Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu kupiłem xbox series s. Jakoś z miesiąc temu pojawił się problem z jednym padem. Analog fizycznie wracał na pozycje centralną, ale w grach czy menu dalej kierowało mnie do góry. Olałem to, bo nie miałem czasu się tym zająć i grałem drugim padem. Z tym zaczęło się dziać to samo, ale nie tylko do góry, ale również na dół. Strasznie uciążliwe, bo w grze postać biegnie albo do przodu albo do tyłu i muszę co chwila przesuwać (dopiero kilka przesunięć do pozycji centralnej daje neutralną pozycję) Czasem nie idzie nic kliknąć bo tylko skacze góra-dół. Czym to może być spowodowane? Da się jakoś naprawić? Przez 10 lat miałem dwa pady od xboxa 360 i jednym grałem na pc, drugim na konsoli i do tej pory są w pełni sprawne, a tutaj po kilku miesiącach nie da się ich używać.

#xbox #xboxseriesx #xboxseries #konsole #microsoft
  • 11
@joolekk Na stronie Microsoftu pokazuje mi, że gwarancja na konsolę jest do 14.04.2023, a na pady już się niby skończyła XD Jeden był do 12.03.2022, a drugi do 3.02.2022, gdzie wszystko w jednym zestawie było kupowane.
@paki82: Lepiej to załatwić internetowo czy na miejscu w sklepie? Po prostu napiszę/powiem, że kontrolery są uszkodzone co uniemożliwia korzystanie ze sprzętu i wystarczy, żeby oddać na rękojmię?
@dosefurious: pady do Xboxa series s to nieśmieszny żart. Ja już 3 pada ogrywam który też już zaczyna świrować a ma że 3 msc. Na szczęście narazie wszystkie poszły na reklamacje, ale nie wyobrażam sobie kupować pada co parę miesiecy
@Ryszard91: U mnie po oddaniu na rękojmie i naprawie wszystko git, a już minął prawie rok od tego. Ale tak jak mówiłem kiedyś - pod względem jakości pady od xboxa 360 bez porównania. Mam dalej komplet kupiony w okolicach 2010-2012 nie pamiętam dokładnie kiedy i do tej pory działają, a za dzieciaka potrafiłem solidnie rzucić o ziemię.