Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 47
119 245 + 47 = 119 292

Dziś jeszcze bardziej terenowa trasa niż wczoraj. Trochę obolały po wczorajszej wyjebce objechałem sąsiedztwo wykręcając o miejscówki z różnych powodów nieodwiedzone przeze mnie dotąd.

Trzy z nich były takie se: rezerwat Augustowo to dla laika zupełnie zwyczajny las, dwór w Paulinach z końcówki XIXw. zaniedbany (mieszkania komunalne) - widziałem go już zresztą, tylko zdjęcia do archiwum mi brakowało :) zabudowania folwarczne w Augustowie to już w ogóle rudera.

Były jednak rzeczy fajne - pojechałem do Jaskini Bajka. To jedna z niewielu jaskiń na niżu, najbliższe jest chyba w Grudziądzu. Byłem tam z 2 lata temu, ale kręcili się ludzie i nie chciałem roweru zostawiać, dziś było pusto więc się udało. Zejście schodkami w dół do przekozackiego jaru ze strumykiem (tu został rower), podejście na przeciwległą skarpę gdzie jest jaskinia. Sama grota ma kilkanaście metrów, więc nie jest jakaś malutka, ale wejście to szczelina, dodatkowo przysypana liśćmi, przez którą można się co najwyżej wczołgać. Gwoździem programu był sam jar - prostopadły do Doliny Wisły i z krajobrazem jakby z innej części Polski.

Kawałek dalej udało mi się dotrzeć na Grodzisko Strzelce (właściwie w pobliże). To miejsce po piastowskim grodzie, nieczynne od ponad 900 lat, na skraju skarpy opadającej do Doliny Wisły, ok. 40-50m nad jej dnem, Próbowałem kiedyś bez mapy, na czuja, od dołu. Tym razem wykminiłem drogę przez pole "od góry". Na sam kopczyk (podobno sztucznie usypany) nie wchodziłem, bo widok był tylko z 5-7m "lepszy", za to górka była mocno zarośnięta. Zadowoliłem się widokiem z miejscówki dosłownie 20m obok (na zdjęciu). Fajnie bo dolina w tym miejscu jest wyjątkowo wąska, ok. 3-4km do skarp na drugim brzegu.

Na samym początku wjechałem jeszcze w las, który był nie po drodze, bo z jakiegoś powodu #squadrats nie zgadzały mi się ze standardowymi kwadratami ze statshunters, jakiegoś kwadrata tam nie złapało kiedyś i miałem wszystkiego mniej niż powinienem :)

#rowerowyrownik #ruszbydgoszcz #wykoptribanclub

Skrypt | Statystyki
Pobierz cultofluna - 119 245 + 47 = 119 292

Dziś jeszcze bardziej terenowa trasa niż wczoraj...
źródło: comment_164899958870L0vmiAskWXLwHQYY7CxZ.jpg
  • 5
To jedna z niewielu jaskiń na niżu, najbliższe jest chyba w Grudziądzu.


@cult_of_luna: Nasza grudziądzka jest tak atrakcyjna, że jak kiedyś zwiedzałem ją z grupą na rajdzie, to jeden facet był zdziwiony, że to jaskinia bo jak ilekroć tędy przejeżdżał, kiedy krzaki jeszcze wszystkiego nie zasłoniły, myślał, że to jakieś wysypisko odpadów budowlanych. Taki urok jaskini z piaskowca i zlepieńców - rzecz tylko dla koneserów. ;)
@the_red: przy okazji, wlazłem na mapę rr - brakuje dwóch kwadratów, jakoś pomiędzy mną i @AlteredState żeby dorobić kolejne 2x2. Trzeba w tym sezonie to uskutecznić i porozglądać się dalej na zachód. Południe mamy obstawione, na zachodzie są kolejne pojedyncze dziury żeby kolejne 4x4 wpadło nie-aż-tak-dużym kosztem.

Co do wschodu w dolnej części naszego maksa, raczej poza Kowalewo, Wąbrzeźno i Radzyń nie dojadę, chociaż planuję te 3 miejscowości jeśli się uda