Wpis z mikrobloga

Najbadziej to mnie rozpie rdala świętowanie IMIENIN XD kur wa jakiś pijany chłop sobie powypisywał losowe imiona do kalendarza a ty z tego powodu robisz imprezkę XD ale co właściwie swietujesz? Że na kartce z kalendarza ktoś napisał ZBYSZEK XD Zabawa się zaczyna jak masz jakies takie mocno popularne imię jak Paweł czy Anna i twoje imię pojawia się średnio co miesiąc w rubryce imieniny XD ja jeb ie Bolak to sobie znajdzie zawsze okazje do chlania wody i jedzenia salcesonu. Może jeszcze zrobimy kalendarz z numerami buta albo wzrostem to sobie będziemy ciagle pic i żreć udając że robimy to „świętując” XD #bekazpodludzi #polska #urodziny
fanmarcinamillera - Najbadziej to mnie rozpie rdala świętowanie IMIENIN XD kur wa jak...

źródło: comment_1648925538LKFewZJwy8GCTwfaXl40aG.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: Kiedyś byłem w ciężkim szoku, gdy moja ex spod Częstochowy, wraz ze swoimi Rodzicami zorganizowali mi "imieniny", które "obchodziłem" akurat w dniu przyjazdu. Niedoszłej teściowej papieros wypadł z ręki gdy powiedziałem Jej, że jestem Hanysem i nie obchodzę takich gówno świat XD
  • Odpowiedz
To nie tłumaczy, czemu niektórzy mogą mieć imieniny co 2-3 tygodnie. Było 100 Św. Krystyn?


@Gorejacy_krzak_agrestu: 6 bodajże. Tak i to w odniesieniu do konkretnego świętego więc zawsze jedne, konkretne. Wcześniej świętowano imieniny, urodziny to relatywnie nowa tradycja, po rewolucji protestanckiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fanmarcinamillera: mam to u teściów, ale już tylko u teściów (pokolenie lat 50). Totalnie tego nie rozumiem, bo u mnie w zagłębiu Dąbrowskim zawsze, od pokoleń były tylko i wyłącznie urodziny. Wystarczyło pojechać 35 km i juzz jest totalnie na odwrót XD
Na szczęście kolejne pokolenia mają to już w poważaniu i sugerują się peselem, a nie tym co akurat wpisał ktoś do kalendarza, a czego nie.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: starzy ludzie zamiast urodzin obchodzą pierwsze imieniny, które są po ich urodzinach. to pewnie po to, żeby unikać pytań jak starym #!$%@? się jest. tradycja rzeczywiście umiera, z moich znajomych chyba nikt tego nie świętuje. osobiście nawet nie wie kiedy są moje imieniny
  • Odpowiedz
w kalendarzu imieniny osób, które nie mają żadnego imiennika wśród katolickich świętych, więc coś mi się nie klei hipoteza


@chinskie_bajki: bo chyba ilość świętych w pewnym momencie zaczęła nie nadążać za ilością imion. Św. Brajana i św. Dżesiki nadal ze świecą szukać xDDD
  • Odpowiedz