Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 636
Trylogia "Władca Pierścieni" to jest nadfilm i najlepszy film jak powstał. Tutaj wszystko jest dobre albo bardzo dobre, aktorstwo, zdjęcia, kostiumy, muzyka która jest arcydziełem. Nie ma po co tego wymieniać, daje jedną z wielu świetnych scen tego dzieła, ten zjazd kamery na Sarumana, no sztos. Osoba od castingu też zrobiła bardzo dobrą robotę a prym robią Christopher Lee i Ian McKellen. Chociaż reszta aktorów nie odstaje od nich za bardzo. Minęło już ponad 20 lat od premiery, a dalej robi na mnie wrażenie. Już nie pamiętam ile razy tą trylogię obejrzałem, 20? 50? Nie wiem.
wfyokyga - Trylogia "Władca Pierścieni" to jest nadfilm i najlepszy film jak powstał....
  • 58
@poradnikspeleologiczny: No ja nie zarzucam, że kłamie ale po 2000 pełnometrażówek takie stwierdzenie jest co najmniej budzące moje wątpliwości, no chyba że ogląda same blockbustery.
@wfyokyga
Sorry, że to wygląda jakbym się dopieprzał ale podaj mi jakieś inne twoje ulubione filmy jak Ci się chce bo trudno mi w to uwierzyć, żeby po takim przerobie uważać, że Lotr za najlepsze dzieło w historii kinematografii.
@lab_rat: No niekoniecznie, Star Wars pomimo swoich wad to jednak dzieło mocno autorskie nawiązujące do tradycji kina, innych dzieł i postaci w życiu Lucasa pomimo bycia pierwszym protoblockbusterem (4-6). Aktorzy często nawet nie czaili, o co Lucasowi chodzi co jest dosyć typowe w kinie autorskim. Nie jestem fanem star wars od razu mówię.
@kotbehemoth: Przy takiej obejrzanej ilości robienie topów to głupota, moje ulubione filmy nie są tymi, które najwyżej oceniam. Najwyżej oceniłem:

Trylogię "Dola Człowiecza", Serię Berlin Alexanderplatz, "Heimat",Dobry, zły i brzydki,Bez przebaczenia,Rękopis znaleziony w Saragossie,Hanagatami,Czas Cyganów,Bunt,Harakiri,Kwaidan,Ran,Idź i Patrz,Wniebowstąpienie,Kwiat Granatu,Człowiek z kamerą filmową,Ugetsu
Zarządca Sansho,Małgorzata, córka Łazarza,Dolce Vita,Matrix,Das Boot,French Connection,9th Configuration,Vertigo,Siódma Pieczęć,Götterdämmerung,Barry Lyndon,Faraon, That day on the beach,Happy Together,Yi Yi,Noce Cabirii,Konformista,Sunset Blvd,Samuraj,Armia Cieni,Wszystko Kurosawy
Akira,Kobieta z wydm,Fanny i Aleksander,Zaćmienie,Żegnaj, moja konkubino,Lampart,Gonin,Thief,Testament Dr Mabuse,Metropolis,Twarze,Suspiria,Mishima:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
boli mnie jak cholera, że Hobbita spierniczyli po całości

@BUS_pl: w tym momencie dałem ci plusa

tylko pierwszy był dobry

A tutaj cofnąłem xD
Jako wielbiciel Władcy Pierścieni i Hobbita poszedłem na ekranizację tego drugiego do kina (czego nie robię prawie nigdy) i poczułem się jakby ktoś mi strzelił mokrą szmatą w ryj, a potem nasrał na moje wspomnienia. Po tym filmie już nigdy nie miałem ochoty wrócić do książki, którą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wfyokyga: Grube lata to produkowali. Wszystkie filmy to czysta pasja prosto z serducha, w realizacji setek specjalistów, z Jacksonem na czele.
Nawet przy posiadaniu juz know how, po trylogii, szybciej zrealizowany Hobbit to marna kalka.
Niestety nie robi się takich filmów jak LOTR.
Wspaniały.
Silimarilion na ekranie to byłoby coś pięknego, niestety, ale nie jest to możliwe w 21 wieku...