Wpis z mikrobloga

Wrzucam w ramach przypomnienia, to trzeba naglasniac by kazdy czlowiek na tym swiecie wiedział ze z rosjanami sie nie rozmawia, do rosjan sie... nazwanie ich zwierzetami to obraza dla tych stworzeń. Oceńcie sami (), reszta w komentarzu. Podbijcie prosze ten post, niech julki i oskarki siedzące w cieplym domu wiedza z czym sie wiąże wojna.
#ukraina #wojna #rosja
6cichy-Prowokator9 - Wrzucam w ramach przypomnienia, to trzeba naglasniac by kazdy cz...

źródło: comment_16492239236VxRnHSJGrkta4lpIAlXze.jpg

Pobierz
  • 123
@stjimmy: skad rosjanie mieli wiedzieć, że ten sondaż różni się od innych albo, że nikt nie dowie się jak zaglosowali? Skąd mieli wiedzieć, że to nie jest jakaś tamtejsza pseudo policja przebrana za ankieterów? Ty byś powiedział, że jesteś przeciw gdyby groziło Ci 20lat w łagrze? Bo ja bym dla spokoju i życia bez paraliżującego strachu poparl dosłownie każdego.

Poza tym nadal nawet jeśli to prawda pozostaje 20% tych którzy nie
Poza tym nadal nawet jeśli to prawda pozostaje 20% tych którzy nie popierają.


@Pierorzek: i do tych mam szacunek i co wyszli na protesty.

Bo ja bym dla spokoju i życia bez paraliżującego strachu poparl dosłownie każdego.


@Pierorzek: ich sondaże mimo wszystko są uznawane za legitne. I mnie takie poparcie nie dziwi zupełnie, wpisuje się idealnie w ich psyche narodowe ¯\_(ツ)_/¯
@justkilling: Podchodzisz do tematu od 2 strony zupełnie. To samo w sobie nie jest złe podejście ale wklejone przesłanie jest inne. Problem jest w tym, że rosyjscy żołdacy ten kultury widocznie nie konsumują. Że te wszystkie teatry, powieści, malarstwo to tylko fasada i mit.
Oczywiście dzieła ich twórców obiektywnie patrząc są wartościowe- nikt tego nie neguje. Problem jest taki, że nic to nie daje. Mimo ich twórczości kultura rosyjska nie istnieje
@Usmiech_Niebios: tu nie chodzi o kulture narodów które nie popełniały zbrodni - bo takich owszem nie ma. Tu chodzi o wyrugowanie kultury tych narodów które sa genetycznie szkodliwe dla swojego otoczenia, czyli w przypadku Europy niemców i ruskich. To nie żaden sentyment, tylko czysty interes
Oczywiście dzieła ich twórców obiektywnie patrząc są wartościowe- nikt tego nie neguje.


@To_ja_moze_pozamiatam: oczywiście że neguje, o tym jest cały ten wpis i z tym właśnie się nie zgadzam. Ty możesz nie negować, osoba ze skrinów już tak i o ile rozumiem jej motywacje do tego to jako osoba z kraju w którym wojny nie ma, mam na ten temat inne zdanie i tyle.

Brak albo niska kultura w pewien sposób
Tu chodzi o wyrugowanie kultury tych narodów które sa genetycznie szkodliwe dla swojego otoczenia, czyli w przypadku Europy niemców i ruskich.


@Rusa: Zdradź mi czy Pielevin, Glukhovsky, Kasparow również są "Genetycznie szkodliwi". Można poszukać w google co o owej wojnie mówili czy nie, jeśli to pomoże. O starszych pisarzach jak Dostojewski nawet nie wspominam.
A jak sobie z tym dobrze poradzisz, to może czeka ciepła posada w urzędzie ds. cenzury.
@Usmiech_Niebios: Z rosyjskich pisarzy zapomniałeś o tych, których dzieła wywarły największy wpływ na świat: o Leninie i Stalinie. Faktycznie Dostojewskiego czy Bułhakowa trochę szkoda, tak samo kompozytorów. Ale jeżeli ceną za wymazanie rosji z historii jest wymazanie dzieł tych wielkich artystów o których wspomniałeś to jest to niewielki koszt który warto ponieść
Niektórzy chyba nie rozumieją czym się różnią sankcje gospodarcze od tych sportowych czy kulturalnych.

-Gospodarcze są po to, żeby odciąć Rosję od kasy, możliwości finansowania zbrojeń i wojny oraz, żeby zmotywować tych normalnych Rosjan do zwrócenia się przeciwko władzy.

-Sportowe i kulturalne są po to, żeby tylko zaznaczyć sprzeciw wobec agresji jednego państwa na drugie oraz po części, żeby odciąć od kasy jak w punkcie pierwszym, ale nikt nie neguje ich dorobku
@To_ja_moze_pozamiatam:
Cholernie głupi tok rozumowania reprezentujesz.
W każdym społeczeństwie jest grupa intelektualistów i grupa tych uboższych umysłowo. To, że tępi żołnierze nie chodzili do teatru, opery czy na balet, nie jest niczym zaskakującym - ta grupa z reguły nie wykazuje zainteresowania takimi aktywnościami. Natomiast istnieje również grupa, która jest żywo zainteresowana dziełami wielkich mistrzów, którzy przecież są składowymi rosyjskiej kultury. Pisanie, że "można się tą kulturą podetrzeć" jest bardzo niestosowne i
@Tajgeree17: Ale czemu odrazu kasować. Można mu przecież w narracji przypisać obywatelstwo jakiegoś regionu z którego tam pochodził - nie takie rzeczy robiono. "Aleksandr Sołżenicyn urodzony 1918 r. w Kraju Stawropolskim, znajdującym się ówcześnie pod okupacją Moskiewską" i tak dalej i tak dłużej. Mozna tez zbudowac narrację że współczesna rosja to twór powstały w wyniku zamachu stanu dokonanego przez bolszewików i nie ma prawa do dziedzictwa kulturowego carskiej Rosji (chociaż to
@fredo2: Tylko, że Ty to sobie sam wszystko wymyśliłeś. Ona nie mówi o Dostojewskim. Mówi o aktualnej sytuacji. O kompozytorach, którzy płaczą, że nie mogą grać na międzynarodowych scenach. O baletnicach, które nie mogą jeździć na konkursy. O sportowcach, którzy zostali wykluczeni z zawodów.

I związek jest oczywiście prosty - nikt nie chce mieć nic wspólnego z ludźmi, którzy przychylnie patrzą na te morderstwa, gwałty i grabieże. I tak, w tym
"Na tej zasadzie można całą niemiecką kulturę do kosza wywalić z uwagi na iii Rzeszę." - no i w sumie czemu nie?


@Rusa: Chyba Dmowski to powiedział, że jeśli nienawidzisz kultury niemieckiej to znaczy, że nienawidzisz kultury europejskiej. Każdemu można coś wytknąć, a najbardziej świątobliwym Francuzom i Anglosasom, do kultury to nic nie ma, inaczej nic byśmy nie robili.