Wpis z mikrobloga

@Rozporek12:

odpowiedz sobie na pytanie: Ile Xiaomi będzie warte za 2 lata a za ile Iphone

Smartfon po 2 latach jest stary, a iPhone'y kilku letnie, kosztują nadal więcej niż znacznie lepsze średniaki z Android'em nówki.

To jak kupienie Skody i Mercedesa, i to i to może dać radość ale po paru latach użytkowania co dalej będzie dawać frajde a co bedzie tanin autem

Tylko że Mercedes jest luksusowy i godny
  • Odpowiedz
@Eskim0s: ja szanuję androidy ale nie tę chamską chińszczyznę co teeraz na rynku jest najwięcej. Nadal uważam, że Huaweie P20 Pro czy P30 Pro to znakomite telefony i gdyby Huawei nie utracił google to trzęśliby rynkiem w Polsce na spokojnie. Sam nawet jeszcze niedawno planowałem zakup nowegp P30 PRO za 3500 zł z Amazonu ale jak na telefon już bez wsparcia odpuściłem temat. Gdyby kosztował 2 tysiące to może bym się
  • Odpowiedz
@Eskim0s: denne zarządzanie ranem to cecha miui w każdej wersji, do miui 8 w opcjach programisty była możliwość wyłączenia optymalizacji ram co rozwiązywało problem potem zaczęli utrudniać. Problem rozwiązałem instalując customa a następnie sprzedając ten telefon, mając potem Motorolę one z 4gb czy teraz realme 8 5g jedyne po co wchodziłem do ustawień programisty to by włączyć adb by wywalić kilka preinstalowanych apek.
Zresztą to nie jedyny problem, nie działająca synchronizacja
  • Odpowiedz
@Rozporek12:

Od prawie wszystkich znajomych co mają Xiaomi słyszę same negatywne opinie.

Xiaomi budżetowe i średniaki są znacznie gorsze od flagowców.
Budżetowe nie mają żadnego lub bardzo małe wsparcie, średniaki przeważnie dostaną jedną dużą aktualizację, a flagowce kilka.

Z bliskich mi osób mają/mieli od Xiaomi:
Mi Mix 3, Mi9 flagowce zero problemów, Redmi Note 8 i 8 pro średniaki już problemy są, zacinki, gorsze wsparcie, a co dopiero w budżetowych za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eskim0s: Porównywanie RAMu czy mAh pomiędzy telefonami apple a androidami jest kompletnie bez sensu przez znacznie lepszą oprtymializacje iPhone'ów.
S22 ma 3700 mAh i pada gdy iP13 ma wciąż ok 30% na swoich 3240 mAh.
  • Odpowiedz
  • 0
@wylinialeLinoleum zarządzanie pamięcią w Androidzie kuleje (w Xiaomi to już w ogóle), ale to chyba dawno temu było co? Mam wrażenie, że od dłuższego czasu masz sterowanie Spotify bezpośrednio w mapach.

Edycja. Aż sprawdziłem. Od 2018 dostępna jest ta funkcja. Dobrze, że nie wiedziałeś. Dalej byś na robocie siedział :)
  • Odpowiedz
Ja przesiadłem się na ip13 pro max z S8 i jestem mega zadowolony. Po prostu lubię ten telefon za szybkość i baterie. Nie muszę czekać aż łaskawie załaduje mi się aplikacja której akurat szybko potrzebowałem. Nie martwię się że w połowie dnia rozładuje mi się telefon. Z androida niczego mi nie brakuje obecnie, wszystkie ważniejsze aplikacje są. I chyba to jest najważniejsze, aby użytkownik był zadowolony. Jeden będzie zadowolony z otwartego systemu
  • Odpowiedz