Wpis z mikrobloga

2022 rok, a nadal masa Polaków żyje mentalnie w jakimś innym uniwersum.
Tak ich d00pa boli, że część Ukraińców popiera OUN UPA czy jakiegoś Banderę i patrzą na to przez pryzmat oczywiście bycia Polakiem, bo jak wiadomo Polak jest najmądrzejszy i się na wszystkim zna najlepiej.

Ciekawe czemu kilka pajacy ukraińskich zadecydowało o mordzie na Polakach. Pewnie ruchanie ich przez wieki przez Polaków, czy finalnie w 1921 roku w Rydze, wcale się do tego nie przyczyniło ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jak już wspominałem my Polacy to jesteśmy święci, nigdy nic złego nie zrobiliśmy innym, nigdy nasi obywatele nikogo nie mordowali i jesteśmy honorowi. Jak wiadomo wśród Polaków nie było nigdy morderców ludności cywilinej. Ale idąc taką p0lacką logiką, wszyscy żołnierze wyklęci, to mordercy, bo paru idiotów z tej organizacji mordowała m.in Białorusinów.

No i bym zapomniał, dzisiejszy jakiś Sasza z batalionu Azov, czy jakiś Masza co ma flagę UPA w swoim wozie bojowym, marzy tylko o tym, aby ta wojna się skończyła, bo chce wyruszyć mordować Polaków w Przemyślu czy Zamościu jak jego idole z UPA xDDDDDDDD
#ukraina #wojna #bekazpodludzi #bekazprawakow
Pobierz technojezus - 2022 rok, a nadal masa Polaków żyje mentalnie w jakimś innym uniwersum....
źródło: comment_1648929758X3rqLWMnTzw0nVRomftMHI.jpg
  • 105
Ja szanuję żołnierzy wyklętych


@technojezus: mój dziadek pamięta czasy, gdy w jego okolicach działał major "Zenon" i z tego co mi ojciec opowiadał, dziadek nigdy nie chciał rozmawiać na ten temat na trzeźwo, takie piękne ma wspomnienia z nim związane, a w moich okolicach "Zenon" uchodzi za lokalnego patriotę.

Skąd mam wiedzieć że Ukry nie są karmieni podobną propagandą w swoich kręgach, dla mnie to tylko i aż poziom polskich sebków
@technojezus: To ty musisz zrozumieć, że nie można sobie wyrwać 1 pozytywnej rzeczy z czyjegoś życiorysu, zignorować całej reszty i uznać za autorytet, bo to sprowadza dyskusje do poziomu "a za Hitlera były niższe podatki".

Hitler też zrobił mnóstwo pozytywnych rzeczy, odbudował niemiecką gospodarkę, zmniejszył bezrobocie, zmniejszył poziom ubóstwa, zbudował fantastyczną infrastrukturę drogową, zreindustrializował państwo, przywrócił mu suwerenność, przestał płacić (niesłuszne z punktu widzenia niemieckiego) reparacje wojenne, chronił prawa zwierząt, itp.
@Jan_K:

Co nie zmienia tego, że ludobójstwo stało u podstaw UPA (a nie stało u podstaw żołnierzy wyklętych) i Ukraińców, szczególnie w Polsce należy edukować w tym temacie. Jeśli będą mieli taką wiedzę i dalej będą pochwalali UPA to będzie znaczyło, że jest z nimi coś nie tak i będzie należało reagować mocniej.


Ale jak to z nimi nie tak? Przecież dla nich UPA to jak żołneirze wyklęci, co już napisał
Skąd mam wiedzieć że Ukry nie są karmieni podobną propagandą w swoich kręgach, dla mnie to tylko i aż poziom polskich sebków noszących patriotyczne stroje.


@MarianKolasa: Wszędzie są jakieś skrajne grupki osób, które popierają jakieś mordy i inne tego typu zbrodnie, tutaj nie ma w tym nic dziwnego, ale pisząc np. że każdy Ukrainiec, czy nawet większość Ukraińców popiera mord na Polakach, to tak jakby mówić, że każdy Polak albo znaczna
To u nas tworzy się jakieśź idiotyzmy, jakby to każdy kto popeira UPA na Ukrainie, chce także i dzisiaj mordować Polaków i nas nie szanuję.


@technojezus: Eh, czyli po prostu tworzysz chochoła i z nim walczysz. Jak ja tego nienawidzę. I jeszcze tyle czasu poświęciłem na dyskusję. Do tego chcąc "uzmysłowić niektórym Polakom, że Ukraińcy nie popierają Badnery przez pryzmat modowania Polaków" wypisujesz przy okazji też zupełnie inne rzeczy rozciągając cały
To ty musisz zrozumieć, że nie można sobie wyrwać 1 pozytywnej rzeczy z czyjegoś życiorysu, zignorować całej reszty i uznać za autorytet, bo to sprowadza dyskusje do poziomu "a za Hitlera były niższe podatki".


@CzaryMarek: Ja wiem jedno, że będąc Polakiem nie mam prawa mówić ani oceniach osoby z innego kraju, które walczyły o swoją niepodległość.
I jaka ignorancja człowieku?, jak ja nie popieram i gardzę tym co zrobili Polakom na
Eh, czyli po prostu tworzysz chochoła i z nim walczysz. Jak ja tego nienawidzę. I jeszcze tyle czasu poświęciłem na dyskusję. Do tego chcąc "uzmysłowić niektórym Polakom, że Ukraińcy nie popierają Badnery przez pryzmat modowania Polaków" wypisujesz przy okazji też zupełnie inne rzeczy rozciągając cały temat.

- ludzie popierający UPA na Ukrainie nie robią tego przez pryzmat mordów na Polakach (i według mnie mało kto w Polsce tak uważa)


@Jan_K: no
no to się mylisz, nawet w tym wątku wylał się popis takich osób


@technojezus: Sorry, ale w tym wątku to zrobiłeś bagno, np. zrównując żołnierzy wyklętych z UPA, czy tworząc inne bzdury, więc odpowiedzi też ciężko brać na serio. Do tego nie pytałeś jasno właśnie o kwestię o której piszesz i mało kto się do nie odnosił, więc nie wiem skąd powyższe wnioski.

Ale kto mówi o popieraniu? Ja nie popieram
@technojezus:
Polska nie była święta, bo np.: w II RP były akcje burzenia cerkwi. Też nie uważam że Ukraińcy masowo uważają UPA za jakichś bohaterów, może na zachodzie, ale jednak ci co uciekli przed wojną są głównie ze wschodnich rejonów gdzie nie było takich tendencji.

Natomiast trzeba powiedzieć wprost - ludobójstwo Polaków na Kresach to nie był żaden odwet za burzenie cerkwi ani traktat ryski. Nawet gdyby był to i tak
Sorry, ale w tym wątku to zrobiłeś bagno, np. zrównując żołnierzy wyklętych z UPA


@Jan_K: porównanie jest bardzo dobre.

Piszę o tym, że należy popierać Ukrainę, a nawet Azow w walce z Rosją, a nie UPA.


To fasjnie, tylko że Azov jest jeszcze bardziej skrajny i naziolski niż Upa.

Co chwilę piszesz tak, w stylu na pytanie dlaczego Bandera jest na Ukrainie chroniony: "Bo walczył o wolną Ukrainę.". Według mnie to
Natomiast trzeba powiedzieć wprost - ludobójstwo Polaków na Kresach to nie był żaden odwet za burzenie cerkwi ani traktat ryski


@Fennrir: nie było, bylo jedną z wielu rzeczy nagromadzonych wiekami. Traktat ryski to mógła być jedynie wisienka na torcie.

Jakiekolwiek usprawiedliwianie tego czynu czy relatywizacja w stylu "Polacy też napadli na parę ukraińskich wiosek, to w sumie była wojna polsko-ukraińska" to zwyczajne #!$%@?ństwo.


Nie popieram/nie usprawiedliwiam tego, ani nikt normalny tego
xDDDD Nie no teraz to już ładnie odleciałeś. No ale dalej żyj w przekonaniu, że każdy kto popeira UPA, to popiera mord na Polakach.


@technojezus: Po raz trzeci - najpierw należy edukować. Jak ktoś już mając pełną wiedzę o UPA dalej będzie ją popierał to czemu niby nie mielibyśmy go deportować? Dlaczego w Polsce mielibyśmy tolerować osobę, która popiera organizację wiedząc, że stała ona za ludobójstwem na Polakach?

Widzisz, jak już
@Fennrir:

Nie, bardziej jako przywódcę który sprawił że ZSRR z izolowanego przez inne kraje państwa jakim było w latach 20. stał się mocarstwem ze strefą wpływów rozciągającą się na połowę Europy i bronią atomową


A to, że po drodze wymordował miliony ludzi z elitą intelektualną kraju włącznie, przeprowadził nieudolne reformy gospodarcze i gdyby nie pomoc zachodu to przegrałby II wojnę światową to szczegół.
I rzeź wołyńska to głównie wina sanacji. Gdyby
Do kogo można go porównać? Hitler nie, Stalin nie, Che też nie. Istniał kiedyś ktoś podobny do ojczulka bandery?


@Waffenfarbe: Ukraińca walczacego o niepodległość swojego kraju, do latynoamerykańskiego rewolucjonisty porównywać XD
Dalej się kompromituj. Może do Napoleona porównaj albo Czyngis Chana