Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałem powiedzieć, żę przeciętny obywatel Zjednoczonego Królestwa (przynajmniej. Nie chcę uogólniać, że cały Zachód) kompletnie nie interesuje się tym co się dzieje na Ukrainie. Oczywiście, słyszy w mediach informacje, docierają one do niego, ale nie interesuje go nic poza tym.
Jako, że tutaj mieszkam, od tygodni obserwuję rózne sytuacje i rozmawiam z różnymi ludzmi, głownie ludzmi z tak zwanej klasy średniej czy czasem wyższej, ludzmi wykształconymi, zajmującymi stanowiska. Wielu nawet nie wie, gdzie leży Ukraina.

Szczerze mówiąc, jestem tym osobiście zszokowany bo taki poziom ignorancji i patrzenia tylko na własny tyłek jak w tym przypadku jest czymś, co widzę pierwszy raz w zyciu a żyję już ponad czwartą dekadę.
#ukraina #wojna #rosja
  • 19
@dwie_szopy_jackson: w Londynie na chałupach flagi Ukrainy, w restauracjach na telewizorach info o Ukrainie , w autobusach dziadki na telefonie oglądają o Ukrainie . Nie wiem gdzie mieszkasz ale brzmi jak jakieś Podlasie typu Birmingham skoro nikogo to nie obchodzi.
nie dużą, a wielką literą


@manjan: Obie formy są poprawne:

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;443

nie Kraju, a kraju


Wyrazy i wyrażenia Ojczyzna, Kraj, Orzeł Biały, Naród, Państwo, Rząd itp. ze względów uczuciowych bądź dla uwydatnienia szacunku możemy pisać wielką literą.

https://sjp.pwn.pl/zasady/99-Wyrazy-i-wyrazenia-Ojczyzna-Kraj-Orzel-Bialy-Narod;629420.html

poprawiacie innych, a sami nie umiecie pisać po polsku


Dokładnie, tyle, że piszesz właśnie o sobie.

Dużą literę stosuje się na początku każdego wypowiedzenia następującego po kropce, a nie jak u ciebie:

wielką
Mistrzrozkimnki - > nie dużą, a wielką literą

@manjan: Obie formy są poprawne:

...

źródło: comment_1649133169RewTTQRaHJ5clqsTMuJyIG.jpg

Pobierz
@manjan:

Możesz sobie takie niechlujstwo nazywać dowolnie: nawykiem, lenistwem, dysortografią etc. Nie zmienia to faktu, że piszesz niepoprawnie.

SJP zezwala na stosowanie zwrotu "w Ukrainie",


SJP stwierdza że obydwa zwroty są poprawne - TYLE

Jakieś zezwalanie to jedynie twój wymysł, mający uzasadniać merytorycznego fikołka, którego próbowałeś właśnie zrobić.

nie jest to do końca poprawne, co nie?


Nie jest do końca poprawne, bo randomowy wykopek tak twierdzi, wbrew temu co jest zapisane
@Mistrzrozkimnki: tak samo SJP zezwala na pisanie słowa "kraj" wielką literą ze względów uczuciowych. dlatego poprawianie kogokolwiek pod tym kątem jest debilizmem.

a wyzywanie kogokolwiek od dzbana na dzień dobry to już bycie zwykłym chamem. więc spier***laj na swoją wiochę kury szczać prowadzać, chamie.
@manjan:

Typie, masz ty rozum i godność człowieka?

To ty mnie "na dzień dobry" nazwałeś dzbanem, a nie ja ciebie.

To ty mnie poprawiałeś pod katem tego czy słowo kraj zapisuje się dużą literą, a nie ja ciebie.

Masz jakieś urojenia? przecież to są twoje własne słowa:

nie dużą, a wielką literą, dzbanie. i nie Kraju, a kraju. ludzie, poprawiacie innych, a sami nie umiecie pisać po polsku


Dlatego apeluję jeszcze
@Mistrzrozkimnki: ja mówię o tym Twoim wpisie:

Nazwę naszego Kraju zapisuje się dużą literą, dzbanie.


na dzień dobry nazwałeś gościa dzbanem, niesłusznie kazałeś mu pisać słowo "kraj" wielką literą. Ty zacząłeś, Ty jesteś chamem.