Wpis z mikrobloga

Jestem debiutantem w solusowych grach i mam problem z elden ring.
Zabilem 4 bosa z glownej lini (Roter Wolf Radagon)
Mam 47lvl, dopiero odkrylem ze ta rune po godricku moge uzyc, ale wiaze sie to z uywaniem łuku runicznego (ktore mam cale 2)
1. Czyli za kazdym razem jak zgine mam kupowac luk runiczny za 4000, zeby moc uzywac mocy z tej runy tak? :D Ktos to uzywa czy to jest zbedny bajer?
2. Gram sword + shield, ale majac 47 lvl mam claymore'a upgredowanego chyba na 1 albo 2 lvl, oplaca sie uzywac te kamienie i upgrade'owac to bardziej czy szukac lepszej broni?
3. Jak uzywam tej runy to moge grac tym mieczem zszywanca dwurecznym, ale postac jest wtedy dosc wolna, ciosy wyprowadza 3s wiec chyba to nie jest najlepszy pomysl?

poradzcie mi cos odnosnie mojego builda szedlem w sile + witalnosc, gram miecz ciezki + tarcza

#eldenring #gry #ps5
jimmyF - Jestem debiutantem w solusowych grach i mam problem z elden ring.
Zabilem 4...

źródło: comment_1649619730pKGNubVd33sL73q1p1nTFR.jpg

Pobierz
  • 17
@jimmyF:
1.Runa łuku (czy jak jej tam po polsku) działa do śmierci. W świecie gry zdobędziesz spokojnie z 30-40 run, trochę kupisz w sklepie, a resztę możesz zdobywać w coop/pvp. Warto je oszczędzać na wyjątkowo trudne walki.
2.Później kamyki można kupować za runy w nieograniczonej ilości więc nie ma sensu za bardzo ich oszczędzać. Ale też nie ulepszaj 10 broni na raz bo chwile zajdzie dojście do tego etapu gry.
3.Dla
@lone_sloane: hahaah, dobre pytanie :D Ja jestem takim noobem w ta gre jak on: https://youtu.be/ohphfTozE8U?list=PL6T4-7WkXmL9AoQnxW-p6PI0jPnkqzVo_&t=1509

W świecie gry zdobędziesz spokojnie z 30-40 run, trochę kupisz w sklepie, a resztę możesz zdobywać w coop/pvp. Warto je oszczędzać na wyjątkowo trudne walki.


@vateras131: aa czyli nie uzywac jej ciagle, ok, bo 30-40x to ja gine na 3 posiedzenia w tej grze :D wiec rozumiem, ze ten runiczny luk mam uzywac na ciezkie
@jimmyF:
Dokładnie - raczej nie dasz rady nafarmić tyle tych run żeby ich używać non stop.

Zbroja - ma drugorzędne znaczenie, ważne żebyś cały czas miał max. medium load

Co do broni to każda praktycznie jest ok. Głównie liczy się czy pasuje ci moveset, umiejętność (lub slot na popioły wojny) i czy skalowanie zgadza się z twoim założonym bulidem. Claymore można dobić do skalowania B w sile więc jest całkiem ok
We wszystkich grach typu skyrim itp gralem zawsze magiem, tutaj na poczatku stwierdzilem, ze mag bedzie zbyt trudny i latwiej bedzie jednak prac sie mieczami i teraz nie wiem czy to nie byl blad, jak widze co ludzie robia magami to zazdroszcze ze nie szedlem w magie, co chwile znajduje jakies fajne czary itp haha
1. Czyli za kazdym razem jak zgine mam kupowac luk runiczny za 4000, zeby moc uzywac mocy z tej runy tak? :D Ktos to uzywa czy to jest zbedny bajer?


@jimmyF: Chomikuj je na bossów/mocniejsze mobki, używanie ich przy przebijaniu się przez content to średni pomysł. Znajdziesz ich od #!$%@?, but still - szkoda marnować, bonusy które aktywują bywają dość pomocne w trakcie trudniejszych pojedynków.

2. Gram sword + shield, ale
@jimmyF: 1. Jak masz problem to możesz tego użyć, ja pod koniec gry miałem ponad 30 sztuk tego badziewia a nawet aż tak nie eksplorowałem.
2. Duża ilość broni w tej grze jest dobra, nawet te startowe. To nie jest taka gra gdzie co chwila zmieniasz bronie na obiektywnie lepsze, najważniejsze są ulepszenia na broni. Także jak ci się podoba to ulepszaj, jak ci się znudzi po paru godzinach to powinieneś
@jimmyF: A i z tego co widzę na screenshocie poszedłeś dużo w siłę a twój claymore nie ma nałożonego dobrego skalowania. Nie wiem czy wiesz o tej mechanice ale na wszelki wypadek powiem ci że Popioły Wojny (te specjalne ataki pod L2, nie wiem czy tak przetłumaczyli to na polski) mogą ci też zmienić typ twojej broni i dać ci inne skalowanie. Jeden z tych typów daje duży bonus do skalowania
@jimmyF: Zapomniałem o jednym - piszesz że postać staje się wolna gdy używasz tego drugiego mieczydła - spójrz na ekran statystyk postaci, masz tam pole "udźwig". Każda broń, element pancerza czy tarcza w Elden Ringu ważą ileśtam punktów, a o prędkości twojej postaci decyduje właśnie jej udźwig. Masz trzy poziomy: lekki, średni, ciężki.

Lekki - 0-29,9% zajętości udźwigu. Masz, powiedzmy, 100 punktów, ekwipunek który nosisz łącznie wazy 27 punktów, więc
@wideokojimbo: nie kumam za bardzo tego skalowania, w sensie zmieniajac popiol wojny bron bedzie zadawala lepsze obrazenia bo mam duzo sily, a jakbym mial duzo zrecznosci to zmieniac na inny popiol wojny, ktory skaluje zrecznosc?
@jimmyF: Tak to działa. Broń przy zmianie ma trochę mniejsze obrażenia podstawowe ale o wiele większe skalowanie na to co ustawiłeś, przez co jak masz broń gdzie możesz zmienić popiół wojny i dużo punktów w statystyce zawsze warto zmienić ten popiół na coś co się najlepiej skaluje z twoją statystykę. Jak znajdziesz pewien przedmiot to nawet możesz zmieniać to skalowanie przy dowolnym popiele wojny, przez co możesz na przykład mieć magiczny
@jimmyF: Tak jak pan @wideokojimbo napisał ;p

Tłumaczenie popiołów jest trudne, bo to system bardzo prosty w założeniu, ale napisanie co dokładnie z nim robić to jest czterotomowa epopeja - bo tutaj już dziesiątki możliwych kombinacji wchodzą.

Generalnie, najprościej jak się da:

1. Na początku gry, [w tej lokacji](https://eldenring.wiki.fextralife.com/Interactive+Map?id=402⪫=-186.59375&lng=103.133963&zoom=8&code=mapA) znajdziesz przedmiot - musisz znaleźć wejście do piwnicy, będzie w skrzynce. Whetstone knife - wybacz, nie wiem jak ta nazwa