Wpis z mikrobloga

Wrzucam w ramach przypomnienia, to trzeba naglasniac by kazdy czlowiek na tym swiecie wiedział ze z rosjanami sie nie rozmawia, do rosjan sie... nazwanie ich zwierzetami to obraza dla tych stworzeń. Oceńcie sami (), reszta w komentarzu. Podbijcie prosze ten post, niech julki i oskarki siedzące w cieplym domu wiedza z czym sie wiąże wojna.
#ukraina #wojna #rosja
6cichy-Prowokator9 - Wrzucam w ramach przypomnienia, to trzeba naglasniac by kazdy cz...

źródło: comment_16492239236VxRnHSJGrkta4lpIAlXze.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rusa: A nie została Niemiecka przedwojenna kultura zniszczona?

Taka Erika, zwykła piosenka o dziewczynie, powstała przed wojna, a jest kojarzona tylko i wyłącznie z Nazizmem.
  • Odpowiedz
A nie została Niemiecka przedwojenna kultura zniszczona?


@voj4k: biorąc pod uwagę, że jako źródło miałem na maturze ustnej z polskiego niemiecki przedwojenny film, pozwole sobie zaryzykować stwierdzenie, że nie, nie została
  • Odpowiedz
@justkilling: ale ja nie mówię o negowaniu xD po prostu w trakcie działań wojennych nie będziesz sobie słuchać namiętnie rosyjskiej muzyki i się zachwycać kulturą czy muzyką jak cały czas z tyłu głowy masz wojnę. Zwłaszcza jak jesteś Ukraińcem. Nikt nie będzie wymazywać kultury, ale nic dziwnego że Ukraińcy np przez lata nie będą chcieli ich znać/słuchać. Tak samo jak Polak po II w.ś. by nie za bardzo chciał słuchać
  • Odpowiedz
nie, ale np na część jak Wagner za antysemityzm to akurat powinni być traktowani chłodno


@stjimmy: to, że ktoś słucha jego utworów nie ma żadnego wpływu na to jakim był człowiekiem. Wybitny kompozytor? No tak i tyle mnie obchodzi jak słucham jego muzyki.

Nikt nie będzie wymazywać kultury, ale nic dziwnego że Ukraińcy np przez lata nie będą chcieli ich znać/słuchać. Tak samo jak Polak po II w.ś. by nie
  • Odpowiedz
@fredo2: ruscy wycierają sobie gębę kulturą, to i tą kulturę należy im zabrać, odebrać jakikolwiek sens tego. Kiedy w końcu przestaną sobie wycierać gęby czymkolwiek tylko złapią za gęby zbrodniarzy będzie mowa o jakimkolwiek uszanowaniu czegokolwiek związanego z ich zbrodniczym krajem
  • Odpowiedz
No tak i tyle mnie obchodzi jak słucham jego muzyki.


@justkilling: spoko, ja mam inne podejście

mhm... i tak samo jak polacy i żydzi nie kupują Fordów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@justkilling: nie zrozumiałeś nadal - nie mówię, że dojdzie do całkowitego wymazania i np Ukraińcy nie nawiążą dobrych kontaktów z rosjanami/będą kupować ich produkty/będą słuchać ich muzyki. Sam Izrael z RFN też dość
  • Odpowiedz
Tylko na teraz na czas wojny jest chyba zrozumiałe, że będą traktować ich kulturę z chłodem?


@stjimmy: no a przeczytałeś co napisałem, czy tylko piszesz żeby pisać? Pozwolę sobie siebie zacytować "Wojna jest straszna i rozumiem ludzi, którzy jej doświadczają i co nimi kieruje pisząc takie posty. Ja w kraju w którym wojna się nie toczy mogę z chłodną głową się nie zgodzić z niektórymi punktami i tyle."
  • Odpowiedz
@justkilling: > no a przeczytałeś co napisałem, czy tylko piszesz żeby pisać?

@justkilling: napisałem, żeby wytłumaczyć ci z czego wynika takie podejście i nie wiąże się to do negowania ich kultury na zawsze. Sam zresztą napisałeś do mnie z dupy bo nie pisałem nic o kompozytorach tylko o żyjącym społeczeństwie rosyjskim xD
  • Odpowiedz
Sam zresztą napisałeś do mnie z dupy bo nie pisałem nic o kompozytorach


@stjimmy: xDDDDDDDDD

#!$%@? chłopie komentujesz post który jest między innymi o kompozytorach to chyba logiczne, że odnosisz się do
  • Odpowiedz
#!$%@? chłopie komentujesz post który jest między innymi o kompozytorach to chyba logiczne, że odnosisz się do niego


@justkilling: zobacz komu i na co odpisywałem. Zresztą leć na czarną pieniaczu, wdajesz się w dyskusję a potem wyzywasz jak jakiś choleryk z dupy.
  • Odpowiedz
@fredo2 #!$%@? porównanie

Niemcy ze swoją przeszłością i zbrodniami się zmierzyli i rozliczyli, Rosjanie nawet tacy przeciętni popierają to co się dzieje
  • Odpowiedz
Co ma balet rosyjski do mordów na Ukrainie?


@justkilling: @RazumichinZiK: @fredo2: W ogóle nie zrozumieliście. Wrzucony tekst jest o kulturze tego narodu... Jak można nie widzieć związku?

Ukraińcy nie nawiążą dobrych kontaktów z rosjanami/będą kupować ich produkty/będą słuchać ich muzyki. Sam Izrael z RFN też dość szybko nawiązali stosunki.

@stjimmy: Różnica pewnie będzie taka, że Naziści zostali rozliczeni i odsunięci od władzy. Wątpię żeby
  • Odpowiedz