Wpis z mikrobloga

Heja wykopki. Co myślicie o skuterku elektrycznym blinkeee używany? 3.5/3.9k w Poznaniu. 2019 rocznik niby koło 4/6 k przebiegu. Liczę że stan wizualny i techniczny dobry. Jeżeli nie to oleje temat. Bateria od 800 zł na Ali. W Polsce koło 1500? Typowo do miasta. Chciałem motocykl ale w sumie skuter uzyteczniejszy. Może kiedyś sobie motocykl kupie ale wizja niemal darmowego jeżdżenia po mieście jest zachęcająca. Co myślicie? Ciekawe czy da się odplokowac do 80 km/h. Mam prawko kat.b więc te 50 km/h to trochę mało ale do miasta od biedy da radę. A na korki super sprawa. Co myślicie? Jakieś inne skuterki w dobrej cenie? Chciałbym wydać max 5k to ma się zwrócić xd
#pytanie #transport #motoryzacja #motocykle
  • 43
  • Odpowiedz
Ciekawe czy da się odplokowac do 80 km/h.


@Simfecstio: Raczej nikt nie blokuje elektryków. Wsadza się odpowiednio słaby silnik.
Najważniejsze jest to ile przejedzie km z prędkością vmax przy 10C. Bo nie łudź się że nawet połowę z tego co podaje producent.
  • Odpowiedz
Ja bym sie nie zdecydował na baterie. Każdy chińczyk pojemnosci 50/125 typu Junak czy Romet itp sprawdzi się dobrze na miasto. Spalanie to pewnie ze 3 litry na sto.
  • Odpowiedz
  • 1
@Blueweb ale koszty eksploatacji dużo wyższe. Ponad 20 zł za 100 km. Elektryk za darmo bo ladowalbym w piwnicy xd a tak to koło 1 zł. Pomijając filtry oleje. I inne gówna których w elektryku nie ma. Waham się nad Yamaha 125 Mt bo fajna i ładna xd ale elektryka pod względem eksploatacji nic nie pobije. Z tego co pisali na forach bateria starcza na 4-7 lat. A i motocykle spalinowe sporo
  • Odpowiedz
Elektryk za darmo bo ladowalbym w piwnicy xd


@Simfecstio: dwa problemy, ogniwa raz na jakiś czas lubią się przy ładowaniu zapalić więc radziłbym jednak nie ładować w piwnicy, a po drugie zakładam, że ktoś jednak płaci za ten prąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Alinous no tak. Kilka złotych na miesiąc to w #!$%@?. Na pewno spoldzielnia się skapnie. No i zapalenie ogniw to standard. Telefon już mi się kilkanaście razy spalił xd jakie #!$%@?. Jak się nie ma nic ciekawego do napisania to się nie pisze xd
  • Odpowiedz
@Alinous: W zasadzie wszędzie w piwnicach jest zmienione lub od nowości zainstalowanie zasilanie na 24V po to aby ludzie nie jumali prądu. I są też specjalnie żarówki 24V
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Nie zrozumiales mnie. Moze w malym miescie, moze kiedy jezdzisz tylko po osiedlu. W wiekszym miescie nawet autobusy beda chcialy cie rozjechac. Tak, mozesz miec w nosie i jechac swoje przepisowe 45-50, ale na drogach jest masa frustratów, ktorzy zaraz beda chcieli ci pokazac „twoje miejsce”. Serio, nie warto.
  • Odpowiedz
@MisPalkis: w większych miastach masz pełno dostawców żarcia którzy całe dnie po 12 godzin jeżdżą swoimi 50ccm pierdzikami po całym mieście. Przyjemne to to raczej nie jest, ale nie przesadzałbym że ryzykują życiem non stop.
  • Odpowiedz