Wpis z mikrobloga

Podniesienie wydatków na zbrojenia do 2 procent PKB to "szaleństwo" - powiedział papież Franciszek. Podkreślił, że "prawdziwą odpowiedzią nie jest więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem; nie przez pokazywanie zębów". Podczas audiencji dla delegacji włoskich kobiet papież stwierdził: "Zrobiło mi się wstyd, kiedy przeczytałem, że grupa państw zgodziła się podnieść do 2 procent PKB wydatki na zbrojenia jako odpowiedź na to, co się dzieje. Szaleństwo".

Dobra polityka nie może pochodzić od kultury władzy rozumianej jako dominacja i ucisk; ale tylko z kultury troski o osobę, o jej godność oraz o nasz wspólny dom - mówił Franciszek.


Proste jak #!$%@? - wystarczy by wszyscy byli dobrzy, a nigdy więcej nie będzie potrzeby utrzymywania wojska. Dziękuje Pan Papież.

#rosja #ukraina #wojna
  • 66
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fraciu: czemu mam na to patrzeć z innej strony? To niech papież powie głośno że jest głową instytucji a nie namiestnikiem Chrystusowym.

Pan Jezus umarł na krzyżu bo głosił prawdę, a papież Franciszek nie chce potępić Rosji bo....? ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jak mam na to patrzeć jako osoba wierząca?
  • Odpowiedz
  • 0
@powaznyczlowiek on dba o swoje interesy i swoich wiernych no i kościoła. Tak to niestety wygalda. Kościół tak właśnie działa, ostanio na bliskim wschodzie też katolicy mają "spokój" bo kościół działa po swojemu.
Jak by potępi to zaraz zaczną się akcje na Białorusi i Rosji. A na Białorusi to chyba księża uczą polskiego itp. więc wszystko jest pogmatwane. A te jego potępienie w sumie co da?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fraciu: słyszałeś o jakichś prześladowaniach wobec Polaków, Amerykanów, Ukraińców żyjących w Rosji czy Białorusi?

I jak możesz porównywać sytuację na bliskim wschodzie do Rosji i Białorusi gdzie chrześcijanie stanowią ponad 70% populacji? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@powaznyczlowiek ale tu nie chodzi o spięcia między ludźmi, tylko o to że zaraz by wywalili kk z tych krajów albo zaczęli banować czy kto wie co. A myślisz że cerkiew nie chciała by się pozbyć kk z Rosji? A kościół dla wielu, w szczególności tam to może być ostania "ostoja" normalności.
W Polsce np. to dzięki kk pozbyliśmy się komuchów xd
A też nie wiem dokładnie jak to wygalda tam gdzie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fraciu: no to najważniejsze pytanie - czemu w takim razie papież Franciszek nie troszczy się tak o ukraińskich katolików a wręcz potępia fakt, że się bronią zbrojnie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

jak sobie popatrzysz na procenty vs populacja to jest ich niewiele mniej niż w Rosji i Białorusi razem wziętych, a wręcz więcej niż w Rosji (1.7% * 44mln vs 0.5% * 144mln, a pamiętajmy że Białoruś
  • Odpowiedz
  • 0
@powaznyczlowiek nie "potępia" ale myślę że chodzi o to że kk chce pokazać że jakiekolwiek walki i rozlew krwi jest bezsensowne. Taka mają teraz doktrynę że miłują pokój..... Tak wiem.....
Ale to moje teorie, poprostu nie chcą zaszkodzić instytucja jaka jest kk na całym świecie, a Rosją też ma swoich sojuszników gdzie jest kk xd ale to moja teoria.
A powiedz co dało by potępienie przez Rzym ?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fraciu: ano to, że te 0.5% katolików w Rosji i 10% w Białorusi może by zaczęło głośno mówić w swoich krajach co jest nie tak. To, że wierzący z innych krajów nie byliby zgorszeni tak jak są teraz - bo jak to wygląda? Ano tak, że sobie Franciszek nie chce narobić przypału i stracić wpływów w Rosji

Przecież to co piszesz jest przerażające, a fakt że jeszcze uważasz że to w
  • Odpowiedz
  • 0
@powaznyczlowiek czy ja piszę że to ok? Xd kurde nie mam czasu ci odp. Sory bo moglibyśmy tak pisać jeszcze godzinę. Pamiętaj że kościół polski to kk.... Caritas to też kk
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fraciu: ale nie Watykan. Napisałeś:

spójrz na to z innej strony a może coś zauważysz

Tak to niestety wygalda.

kościół dla wielu, w szczególności tam to może być ostania "ostoja" normalności.

co dało by potępienie przez Rzym ?

poprostu nie chcą zaszkodzić instytucja jaka jest kk na całym świecie


Także w mojej opinii napisałeś wielokrotnie że to jest ok, a przynajmniej wyraziłes zrozumienie dla takiej sytuacji

Nie musisz mi już odpisywać,
  • Odpowiedz
dba o swoje interesy i swoich wiernych no i kościoła.


@fraciu: o to właśnie chodzi, że kk nie powinien być organizacją polityczną pod przykrywką religii. Zgodnie z duchem Ewangelii powinien jasno powiedzieć prawdę o najechaniu Ukrainy przez Rosję.
Podobnie, Kościół w Polsce "dba" o swoje interesy i wielokrotnie krył pedofilów (niedowierzając ofiarom, przenosząc pedofila na inną parafię) żeby wyciszyć skandal.
  • Odpowiedz
Podniesienie wydatków na zbrojenia do 2 procent PKB to "szaleństwo" - powiedział papież Franciszek


@esko: byłem pewny, że to jakiś trolling. Ja #!$%@?... W kategorii #!$%@? klerykalne ta wypowiedź ląduje obok zachęcania Polaków, żeby słuchali cara i nie szurali, zachęcania zgwałconych Bośniaczek żeby rodziły i "szlaku szczurów".
  • Odpowiedz
@esko: rownowaga nasha mowi ze kazdy wydaje pieniadze na zbrojenia zeby nie zostac zjedzonym przez inne wojska, optimum pareto dąży do tego zeby nikt nie miał wojska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LostTranslation ale czego ty chcesz od wykopków buntowników ateistów ?;)
Chcesz zeby zrozumieli , że właśnie taka jest rola chrześcijaństwa ?
Na tym samym wykopie , co jakiś czas ktoś wrzuca znaleziska , jak to kk kolaborował z Niemcami. A teraz wykopki oburzone bo Papaj mówi że wojna i zabijanie to zło. I nie ma znaczenia kto zabija. Taka rola papaja. Nawoływać do pokoju i rozbrojenia.
I to wbrew wykopkowej filozofii tłuszczy
  • Odpowiedz