Wpis z mikrobloga

@mickpl: po pierwsze czy matecznikiem HREI nie jest po prostu Hreit Development? https://rynekpierwotny.pl/deweloperzy/hreit-7892/

a po drugie czemu Murapol miałby ogłaszać upadłość lub restrukturyzację? w San Menelinos sprzedają po 8-9k kurniki które przed covidem sprzedawali za 5-6k. myślę, że nawet Mircy sobie nie wyobrażają takich obniżek cen, żeby ich marże mogły zjechać do zera. przecież Murapol to jest absolutnie najtańsze biedabudownictwo, żeby naklepać z powierzchni jak najwięcej mieszkań (metraż? a po co
@mickpl: Deweloperzy kupują kolejne działki za grube miliony, pod koniec roku ruszają kolejne inwestycje. Mieszkania czasami nie trafiają nawet do otwartej sprzedaży bo rozchodzą się wśród budowlańców i ich rodzin, a Ty mówisz o upadku deweloperów? xD

Na ten moment wjeżdżają zagraniczne fundusze i skupują całe etapy osiedli, deweloperzy budują pod wynajem, albo nie wrzucają mieszkań do sprzedaży, tylko czekają do ukończenia inwestycji, czyli pewnie jakieś 2-3 lata.
@Benq20: Ty sobie uroiłeś, że kupują po 5 mieszkań. Na budowach pracują po kilkanaście godzin, pracują w weekendy. Są kierownicy, inżynierowie, specjaliści, to nie tylko pan mietek na betoniarce. Bliżej mojej branży - serwis kotłów 4-10 zleceń dziennie, przegląd kotła w zależności od miasta 250-400 zł, przegląd pompy ciepłą 400-500. W sezonie #!$%@?ą do późnej nocy, weekendy. Matematykę pozostawiam tobie. Dobry fachowiec w dzisiejszych czasach w branży budowlanej nie jest biednym
@Benq20: Dobra, nawet nie chce mi się z tobą dyskutować, bo jesteś za bardzo oderwany od rzeczywistości, jeżeli twierdzisz, że mieszkania kosztują miliony, a ludzie zawsze kupują je za gotówkę. Ja mówię o konkretnych przypadkach, a ty o teoriach z wykopu. Pozdro
Mieszkania czasami nie trafiają nawet do otwartej sprzedaży bo rozchodzą się wśród budowlańców i ich rodzin, a Ty mówisz o upadku deweloperów? xD


@Jeesek: W Polsce buduje się ok. 700 tysięcy mieszkań ROCZNIE xD.

Na ten moment wjeżdżają zagraniczne fundusze i skupują całe etapy osied


@Jeesek: Fundusze mają na ten moment ok. 10 tysięcy mieszkań.

wrzucają mieszkań do sprzedaży, tylko czekają do ukończenia inwestycji, czyli


@Jeesek: A kredyt z
@mickpl: Spadki spadkami, a jadąc codziennie przez Warszawę widzę, że wszystkie te budowy lecą na pełnej #!$%@?. Wszędzie ekipy na placu, żurawie się kręcą non stop, nawet w tym #!$%@? na Marywilskiej przy S8 i przy samych torach kolejowych gdzie dodatkowo non stop #!$%@? gównem. Wydaje mi się, że gdyby tak gwałtownie to wszystko jebło jak mówicie to place stałyby opuszczone i ewentualnie służyłyby jako miejsce schadzek lokalnych meneli.
@wojtek_bez_portek:
Podam 2 argumenty a jest ich dużo więcej.
Tam jest chyba po 150 mieszkań w bloku a jest jedno wejście i jedna winda. Jest też ciasno na korytarzu.
Jak wejdziesz na balkon i podskoczysz to masz wrażenie że balkon się odklei od reszty budynku. Ogólna jakość wykonania jest bardzo słaba. Na ten moment oddane są 2 bloki a są zdewastowane jak po 10 latach użytkowania.