Wpis z mikrobloga

#gielda #nieruchomosci #kredythipoteczny

Zauważyłem, że coraz więcej moich znajomych spłaca w części lub w całości kredyt hipoteczny. Przy niskich stopach wszyscy korzystaliśmy z taniego kapitału.
Niedługo też zlecam spłatę części, a do końca przyszłego roku mam zamiar spłacić całość.
Ciekawe na ile to zjawisko jest powszechne, czy tylko moje środowisko wypacza mi obraz rzeczywistości. Jak u was?
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@literacyfra123: rachunek bilansujacy i mam wjebongo ale ogolnir mam ochote to splacic i wziac nowy jak stopy beda to the moon i niiogo nie bedzie stac na nieruchomosci . Ogolnie mam #!$%@? na na raty i ich wysokosc
  • Odpowiedz
i


@jakubnn:
ogólnie uważam, że kupowanie nieruchomości przy wysokich stopach ma swoje zalety, ograniczony popyt, większe możliwości negocjacyjne i szansa, że przy obniżeniu stóp procentowych nieruchomości wrócą na dynamiczną ścieżkę wzrostu.
  • Odpowiedz
@literacyfra123: część spadek, część osób ma kredyt z okolic 2015-2016 roku, gdzie cena z metra była po 8k przykładowo na mokotowie w wawie, a teraz jest po 17k, więc uciułali przez ten 5 lat 100k rocznie z dwóch pensji, innym biznes się rozkręcił, innemu wyszedł lewar na bananie, przesrane mają ci zakredytowanie od 2021, cena raczej nie wzrośnie z tych 17k z metra do 30k, chociaż wszystko jest możliwe, ale najbardziej
  • Odpowiedz