Wpis z mikrobloga

@Utylizejszyn:

Coś co powinien trenować każdy Polak


XD nie no czemu

hobby dla bogatych.


XD

Koszt za oddanie kilku strzałów przewyższa budżety domowe wielu rodzin


XD

Jaki wysryw to ja nie mam pytań.

Strzelectwo nie jest tanim sportem/hobby, ale na pewno nie jest "tylko dla bogatych". Amunicja na strzelnicach jest droga z oczywistych względów, ale bez problemu można strzelać z 22LR - przykładowo u mnie strzelnica (miasto wojewódzkie) bierze sobie za
Wystarczy dołączyć do jakiegoś stowarzyszenia strzelców. Zawsze wpadają jakieś promocje. Po drugie można ćwiczyć amonicja bocznego zapłonu. Jak dwa razy w miesiącu pójdziesz na strzelnice to nie zbiedniejesz xd
@kacpervfr: wiatrówka zawsze spoko, broń jak broń tak na prawdę do trenowania precyzyjnie na krótki dystans bardzo spoko jak sie ma w miarę gdzie postrzelać, śrut 500 sztuk w miarę dobrej jakości to 25-30 PLN, wiatrówka łamana z drugiej ręki 250-400 PLN, nowa jako taka koło 600-800 oczywiście bez optyki - więc sorka, ale strzelanie z wiatrówki pomijajać koszt samej broni jest serio relatywnie tanie.
@sorasill: Tylko pytanie czy strzelanie z wiatrówki ma jakiekolwiek przełożenie później na prawdziwą broń i umiejętność jej obsługi, celności itd? To nie jest trochę tak jakby ktoś się podniecał że "umiem strzelać z broni palnej bo za dzieciaka strzelałem z pistoletu na kulki hehe"?
@piro111: ma w sumie jedno ważne przełożenie jak się idzie na strzelnice: wiesz gdzie ma być skierowana lufa i nie kukac tam nawet jak nie nabite, pół żartem pół serio, na pewno jakieś obycie z celowaniem na przyrządach mechanicznych i ich korektą, praca na cynglu, podstawy bezpieczeństwa przy używaniu broni, postawy strzeleckie - w sumie zalezy wiele od użytkownika jak podejdzie do tematu. Do tego rekreacyjny fun ćwiczebny, a później
@Utylizejszyn: koszt uzyskania pozwolenia na broń jest porównywalny z kosztem wyrobienia prawa jazdy przy czym jest to prostsze do wykonania.

Koszt podstawowego pistoletu, karabinku, strzelby jest podobny do zakupu smartfona.

Amunicja jest obecnie dość droga i trudno dostępna, ale trenować można na amunicji sportowej 22 lr, a ona już wychodzi śmiesznie tanio.

Także, to na pewno nie jest hobby poza zasięgiem Polaków
@Utylizejszyn: większość treningów odbywa się w domu, bez oddawania strzałów - na strzelnicę jedziesz tylko zweryfikować trening i rozpoznać co jeszcze masz do poprawy (pomijając już sam dobór amunicji, bo jednak bez strzelania tego się nie sprawdzi)
@Opat: > Koszt podstawowego pistoletu, karabinku, strzelby jest podobny do zakupu smartfona.

koszt bardzo podstawowego pistoletu, bardzo taniego/używanego karabinka, strzelby.. i "dość" drogiego smartfona..

a ona już wychodzi śmiesznie tanio.

@Opat: no nie tak śmiesznie tanio... śmiesznie to była po 0,25zł -0,30zł za sztukę - wciąż jest tania, ale nie można nie zauważać, że też prawie 2x podrożała..

to nie jest problem ze strzelnica tylko z tym, że Polacy są
@Utylizejszyn:

Jakie macie zdanie na temat #strzelnica ?Ogólnie fajna sprawa, tylko moim zdaniem jest jeden problem. Koszt za oddanie kilku strzałów przewyższa budżety domowe wielu rodzin.


"Strzelnica" na pewno nie jest miejscem do trenowania strzelectwa ;)
Bo widzisz, poszedłeś na tzw. komercyjną strzelnicę, która zarabia na przypadkowych osobach chcących "sobie postrzelać"
Jakiekolwiek treningi to już raczej z własną bronią. Koszt pozwolenia to tyle, co wyrobienie prawa jazdy i robisz to raz
Pobierz Zdupystrzelec - @Utylizejszyn: 
 Jakie macie zdanie na temat #strzelnica ?Ogólnie faj...
źródło: comment_16487219383J3fGwfTcE7IDEAlMbBZ4u.jpg
@Emill: hmmm, milspecowy AR-15 kosztuje 3000, podstawowy pistolet to jest ta sama półka.

Wiem, ze standardem jest raczej smartfon do 2k, albo droższy e abonamencie, ale nadal koszt broni to nie jest kosmos. Ludzie więcej dają za kompa do grania