Wpis z mikrobloga

Kiedy oglądasz sobie spokojnie podcast i nagle dowiadujesz się rzeczy z zupełnie innej dziedziny o której raczej nie chciałbyś się dowiedzieć.

Jakiś czas temu sam miałem do czynienia z lekiem z tej grupy (Benzodiazepin, przepisanym przez lekarza rodzinnego) i od tamtej pory poczułem, że coś się we mnie zmieniło, jak się okazuje nic dziwnego bo to g---o fizycznie zmienia mózg. Trochę dziwne, że "zwykły lekarz" może przepisać trochę taką "b--ń atomową", która albo ci pomoże albo może zupełnie zrujnować ci życie.

Piesze to żeby ktoś kto ma zamiar to (benzodiazepiny) brać, miał świadomość co to jest, jak działa, do czego może doprowadzić.

#medycyna #zdrowie #psychiatria #leki #depresja #bezsennosc
FX_Zus - Kiedy oglądasz sobie spokojnie podcast i nagle dowiadujesz się rzeczy z zupe...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FX_Zus: "zwykły" lekarz nie może, przynajmniej według wykładni. Może jedynie po zleceniu od specjalisty wypisywać kolejne recepty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FX_Zus: idziesz do specjalisty, on ustawia leki i żebyś nie pętał się pod nogami, powiedzmy za miesiąc po nową receptę, to wypisuje się zlecenie do lekarza pierwszego kontaktu, żeby dalej kontynuował terapię i wypisywał konkretny lek.
  • Odpowiedz
@gniX79: oczywiście musiał się trafić j----y debil ale ok to normalne na tym portalu, że kręcą się tu takie "chwasty" jak ty.

@mexxl: ale u mnie wyglądało to tak idziesz to lekarza rodzinnego dostajesz to coś bez żadnego ostrzeżenia, wyjaśnienia jak to działa, raczej nie powinno tak być.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FX_Zus: możesz zgłosić do oil lub nil, według wytycznych pozetu nie mają prawa wypisywać niektórych lekowy, ale zdarza się sytuacja, że lekarz pierwszego kontaktu często ma też specjalizację i twój mógłbyć np neurologiem, musiałbyś to sprawdzić
  • Odpowiedz
do oil lub nil,


@mexxl: nie wiem co to jest. Znam tego lekarza od lat, nie jest neurologiem na pewno nie ma też nic wspólnego z psychiatrią. Nie chcę nic nigdzie zgłaszać.

Meritum mojego posta to, żeby nieświadomie nikt raczej tego nie brał i przed braniem jakichś leków raczej głębiej zapoznał się z tym co to jest.
  • Odpowiedz