Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest jakiś skuteczny sposób na "bezpieczne" wynajęcie mieszkania? Otóż przez 5 lat wynajmowaliśmy z żoną nasze mieszkanie młodej studentce, bezproblemowa młoda dziewczyna wyprowadziła się z czasem ukończenia studiów. Na jej miejsce znaleźliśmy parę. Po 3 miesiącach przestali płacić nam pieniądze. Pomimo podpisanego najmu okazjonalnego nie chcieli opuścić mieszkania czując się bezkarni. Prawie 6 miesięcy walki (sądy, policja nic nie dały) wynieśli się sami. Mieszkanie było w okropnym stanie. Od ponad 2 lat mieszkanie stoi puste, ale niestety sytuacja finansowa i rosnący kredyt zmusza nas do wynajęcia mieszkania. Jest jakiś 100% sposób dający NAM WŁASCICIELOM ochronę? Wiem, że to pytanie brzmi absurdalnie, ale niestety ten wpis nie jest zarzutką.
#wynajem #nieruchomosci #nieruchomosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624c8667dd57b671078a8a7f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
FiligranowyHultaj: Ja kiedyś wynajmowałem (jako najemca), musiałem notarialnie potwierdzić że w razie czego mam gdzie się wyprowadzić. Może w tym kierunku czegoś poszukaj?


Zaakceptował: LeVentLeCri

@AnonimoweMirkoWyznania: To właśnie jest najem okazjonalny, a mimo to op miał problemy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niestety, ale pewność zyskasz tylko sprzedając. Nie martw się, twoje poświęcenie dołoży cegiełkę do obniżenia chorych cen nieruchomości i naprawy sytuacji tysięcy młodych ludzi, których obecnie nie stać na własne lokum.
  • Odpowiedz
niestety sytuacja finansowa i rosnący kredyt zmusza nas do wynajęcia mieszkania. Jest jakiś 100% sposób dający NAM WŁASCICIELOM ochronę?


chcialbym zeby ktos mi splacal kredycik za mieszkanko ale sam nie mam ochoty ponosic zadnego ryzyka, wykopkowi inwestorzy podpowiecie cos???
  • Odpowiedz
@sotilas:

chcialbym zeby ktos mi splacal kredycik za mieszkanko ale sam nie mam ochoty ponosic zadnego ryzyka, wykopkowi inwestorzy podpowiecie cos???


No ale powiedzmy, że ktoś ma spłacony kredyt. Wtedy też ma ponosić ryzyko bo jest właścicielem mieszkania, które komuś wynajmuje? Weź się p--------j.
  • Odpowiedz
@sok_z_buraka:

oczywiście, że tak, potencjalny łatwy zarobek wiąże się z ryzykiem.


Wynajemi mieszkania lub łatwy zarobek - wybierz jedno. Weź se jaj nie rób. Takie tam p---------e kogoś, kto nie wynajmuje.

Ja nie mówię o ryzyku, że ktoś tam niechcący zaleje wersalkę, albo kibelek się zepsuje - normalna sprawa. Mówię o ryzyku, że wynajmie się pasożytowi, który płacił nie będzie. Złodziejowi po prostu, który wynajmując ustawia się jako uczciwy najemca.
  • Odpowiedz
To żaden łatwy zarobek, bo ratę spłacać trzeba, bo kontrolować czy lokator na bieżąco płaci rachunki itp. czy nie r---------a TWOJEGO mienia. To jest czas i to są jakieś nerwy.


@worm_nimda: no rzeczywiście, trzeba 8h dziennie od poniedziałku robić te rzeczy... weź mnie nie rozśmieszaj, Wynajmuje trzy mieszkania (2 w Krakowie i 1 na zadupiu) i kalkuluje to ryzyko, ale nadal uważam, że to jedna z najprostszych rzeczy na pasywny
  • Odpowiedz
No ale powiedzmy, że ktoś ma spłacony kredyt. Wtedy też ma ponosić ryzyko bo jest właścicielem mieszkania, które komuś wynajmuje? Weź się


@worm_nimda: kupczenie ziemią, landlordztwo i rent-seeking nie są obowiązkowe. wystarczy nie podejmować tych działań i jest się wolnym od ryzyka. a poza tym usuń konto.
  • Odpowiedz
kupczenie ziemią, landlordztwo i rent-seeking nie są obowiązkowe.


@sotilas: Tak jak i handel oraz jakakolwiek inna praca. Wystarczy nie podejmować tych działań i jest się wolnym od ryzyka. A poza tym... sam wiesz.
  • Odpowiedz