Wpis z mikrobloga

@pieczony_szczur_z_ogniska

Zawsze mnie rozwala gdy homoseksualisci tlumacza ze seks homo u zwierzat tez istnieje i jest czyms normalnym. To jestescie w koncu ludzmi czy zwierzetami? Jak Was postrzegac?


Norma to jest kategoria arbitralna. Jeśli norma oznacza tutaj, że większość przedstawicieli danego gatunku coś robi, to u zwierząt seks homo nie jest normalny, bo stanowi raczej odstępstwo od normy. Jeśli norma ma oznaczać że jest akceptowany, to tak, może nie tyle akceptowany, co ignorowany przez inne zwierzęta. Generalnie seks nie jest tematem "tabu" wśród tzw. niższych form życia, bo nie mają na tyle rozwiniętych zdolności poznawczych, żeby rozumować w kategoriach kulturowych.

#lgbt #teczowepaski #pytanie #gayisok

@Darthal

przerwiercony palec, konieczny szpital?

#medycyna #pytanie

Jeśli pytasz o to czy przeżyjesz - to tak. Jeśli pytasz o to czy palec będzie wymagał rekonstrukcji/porządnego zabandażowania - możliwe. Jeżeli nie jest mocno uszkodzony to wystarczy zdezynfekować i zabandażować samemu.

@teddybear69

Bardzo lubię klasyczne pop rocksy, fajnie strzelają w buzi. Taki guilty pleasure który przypomina mi czasy podbazy. Pewnie wielu z Was też je lubi? Problem jest taki, że doczytałem jak są one zrobione. Okazuje się, że to CO2 uwięzione w cukrowej skorupce. I tutaj pytanie do innych "użytkowników" tego produktu - czy w związku z tym, że zawierają CO2 to dopisujecie sobie je jakoś do Waszego śladu węglowego?

#pytanie #pytaniedoeksperta #gorzkiezale #klimat #ekologia #sladweglowy #gimbynieznajo #zdrowie #nauka

Nie dbam o ślad węglowy. Dlaczego? Narracja o generowaniu śladu węglowego ma doprowadzić do depopulacji. Ludzie nie dbają o planetę (kiedyś na planecie było prawie samo CO2, tlen był trucizną, a organizmy bez problemu sobie żyły) - to fałszywe twierdzenie. Planecie nie robi żadnej różnicy co robią ludzie, jeżeli zmieni się środowisko, to po prostu pojawią się inne organizmy, dostosowane do nowego środowiska. Np. grzyby zjadające promieniowanie w Czarnobylu. Więc skoro ludzie nie dbają o planetę, to o co dbają? Otóż ludzie egoistycznie dbają o swoje własne środowisko -- chcą utrzymać ekosystem które im samym umożliwia przetrwanie, umożliwia realizowanie imperatywu biologicznego, czyli reprodukcji.
Powodów jest znacznie więcej, ale za dużo pisania. Nie chce mi się.

@tomosano

Skąd ten hejt na Polki w social mediach? Wiem, że wszyscy kochają Azjatki, ale ten hejt jest zastanawiający, widać też że powoli wpływa na psychikę Polskich kobiet. Dlaczego polskie dziewczyny stają się coraz częściej obiektem kpin?

#polki #czarnyhumor #logikarozowychpaskow #rozowepaski #niepopularnaopinia #pytanie #zwiazki

Bo mają życie na poziomie very easy, zachowują się bezczelnie, atencyjnie i arogancko, są nielojalne i każdy chce im dosrać. Są też uprzywilejowane. Ludzie chcą, żeby Polki poczuł chociaż pierwiastek tego co sami czują.
Pobierz wypok312 - @pieczonyszczurz_ogniska
Zawsze mnie rozwala gdy homoseksualisci tlumacza ...
źródło: comment_1649534247IPRrU9gNbZH1AtSjUlIh3p.jpg
  • 23
@Atreyu:
Uznałem że wejdę sobie na tag #pytanie, wylosuję parę i odpowiem. Akurat tak było mi wygodniej, niż każdemu odpisywać z osobna. Przekopiowałem sobie całą treść pytań z tagami i odpowiedziałem.
@wypok312

Narracja o generowaniu śladu węglowego ma doprowadzić do depopulacji.


A ki diabeł komuś miałoby zależeć na pozbawianiu się konsumentów i płatników podatków, a tym samym kasy?

Planecie nie robi żadnej różnicy co robią ludzie


Szkoda, że dowody naukowe mówią jednoznacznie co innego i nie ma ku temu najmniejszych wątpliwości.

jeżeli zmieni się środowisko, to po prostu pojawią się inne organizmy,


Jeśli te zmiany będą zachodziły na przestrzeni milionów lat to tak
@Ekspert_od_niczego:

Planecie nie robi żadnej różnicy co robią ludzie

Szkoda, że dowody naukowe mówią jednoznacznie co innego i nie ma ku temu najmniejszych wątpliwości.


Dowody naukowe na co? Planecie nie robi żadnej różnicy co robią ludzie. Chyba żeby zdestabilizowali jądro planety, wytrącili ją z orbity czy coś. Przedstaw mi chociaż jeden dowód naukowy, że działalność człowieka zagraża planecie - nie ma takiego.

Jeśli na przestrzeni stu lat, tak jak antropogeniczne ocieplenie
Pobierz wypok312 - @Ekspertodniczego: 

 Planecie nie robi żadnej różnicy co robią ludzie

...
źródło: comment_1649570452jlD1qJMHkygFvc4Fn8U9OP.jpg
A ki diabeł komuś miałoby zależeć na pozbawianiu się konsumentów i płatników podatków, a tym samym kasy?


@Ekspert_od_niczego:

Wojna na Ukrainie? Czemu komukolwiek miałoby zależeć na tym, nie szkoda kasy? Przecież nikt nie będzie bawił się w odbudowywanie imperium, prawda? Ludzie mają różne motywy. W tym przypadku względy ekologiczne.
@wypok312

Czemu komukolwiek miałoby zależeć na tym, nie szkoda kasy?


Przecież Putin to robi właśnie dla kasy, a konkretnie dla władzy, z której potem jest kasa.

W tym przypadku względy ekologiczne.


Dla ekologii rezygnują z pieniędzy? To się sprawdza co najwyżej w przypadku szarego Kowalskiego, a nie polityków czy miliarderów.
@wypok312

Przedstaw mi chociaż jeden dowód naukowy, że działalność człowieka zagraża planecie - nie ma takiego.


Jeśli chodzi Ci o istnienie planety jako istnienie ciała kosmicznego, no to ok. Mi chodzi o istnienie planety w formie obecnej, z tak rozwiniętym życiem.

Planecie nie zrobił różnicy nawet metetoryt 65 miliardów lat temu.


Bo nie był jakiś szczególnie duży. Gdyby był większy - to po ptokach.

Ten metan był w atmosferze aż do późnego
Przecież Putin to robi właśnie dla kasy, a konkretnie dla władzy, z której potem jest kasa.


@Ekspert_od_niczego:

Nie. Ma w dupie kasę i zrujnował rosyjską gospodarkę. Władzę już od dawna ma. Robi to z powodu ambicji imperialnych i niechęci do Ukrainy. Zachód też się przeliczył licząc na to że Rosja jest racjonalna i zależy jej na pieniądzach, więc nie rozpocznie wojny. Nie zależy. Rozpoczęcie tej wojny obaliło tezę o tym że:
@wypok312

Nie. Ma w dupie kasę i zrujnował rosyjską gospodarkę.


Najbogatszy polityk na świecie ma w dupie kasę xD? Jakoś jego ville i jachty krzyczą co innego.

Władzę już od dawna ma.


I musi ją jakoś utrzymywać. A ciągłe akcje wojskowe to jedyny sposób, jaki zna. Tylko wtedy mu rośnie. Czeczenia, Gruzja, Krym, Donieck...
@Ekspert_od_niczego:
No, ma w dupie. Nie musi atakować Ukrainy żeby ją zdobyć. Zresztą o czym my rozmawiamy, cały świat był zaszokowany że atakuje, właśnie dlatego że to ekonomicznie nieopłacalne i że ryzykuje utratę władzy/życia.
Jesteś pierwszą osobą która twierdzi odwrotnie, że zaatakował dla kasy i aby utrzymać władzę. Wszyscy się pukali w czoło, że przecież to nieopłacalne i może to być jego koniec. Ukraina to nie Gruzja.
tu nie chodzi o zdobycie Ukrainy, tylko o paliwo do propagandy na następne lata.


@Ekspert_od_niczego:

Gówno tam a nie o propagandę. To miało być coś znacznie większego niż propaganda na użytek wewnętrzny, postawił na szali swoje własne życie. Miał ambicje osobiste, chciał odbudować "Carską Rosję".