Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałem powiedzieć, żę przeciętny obywatel Zjednoczonego Królestwa (przynajmniej. Nie chcę uogólniać, że cały Zachód) kompletnie nie interesuje się tym co się dzieje na Ukrainie. Oczywiście, słyszy w mediach informacje, docierają one do niego, ale nie interesuje go nic poza tym.
Jako, że tutaj mieszkam, od tygodni obserwuję rózne sytuacje i rozmawiam z różnymi ludzmi, głownie ludzmi z tak zwanej klasy średniej czy czasem wyższej, ludzmi wykształconymi, zajmującymi stanowiska. Wielu nawet nie wie, gdzie leży Ukraina.

Szczerze mówiąc, jestem tym osobiście zszokowany bo taki poziom ignorancji i patrzenia tylko na własny t---k jak w tym przypadku jest czymś, co widzę pierwszy raz w zyciu a żyję już ponad czwartą dekadę.
#ukraina #wojna #rosja
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwie_szopy_jackson: w moim przypadku wręcz przeciwnie. W domu często podejmowany temat. Rodzina mojej żony. W pracy również codziennie dyskutują. Może dlatego że temat poruszany w radio i napędza rozmowę. Ogólnie to jadą po ruskich jak po burej suce i śmieją się z ruskich gróźb. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dwie_szopy_jackson: w Londynie na chałupach flagi Ukrainy, w restauracjach na telewizorach info o Ukrainie , w autobusach dziadki na telefonie oglądają o Ukrainie . Nie wiem gdzie mieszkasz ale brzmi jak jakieś Podlasie typu Birmingham skoro nikogo to nie obchodzi.
  • Odpowiedz
@Mistrzrozkimnki: żadnego zdania pisząc w necie nie rozpoczynam wielką literą, ot taki nawyk. i tak samo SJP zezwala na stosowanie zwrotu "w Ukrainie", a nie jest to do końca poprawne, co nie?
  • Odpowiedz
@Mistrzrozkimnki: tak samo SJP zezwala na pisanie słowa "kraj" wielką literą ze względów uczuciowych. dlatego poprawianie kogokolwiek pod tym kątem jest debilizmem.

a wyzywanie kogokolwiek od dzbana na dzień dobry to już bycie zwykłym chamem. więc spier***laj na swoją wiochę kury szczać prowadzać, chamie.
  • Odpowiedz
@Mistrzrozkimnki: ja mówię o tym Twoim wpisie:

Nazwę naszego Kraju zapisuje się dużą literą, dzbanie.


na dzień dobry nazwałeś gościa dzbanem, niesłusznie kazałeś mu pisać słowo "kraj" wielką literą. Ty zacząłeś, Ty jesteś chamem.
  • Odpowiedz