Wpis z mikrobloga

Potencjalnie szorty mają #!$%@? na #gme, nawet jak będą wypłacać cash equivalent - wyobraźcie sobie że data zarejestrowania dywidendy jest, moass się odpala, akcje po 100k$, i cyk będą musieli tyle odpalać (No plus minus, pewnie dywidenda będzie poniżej 5%, dla przykładu jakby była 5% to za 20 akcji dostajesz jedna cała)
  • 4
No plus minus, pewnie dywidenda będzie poniżej 5%, dla przykładu jakby była 5% to za 20 akcji dostajesz jedna cała


@Matis666: nie rozumiem tego fragmentu, ale generalnie to by była beka tysiąclecia gdyby musieli albo dostarczać te akcje w trakcie MOASSu albo chociaż płacić to w gotówce, a patrząc na Twittera Ryana Cohena to widać, że on chce ich #!$%@?ć #!$%@?ć, więc zobaczymy, może uda mu się to tak zgrać czasowo
@LiveDieRepeat:
Wrzucenie tego hasju w GME to nie tylko obowiązek ale i przyjemność.
Ja jednak na pewno szczegółowo przepytam mojego brokera do kogo trafiły te akcje po splicie jeżeli wypłaci mi ekwiwalent w $. Bo jeżeli istnieją to gdzieś muszą trafić i dlaczego nie do mnie. A jeżeli nie istnieją to czym oni do cholery handlują z klientami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sami na siebie bicz ukręcą.
@LiveDieRepeat chodzi o to że będzie wydana dywidenda i będzie split, dywidenda zwykła to hajs (np 1 dolar za akcję, czyli jeżeli np jedna akcja kosztuje 100 dolarów dostajesz dolara czyli 1% w tym przypadku),dywidenda w akcjach to np masz 100 akcje i jest decyzja że dostajesz 1% czyli dostaniesz 1 akcje za 100 akcji.
Z tego co ja rozumiem dywidenda ze splitem 3:1 (zakladamy wypłatę na poziomie 1%) znaczy że za