Wpis z mikrobloga

Aktualizacja WIBORu i oferty stałego oprocentowania po dwóch tygodniach:

WIBOR 3M- 4.88%(+0.45%)
WIBOR 6M- 5.13% (+ 0.34%)


Już jutro kolejna Rada Polityki Pieniężnej. WIBOR jako wskaźnik który zawiera także oczekiwania co do przyszłej wartości w ostatnim czasie wzrósł w zastraszającym tempie. Średnio 0.4 p.p w ciągu ostatnich 14 dni. Rosnące oprocentowanie kredytów udzielonych na zmienną stopę procentową skłania nas do rozważenia oprocentowania zablokowanego na 5 lat.

Jeszcze około miesiąc temu najlepsze oferty miał bank ING i Millenium. Oprocentowanie wynosiło wtedy 6.1%. Tutaj mam dla was dobrą wiadomość. Oferty są coraz droższe, ale rosną zdecydowanie wolniej niż WIBOR. Na ten moment oprocentowanie w najlepszych ofertach wynosi 6.3%. Do dyspozycji mamy bank PKO BP oraz BNP.

Różnica w oprocentowaniu na dzień dzisiejszy to 1% na korzyść stałej stopy procentowej która dodatkowo jest dużo bardziej bezpieczna. Przy kredycie na 500 tysięcy złotych miesięczna różnica w racie wynosi 330 zł. Jeśli WIBOR wzrośnie o kolejne 2 p.p różnica ta wzrośnie do 1030 zł.

Jeśli tylko masz zdolność kredytową i jeszcze nie przeniosłeś swojego kredytu na stałe oprocentowanie to dobry moment żeby się za to zabrać.

droetker4 - Aktualizacja WIBORu i oferty stałego oprocentowania po dwóch tygodniach:
...

źródło: comment_1649163729srHWGTAu0DdO4JKBQYxZVS.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@justbetween: nie patrz na rrso. Kazdy bank inaczej to sobie wylicza. Zrob tabelke w excelu i przelicz stala rate z ewentualnymi cross-sellami.
Np.
BNP ma niskie stale %, ale wymaga drogich ubezpieczen od nich samych
PKO BP miala fajnie wpisane niskie stale %, ale okazywalo sie tylko promocja na jeden rok, pozniej 1% w gore
PEKAO wymagalo ubezp CPI skredytowanego (np 6800 zl plus odsetki od tego :))
Itd. Itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@justbetween Cześć. Na codzień prowadzę biuro doradztwa finansowego i biznesowego więc z kredytami, negocjacją warunków, szukaniem oszczędności i całym tym procesem mam do czynienia od dawna. Odniose się do do 3 pomysłu. Oferty są nawet tańsze niż 6.6%. Proces refinansowania zdalny, wygodny i bezproblemowy. Szczególnie jeśli prowadzisz działalność i nie zmieniałeś w ostatnich miesiącach formy zatrudnienia. Jedyny wymagany dokument to wycena nieruchomości. Możemy dobrać bank tak aby był jak najbardziej konkurencyjny.
  • Odpowiedz
@droetker4: prowadzisz biuro doradztwa podatkowego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od kredytów na stałej stopie większa prowizja że tak zachwalasz? Czy po prostu tworzysz sobie popyt pod wnioski refinansowania?

@justbetween: z usług doradców podatkowych warto korzystać bo załatwiają tą całą żmudną papierologię, ale radzę uważać na warunki kredytów które proponują i samemu zrobić weryfikacyjny research. Mój doradca cały proces w 4 bankach załatwił doskonale, ale
  • Odpowiedz
  • 2
@kijanu_riws
Robienie popytu to celna ocena. Nazwałbym to bardziej oferowaniem swoich usług, które niosą realną wartość. Trudno się nie zgodzić z założeniami dotyczącymi kredytu, że jego refinansowamie w końcu zacznie się opłacać. A to po prostu matematyka, korzyść. Powodów do refinansowania może być wiele.

Czemu piszesz cały czas doradcy podatkowego? To intrygujące bo tym zajmuje się 3 razy bardziej niż kredytami.
  • Odpowiedz