Wpis z mikrobloga

wrzesień 2021 - goła* #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama goła #dacia sandero 48 500zł

w pół roku +20% xD

* - goła tzn. kolor biały mat, niemalowane czarne zderzaki z przodu i z tyłu, benzynowy silnik 65 KM, brak koła zapasowego, brak elektrycznej regulacji lusterek, brak klimatyzacji, brak radia, brak wysokościowej regulacji fotela kierowcy, brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach, o innych luksusach takich jak czujniki parkowania czy kamera cofania nawet nie wspomnę

#motoryzacja #samochody #inflacja
Antidotum119 - wrzesień 2021 - goła* #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama...

źródło: comment_1648533112U5nNoftUar33KSta36CHpG.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
@swinkapl: stawiasz chochoła i potem kazesz mi go bronic, ogarnij sie typie
Powyżej wrzucilem trzy linki, nie pozdrawiam i nie mam zamiaru sie z toba o cokolwiek tutaj klocic, zycze milej jazdy dacia
  • Odpowiedz
ta i 10k w portfelu na bieżące naprawy jak coś #!$%@? w trasie.

@ainam102: To już trochę śmieszna dyskusja, wydać 100k na auto, spoko żaden problem. Wydać 50k i trzymać 10k na koncie już nie do przeskoczenia. Ja bym się w ogóle nie pchał w zakup auta droższego niż 5k gdybym takich 10k nie miał na nagłe wydatki.
  • Odpowiedz
@Koronanona: Ja wiem, że Dacia nie ma startu do BMW tylko Ty pokazujesz samochody, które mają 9 albo 10 lat. Ich przebieg jest nierealny. Ja mam samochód z salonu, ma niecałe trzy lata, używam go do jazdy po zakupy, trzy razy byłem na wakacjach w Polsce i mam przebieg 50kkm. Nie uwierzę, że samochód z 2012 roku w dieslu ma przebieg 165kkm, tym bardziej, że nawet na zdjęciach widać przetarcia
  • Odpowiedz
biedacka mentalnosc uzytkownikow dacii niestety wygrywa ze zdrowym rozsadkiem


@Koronanona: Podstawowe Dacie/Skody to się kupuje do flot jako służbowe. Pokaż mi leasingodawcę, który mi rozpisze sensowny leasing na używane 7-8 letnie BMW.

Koszty finansowania tego samochodu będą zdecydowanie wyższe niż nowej Dacii z salonu, nie wspominając o tym, że zostają mi barachła od handlarzy, bo leasingodawca potrzebuje FV23, a Oskarek mi takiej nie wystawi.
  • Odpowiedz
Powyżej wrzucilem trzy linki,


@Koronanona: ale miały być 6 letnie BMW za 50k i 200 KM, a nie 10 letnie :<

Nie chce mi się dyskutować, ogólnie nie ogarniam tutaj #!$%@? pt. "hurr durr, kupisz starego strucla (bo samochód co ma 5 czy 10 lat, to już niby "stary strucel" XDDD) i co chwile się będzie psuł" - ale tylko chciałem zwrócić uwagę, że z tym 6-8 lat + 200
  • Odpowiedz
za 50k mozna kupic 6-8 letnie bmw


@Koronanona: pokaż takie xd Obserwuję samochody od roku i ceny używek poszły makabrycznie w górę.
Moje auto jest droższe niż 4 lata temu kiedy je kupowalem.

11-letnie audia a7 kosztuje 90 000
6-letnie bmw 5 minimum 80 000
  • Odpowiedz
Pokaż mi leasingodawcę, który mi rozpisze sensowny leasing na używane 7-8 letnie BMW.


@Celinka95: nie mam zamiaru bronic chochoła ktorego mi stawiasz, pozdrawiam

ale miały być 6 letnie BMW za 50k i 200 KM, a nie 10 letnie
  • Odpowiedz
  • 0
Pamiętam jak kilka lat temu wprowadzili ograniczenie na wrzucanie w koszty leasingu na maks 150k. Znajomi, że to nic złego, gdzie samochód za 150k i że niesłusznie się sprzeciwiam, bo za tyle to juz można mieć full opcje średniej marki. Nie sądziłem że tak szybko wyjdzie na moje, bo jak wiadomo limit 150k nie drgnie nawet o 1%.
  • Odpowiedz
wrzuć benzynowe 6-8 letnie za 50k. wiecej mocy owszem, spalanie wyzsze i serwisowanie wyzsze. chociazby na start trzeba zrobic rozrzad, wymienic plyny itp. chyba dawno uzywanego auta nie kupowales. no ale czekam na jakis link


@swinkapl: Takie auta schodzą w dniu opublikowania zgłoszenia. Są, ale trzeba codziennie szukać co godzinę. W październiku kupiłem octavie z 2016 mega fajną konfiguracją za ~55k. Rozrząd łańcuch. Pierwszy przegląd i wymiany około 2k i
  • Odpowiedz
wrzucilem wyzej linki


@Koronanona: przecież ty wrzuciłeś linki do aut z 2012,2013. mamy 2022 rok :D
nie będę się kłócił bo nie mam czasu, śledzę temat na bieżąco, ceny samochodów oszalały.

Aczkolwiek popieram cie w temacie kupna starszego auta lepszej marki i wyposażenia niż nowej gołej dacii :D
  • Odpowiedz
  • 1
@Antidotum119 Jak ja się cieszę że kupiłem mieszkanie i samochód z salonu 3 lata temu. Teraz ceny wszystkiego są #!$%@? i już nigdy nie zmienię mieszkania ani samochodu, bo ceny idą w górę w #!$%@? szybciej niż moje zarobki xD
  • Odpowiedz
@Koronanona: To nie jest chochoł, po prostu finansowanie używanych starych aut jest #!$%@? drogie. Żaden bank takiego finansowania nie udzieli, trzeba iść do któregoś z mniejszych leasingodawców i się bujać z sumą leasingu na 120% xD Powyżej 10 lat to już chyba nikt kompletnie nie daje, chyba że to jakie egzotyczne supersamochody.

Z resztą się mogę zgodzić, szczególnie ze spalaniem. Przesiałem się w zeszłym miesiącu z Arony 1l na nową
  • Odpowiedz
@Koronanona


kto ci powiedzial ze musisz cokolwiek wsadac, szukasz auta do ktorego nie trzeba dokladac.

Za bardzo cenię sobie swój czas, żeby przez miesiąc codziennie jeździć oglądać jakieś gruzy. Do tego pewnie musiałbym kogoś zatrudnić, kto wie gdzie spojrzeć i co sprawdzić żeby się na minę nie #!$%@?ć - rynek używanych aut w Polsce to jest #!$%@? dramat. Jak handlarz wyczuje że się chociaż trochę na czymś nie znasz to wyrucha Cię bez mydła zanim kur 3 razy zapieje.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: tak jak pisze kolega powyzej Ciebie, jak jest okazja to schodzi w max dzien. Zgadzam sie ze ceny aut ostatnio oszalały, anyway wolalbym znowu polowac na uzywke obserwujac otomoto niz jezdzic nowa dacja bez klimy
  • Odpowiedz