o chorych wymaganiach do zdobywania pucharków, przez co platyna jest masochizmem xD. Poza tym nie przepadam za półotwartymi światami, w których mam wrażenie, że fabuła sugeruje jak najszybsze przejście dalej/ucieczkę, a ja chodzę po domkach, żeby nic nie przeoczyć, bo nie będę mógł tu wrócić- strasznie odbiera mi to radość z gry.
Ogólnie nie mówię, że jest to produkcja beznadziejna czy nawet słaba, bo moim zdaniem jest to gra 7,5-8/10, ale po opiniach spodziewałem się fajerwerków, a tego, w mojej opinii, nie dostałem.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji ekspertów z tagów
#gry #grykomputerowe #pc #pcmasterrace #playstation #ps4 #ps5 #xbox #xboxseriesx #tlou
Pobierz
źródło: comment_1649691872fetRrNAjdqEh1jZs6khW7y.jpg
  • 60
@Tymariel słyszałem opinie, że git jest podobny do w3, a on mi się mega podobał, chociaż na ten moment z powodu braków czasowych chyba drugi raz bym nie przeszedł xD

@advert ja wiedźmina wciągnąłem jak zły, ale bardzo lubię świat wykreowany przez Sapkowskiego i to może dlatego, chociaż gameplay i fabuła mi się podobały
ja wiedźmina wciągnąłem jak zły, ale bardzo lubię świat wykreowany przez Sapkowskiego i to może dlatego


@OdmieniecGerwant: no ja jestem psychofanem książek, znam je na pamięć i też jestem mega fanem świata - ale nie przełożyło się to na klimat gry.
@OdmieniecGerwant: Resident Evil 7 - fabularny gniot, w którym bohater szturmuje opuszczoną posiadłość, w której może być przetrzymywana jego żona, bez jakiegokolwiek przygotowania, bez poinformowania policji, nawet, jeżeli wcześniej po drodze natknął się na trofeum ze zwierzęcych kości, nadpalony dowód tożsamości swojej żony oraz ludzkie zwłoki... Więcej takich idiotyzmów ciągnie się przez całą grę. Kto pamięta wybór między Zoe i Mią, ten wie o co chodzi.
Pobierz
źródło: comment_1649693669KiOH87Hs5qd477tRwaE8Tu.jpg
@OdmieniecGerwant: Death Stranding, znany też jako symulator kuriera DHL ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak okropnie nudnego świata z tysiącem powtarzających się cut scenek nie widziałem nigdy. Ale żeby być sprawiedliwym, zdarzyło się kilka momentów prawdziwego WOW (ciekawa fabuła i postać grana przez Mikkelsena). Na pocieszenie ładne krajobrazy i fajna muzyka.
Pobierz
źródło: comment_1649693801TStBQFj1xJRsDYnvxyOftz.jpg
W3, RDR2, D2 Ressurection . Do Wieśka podchodziłem 3 razy i zawsze po kilku h mnie nudziło. Do RDR2 podchodziłem 2 razy, 1 po kilku h odpadłem i jak drugi raz się zabrałem żeby kontynuować to 2h i nara. D2 R tu chyba zagrała nostalgia bo nawet pierwszego aktu nie przeszedłem.