Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej rysuje się sytuacja w której Ukraina sama sobie nie poradzi. Rosjanie rozwalają miasto po mieście. Do fundamentów. Niszczą zaplecze, składy broni, amunicji , paliw. Za chwilę nie będzie też już co dostarczać bo magazyny z uzbrojeniem wyczyszczone w Europie. Coraz mniej filmów rozwalonych kolumn rosyjskich

Na samym początku mówiłem , że wyśmiewanie Rosjan jest przedwczesne.
Sankcje dla przeciętnego Rosjanina są mało odczuwalne i nadal traktowane jako drobną niedogodność w walce o słuszna sprawę.
Dziś jest informacja że na 400 firm deklarujących bojktonrosji robi to tylko 160. Chiny nadal mają wyjebongo i handlują z Rosją w najlepsze wchodząc w niszę pozostawiona przez zachód
Europa wychodzi z założenia , że zatrzymanie importu tych 16 proc rosyjskiej ropy gazu węgla zmusi Rosjan do uległości

To się skończy nukami

#muchabzz #wojna #ukraina #rosja
  • 63
@Kwasna_Ostryga faktu są takie , że właśnie się przygotowują do zamknięcia w kotle calegomzgrupwania w Doniecku , wykańczają Mariupol , panują w powietrzu , bombardują składy paliwa (lwów) i amunicji , niszczą infrastrukturę , ogarnęli zaopatrzenie
A jeśli myślisz , że 2000 pojazdów jakie do tej pory stracili , to jest sporo ... No to nie myśl :)
Coraz bardziej rysuje się sytuacja w której Ukraina sama sobie nie poradzi. Rosjanie rozwalają miasto po mieście. Do fundamentów. Niszczą zaplecze, składy broni, amunicji , paliw. Za chwilę nie będzie też już co dostarczać bo magazyny z uzbrojeniem wyczyszczone w Europie. Coraz mniej filmów rozwalonych kolumn rosyjskich


@muchabzz: Tak na pewno Zachód który wydaje ponad 1 bilion $ na zbrojenia nie będzie miał czego wysyłać, a Rosja wydając 50 mld $
2000 pojazdów

To jeszcze ich nie położy na kolana. Mogą wyciągnąć kolejne zakonserwowane jeszcze z zapasów po ZSSR.
Tylko kto tym będzie jeździł? Doświadczonych operatorów nie szkoli się w miesiąc.

Nawet taka głupia sprawa jak ciężarówki wojskowe. Nie są na Wojnie Ojczyźnianej gdy zachód przysłał Studebakery stateczkiem. Trzeba sobie teraz samemu wyprodukować a nawet opony sprowadzają z chin. Zresztą te chińskie opony to ponoć współwinowajca strat konwojów logistycznych.

W międzyczasie znowu zaczynają
@tos-1_buratino popatrz sobie na komentarzy i analizy wykopowe z pierwszego tygodnia i zobacz jaki tam był koncert życzeń. Potem sobie sprawdź gdzie były rosyjskie wojska tydzień po , A gdzie są teraz.
O tym sobie pomyśl jak działają sankcje i kto ich unika.
Dołóż do tego sobie Chiny
Pomyśl jak wyglądają w tej chwili wędrówki rosyjskich oligarchów i po co.
To na wykopie masz film o tym jak ludzie którzy mieście w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@muchabzz: niestety - tego też się spodziewałem, że jeśli Ukraińcy będą się bronić zbyt dobrze, to russkie, po prostu, zrównają z ziemią te miasta () jeśli Ukraina nie może być rosyjska, to ma być doszczętnie zniszczona
@Ranger mnie nie pytaj. Rosjanie też mnóstwo błędów popelnili. Zatrważające dla mnie jest to , że jak Rosjanie puszcza jakiegoś taktycznego słabego nuka w okolice gdzie transportuje się broń z Polski , to nie wierze że zachód coś zrobi.

Kilkanaście lat temu gadałem z jakimś jednym angolem w pracy. Poszło wlasnie o Rosjan. Poowedzialem mu , że oni rusza dupy jak im ruski czołg pod domem przejedzie i płot rozwali. I stwierdził
Kilkanaście lat temu gadałem z jakimś jednym angolem w pracy. Poszło wlasnie o Rosjan. Poowedzialem mu , że oni rusza dupy jak im ruski czołg pod domem przejedzie i płot rozwali. I stwierdził że owszem

@muchabzz:

A no to jeśli tak powiedział to już raczej rzeczywiście nikt nie pomoże. Nie dość że dobrze FR idzie to jeszcze dupno niuka i koniec.
͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tos-1_buratino:

Zostaje powszechna mobilizacja wojskowa w Rosji. Odciągnięcie kilkuset tysięcy facetów od pracy i dobicie ostateczne gospodarki.


Tego nie będzie, bo w Rosji leci propaganda, że operacja specjalna przebiega bez zarzutu i wszystko jest cacy, więc zorganizowanie takiej mobilizacji byłoby całkowitym zaprzeczeniem