Wpis z mikrobloga

@pastibox: ale gdzie tu radość dla spadkowicza, przecież mieszkania nie stanieją o 2/3, tylko zamrze obrót nimi? Obawiam się, że teraz na pełnej wejdą fundusze, poskupują deweloperów i zwykli ludzie będą mogli tylko najmować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@pastibox:
-tato, na wykopie piszą że zdolność kredytowa maleje. Czy to oznacza że kupimy mieszkanie?
-nie, to oznacza że będziesz mniej jadł
  • Odpowiedz
  • 7
@affairz: heheh ten grudzień to chyba miał być 2021. A reszta to poprostu pokazuje okresy większych zmian zdolności kredytowej. Na przyszłość nie znamy dokładnie dary kiedy stopy osiągną konkretne wartości, ale można oszacować jak te poziomy wpłyną na zdolność kredytową. Poziom stóp 6% jest w zasadzie pewny. Ile więcej to już spekulacja.
  • Odpowiedz
@pastibox: a czemu zdolność tak spadała kiedy stopy były 0,1%? ta rekomendacja S jakoś to w czasie redukowała? i podwyżka stóp (czy wiboru? znowu niejasne) tak mało obniża zdolność kredytową?
  • Odpowiedz
@affairz: Jasiu dziekoński zrobił jasia dziekońskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pastibox: dziekoński nie odbiega od Turka pod względem absurdu więc mało ogarnięci spadkowicze będą ci klaskać :). W sumie @affairz jako twórca tła tagu może dokleisz tam pana jasia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pastibox: W sensie #!$%@? od tego, np typ w swojej analizie na 2022 napisał że stopa zwrotu z wynajmu mieszkań przez dewelopera jest taka sama jak dla zwykłego janusza (nie napisał tego wprost tylko posłużył się danymi ale w odniesieniu dla zwykłego zjadacza chleba a nie dewa co jest sprytne ale strasznie słabe ¯\_(ツ)_/¯) IMHO to bardzo brzydka manipulacja która ma pokazać że deweloper musi sprzedać i nie może się bawić
  • Odpowiedz
@pastibox: komentuje bo jest dziekonski co już napisałem wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) a po 2 gdzie wykazuje nerwowość? Stwierdzenie #!$%@? mam na stawki wibor bo nie mam kredytu jest oznaka nerwowości? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pasti come on ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz