Wpis z mikrobloga

wrzesień 2021 - goła* #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama goła #dacia sandero 48 500zł

w pół roku +20% xD

* - goła tzn. kolor biały mat, niemalowane czarne zderzaki z przodu i z tyłu, benzynowy silnik 65 KM, brak koła zapasowego, brak elektrycznej regulacji lusterek, brak klimatyzacji, brak radia, brak wysokościowej regulacji fotela kierowcy, brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach, o innych luksusach takich jak czujniki parkowania czy kamera cofania nawet nie wspomnę

#motoryzacja #samochody #inflacja
Antidotum119 - wrzesień 2021 - goła* #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2022 - ta sama...

źródło: comment_1648533112U5nNoftUar33KSta36CHpG.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
Ogólnie ceny aut #!$%@?ło.
3 lata temu kupowałem gruza 8letniego za 65k papieru, a dzisiaj za tego samego gruza 11letniego dają mi 66k złotych.
  • Odpowiedz
@Antidotum119: to jest dramat, co się stało z cenami nowych aut. Dobrze wyposażony kompakt to już 150k. A jeszcze nie tak dawno to do 100 można było mieć fajną wersję.


@goferek: Jezu, ale unia #!$%@? podatkami.
W Kanadzie za okolice 100k złotych czyli 30-35k CAD masz sedany w wysokich wersjach czy średniej wielkości suv.
  • Odpowiedz
@Koronanona: czekaj czekaj, pisałeś o 200KM a teraz wyskakujesz z 318d/320d. Spalanie 5-6l? Chyba jadąc prawym pasem za ciężarówkami. No i nie zapominaj o wymianie rozrządu na dzień dobry. Sprzęgło z dwumasą (o ile manual) też się będzie dopominać wymiany. Tarcze klocki do F30 też kosztują trochę więcej niż do dacii.
  • Odpowiedz
@Antidotum119: To chyba specjalnie trzeba szukać kilkuletniego auta za 50k żeby w nie włożyć 20k. W prawdziwym premium z v8 i drogimi opcjami wymieniłem połowę auta i nie dobiłem do 20k - komplet zawieszenia z przodu, tarcze i klocki z przodu i z tyłu, wszystkie filtry, kilka innych pierdół, przepływomierz, ręczny, gość przede mną zrobił skrzynię za 2k chyba. Więc zejdź na ziemię. Inna sprawa, że 8 letnie BMW kosztuje raczej
  • Odpowiedz
@Antidotum119: szczerze? Lepiej kupić używane Clio III lub nawet Clio IV niż takie nowe padło od Dacii w podstawowej wersji. Podejrzewam, że jest ona tylko po to by w katalogu mogła widnieć cena "już od xxxxx", tyle, że przegięli wręcz z ascezą. Nie wiem do kogo kierowany jest ten model, bo to nawet na Ubera się nie nadaje.

Ten samochód na podobne właściwości komfortu i jezdne co moje 20 letnie Clio
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Tanio i wygodnie to już było, niestety jestesmy teraz na etapie, gdzie z roku na rok rosną nam "udogodnieniowe" wymagania co do życia (a więc ogólny koszt życia), przy jednoczesnym drożeniu tychże (chociażby, ze względu na braki czy politykę klimatyczną [która jest potrzebna, a sposób jej prowadzenia to inna sprawa]).
Trzeba się będzie przyzwyczaić niestety.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Koronanona:

6-8 letnie bmw ktore bedzie mialo koło 200km mocy, mniejsze spalanie i bedzie mniej awaryjne niz ta dacia

Będzie mniej awaryjne jak będzie stało w garażu xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Antidotum119: #!$%@?, ale złapała różowa bul o to, że ktoś kupuje używane i mu się nie zepsuło XDDDDD
Tak, ceny samochodów są #!$%@?, tak, kupując nowe Możesz mieć w większości przypadków w #!$%@? poważniejsze naprawy przez minimum kilka lat, nie, kupując używanego nie kupujesz z automatu strucla. No chyba, że kupujesz po ciemku w stodole i nie zawracasz sobie głowy stacją kontroli, auto raportem czy sprawdzaniem vinu przed przyjazdem, no ale
  • Odpowiedz
czekaj czekaj, pisałeś o 200KM a teraz wyskakujesz z 318d/320d. Spalanie 5-6l? Chyba jadąc prawym pasem za ciężarówkami. No i nie zapominaj o wymianie rozrządu na dzień dobry. Sprzęgło z dwumasą (o ile manual) też się będzie dopominać wymiany. Tarcze klocki do F30 też kosztują trochę więcej niż do dacii.


@v-tec: obydwa te silniki wyciagaja okolo 200km na programie ktory mozna sobie wgrac samemu. Upalam 320d z napedem na 4 i
Koronanona - > czekaj czekaj, pisałeś o 200KM a teraz wyskakujesz z 318d/320d. Spalan...

źródło: comment_1648542959Dtt26JolTT9dVo1Ho8ZQFg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz