Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej rysuje się sytuacja w której Ukraina sama sobie nie poradzi. Rosjanie rozwalają miasto po mieście. Do fundamentów. Niszczą zaplecze, składy broni, amunicji , paliw. Za chwilę nie będzie też już co dostarczać bo magazyny z uzbrojeniem wyczyszczone w Europie. Coraz mniej filmów rozwalonych kolumn rosyjskich

Na samym początku mówiłem , że wyśmiewanie Rosjan jest przedwczesne.
Sankcje dla przeciętnego Rosjanina są mało odczuwalne i nadal traktowane jako drobną niedogodność w walce o słuszna sprawę.
Dziś jest informacja że na 400 firm deklarujących bojktonrosji robi to tylko 160. Chiny nadal mają wyjebongo i handlują z Rosją w najlepsze wchodząc w niszę pozostawiona przez zachód
Europa wychodzi z założenia , że zatrzymanie importu tych 16 proc rosyjskiej ropy gazu węgla zmusi Rosjan do uległości

To się skończy nukami

#muchabzz #wojna #ukraina #rosja
  • 63
@muchabzz: ta nukami xD Rusek niszczy wszystko bo nie jest wstanie pójść dalej z frontem, pies ogrodnika sam nie zje innemu nie da Na koniec i tak to zostawi prócz strategicznych miast jak Mariupol bo nie będzie miał za co tego odbudować, zachodowi głównie zależy na tym aby stracił tam jak najwięcej by mieli dość czasu aby zbudować własne prawdziwe armie

Jakby to źle nie zabrzmiało to Ukraina w oczach zachodu
@Aquamen no to sprawdź ile firm produkujących specjalistyczne zawory do rafinerii , fabryk kwasów , zasad , ługów zerwało współpracę. Albo ile fabryk łożysk ? Zdajesz sobie sprawę że bez głupiego łożyska mogą sobie chodzić na piechotę ?
Mi to zwisa że Leroy Merlin tam siedzi czy mc Donald.
@muchabzz: Skąd ty bierzesz te informacje? Ja rozumiem, ze Ukraińska propaganda może trochę za bardzo koloryzuje klęske Rosji, ale jest ona niezaprzeczalna. Straty Rosjan w porównaniu do tego, jakie straty zakładali (czyli de facto prawie żadnych, bo liczyli na trzydniowy #!$%@? i elo, czas na CS’ka), sa niewyobrażalnie różne. Rosji nie stać na prowadzenie tego w nieskończoność, choćby szczur z bunkra srał pod siebie z wściekłości.