Wpis z mikrobloga

Mirki, polećcie mi co zrobić. Przeniosłem 2 numery firmowe do
#plus na taryfę 5G. Od tej pory na obu telefon wewnątrz pomieszczeń w centrach polskich miast nie mam w ogóle zasięgu Internetu. Na tych samych telefonach Internet np z T-Mobile działa ok i jest zasięg. Dzwoniłem na pomoc techniczną i mnie olali. Wywalczyłem wymianę kart SIM, która kompletnie nic nie zmieniła. Próbowałem różnych ustawień sieci w telefonie, bez zmian. Zostało mi jeszcze półtora roku w tej sieci. Co wydaje się mega katorgą. Można jakoś przenieść numer do innej sieci w trakcie trwania umowy?
  • 11
@azbeston: Przeczytaj umowę, poradź się prawnika, trzeba by pewnie wypowiedzieć umowę ze względu na nie wywiązanie się z niej przez dostawcę usług. Ale pewnie mają tam jakieś swoje zabezpieczenia w tej umowie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Można jakoś przenieść numer do innej sieci w trakcie trwania umowy?

@azbeston: Można, ale będziesz musiał opłacić karę umowną za przedwczesne rozwiązanie umowy. Innej opcji nie ma.
Tylko wewnątrz budynków. Zasięg jest kilka kresek, ale ciągle przełącza się (co sekundę) miedzy 3G a H+ i w konsekwencji w ogóle nie ma Internetu. Połączenia głosowe SMS też czasem znikają, ale rzadziej. Główny problem to brak Internetu. Jest to bardzo frustrujące.
@Specjalista_Plus: Wysłałem kolejne zgłoszenie, podając lokalizacje i kolejny raz biuro obsługi klienta próbuje mnie spławić. Są cyniczni do tego stopnia, że zaproponowali.

W przypadku posiadania stałego łącza może Pan także skorzystać z usługi WiFi Calling


Podejrzewam, że nawet nie przeczytali mojego zgłoszenia. Pisałem o niemożliwości korzystania z Internetu, a nie o problemach z połączeniami.
@azbeston: potrzebna będzie w takim razie dokładne sprawdzenie tego przez Dział Techniczny. Napisz proszę w tej sprawie na bok@plus.pl podając jak najwięcej szczegółów, jak nr i moel telefonu, lokalizacja, komunikaty (jeśli jakeś się pojawiały), data kiedy ostatnio sytuacja miała miejsce itp.
Podrzuć mi potem tutaj numer zgłoszenia, to zainterweniuję, żaby szybciej się tym zajęto.