Wpis z mikrobloga

Xiaomi Mi Box S vs Google Chromecast 4 vs Apple TV

W moim tv Sony mam tylko aplikacje YouTube i Netflix, a potrzebuję jeszcze HBO MAX, Viaplay i Spotify. Szukam w tym celu dostawki z pilotem. Którą polecacie i dlaczego? Chciałbym poznać Waszą opinię

1. Xiaomi Mi box S - 280 zł

Teściowie go mają. Jest bardzo ok, czasami się zawiesza, ale spełnia swoją rolę

2. Google Chromecast 4 - 300 zł

Nie mam porównania

3. Apple TV - używany ok. 250 zł

Mamy telefony i laptopa od Apple w domu, tylko czy jest sens dopłacać?

W ogóle na allegro widzę, że najczęściej wybierają Apple TV 3 za 590 zł. Wersja z 4K kosztuje 800 zł - wydaje się trochę dużo. Jakie jest Wasze zdanie? Czy jest sens kupować używany? A może dwa powyższe sprzęty będą lepsze?

#chromecast #apple #xiaomi #telewizory #telewizja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Beckham:

To ja może trochę inaczej, od lat jestem użytkownikiem MiBoxa, od 2 lat MiSticka, a rodzice od 2 lat MiBoxa S więc znam te sprzęty.
Od 2-3 miesięcy mam Canal+boxa i on bije MiBoxa i to mocno. Może zastanów się nad nim zamiast nad miboxem?
  • Odpowiedz
@Beckham: właśnie prędkość działania jest tutaj najważniejsza i to widać, działa dużo płynniej. Dodatkowo zauważyłem lepsze działania przy wszelakich strimach czy to Twitch czy iptv, mniejsza ilość buforowan i lepsza jakość.
I cena niższa niż mibox.
  • Odpowiedz
@Beckham: Apple TV miałoby sens jeśli korzystałbyś z applowych apek typu Apple Music czy Podkasty. Jak masz Spotify to wydaje mi się, że będzie to dla Ciebie strata pieniędzy jeśli nie masz parcia na to co wyżej napisałem + strimowanie bezpośrednio obrazu z ekranu komputerów Apple.

jak nie to nie ma sensu (poza zaspokojniem próżności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Beckham: używam Chromecast 3 i sobie chwalę. Asystent włącza telewizor, więc żeby puścić muzykę nawet nie muszę iść do salonu. Poprzednio miałem chińskiego android boxa, który był zajebiście powolny i się wieszał, więc przy nim Chromecast wypada bardzo dobrze
  • Odpowiedz