Wpis z mikrobloga

Mam takie motto w życiu..."czym szybciej jedziesz, tym szybciej zobaczysz przeszkode".

Procz maksymy "dwiescie, to po miescie", jest to mysl, która prowadzi mnie przez swiat motocykli odkąd tylko przesiadlem sie na dwa kola.

Motocykle i jazda nimi to moja pasja!

Zawsze staram sie byc jak najmniej uciazliwy dla innych uczestnikow ruchu, przechodniow i mieszkancow mojego miasta.
Jazda w okolicach szkoly musi byc jak najszybsza! W mysl zasady "jedz szybciej, szanuj uszy przechodniow!". Ergo - szybciej przejedziesz - krocej beda sie meczyc.

Jezdze glownie w nocy, bo szanuje to, ze moj glosny tłumik moze byc w ciągu dnia denerwujacy dla przechodniow. W nocy spia...wiec problemu nie ma i wszyscy sa zadowoleni. :)

Jezdze glownie na jednym kole! Dlaczego? Dlatego, ze szanuje krew i pot ludzi, ktorzy kladli asfalt w moim miescie! Jeżdżąc na jednym kole, eksploatuje asfalt o polowe mniej! Pomyślcie Mirki!

Dbam o kierowcow samochodow.
Mozolnie przeciskam sie miedzy nimi, by stanac przed i upewnic sie, ze zaden z moich przyjaciol w BMW nie wyjedzie i nie dostanie przypadkiem mandatu za wjechanie na czerwonym.
Spod swiatel ruszam jak najszybciej, by umożliwic kierowcom samochodow spokojne wjechanie na skrzyzowanie.

Na autostradzie nie oslepiam dlugimi swiatlami kierowcow wolno sunacych lewym pasem. Mijam ich awaryjnym ryzykujac zycie. Wszystko dla Was keirowcy samochodow! :)

Czasem pod blokiem postrzelam z rury, pogazuje do odciecia. Mile starsze panie maja wtedy tyle radosci! Machaja do mnie z okien. #!$%@? rekami. Sa tak podekscytowane, ze nie bardzo da sie zrozumiec co wtedy krzycza :)

Jak parkuje miedzy samochodami to staram sie zastawic jak najwiecej miejsca, by kierownik czterech kolek za mna i przede mna mogl spokojnie wyjechac :)

Czasem pod marketem parkuje moto na parkingu tak by zastawialo polowe drzwi wejsciowych. Wtedy ludzie wchodzacy i wychodzacy sa zmuszeni stac w kolejce i ustepowac sobie wejscia/wyjscia. To zmusza do bycia uprzejmym, a w rezultacie poprawienia nastroju. Lecze tym ludzkie slabosci! :)

Robie to dobrze?

A wy motomireczki? Jak podchodzicie do wspanialosci motocyklizmu? :)

#motocykle #pasta
urwis69 - Mam takie motto w życiu..."czym szybciej jedziesz, tym szybciej zobaczysz p...

źródło: comment_1649272402nFNXVYkFwtM8NkUcTEQrZD.jpg

Pobierz
  • 10
@urwis69: > Jezdze glownie na jednym kole! Dlaczego? Dlatego, ze szanuje krew i pot ludzi, ktorzy kladli asfalt w moim miescie! Jeżdżąc na jednym kole, eksploatuje asfalt o polowe mniej! Pomyślcie Mirki

Nie jestem najlepszy w matematykę, ale tu popełniłeś błąd, bo tylna opona ma mniejsze ciśnienie na asfalt, więc eksploatujesz asfalt o więcej niż połowę mniej. Reszta ok