Wpis z mikrobloga

@DzieckoSzczescia:
Pixel którego nie ma w Polsce oficjalnie a na gwarancje muszę wysyłać telefon do Niemiec który kosztuje około 3,5 tys? Podziękuje. Zresztą nie przekonuje mnie ten telefon za bardzo. Jakoś przy Samsungu czy Apple wydaje się telefonem z niższej półki (ale to może być tylko moje wrażenie).

@fuKlanAdraHrepuS: @getin:
A to nie jest tak, że nawet jak wgrasz swoją klawiaturę, to do wpisywania haseł i tak wyskakuje domyślna,
  • Odpowiedz
@Rozporek12: Też przeżyłem lekki szok po przejściu z flagowego samsunga. Kupiłem 13 pro - czas pracy na baterii to jakieś mistrzostwo, pod tym względem miażdży samsunga. Wszystkie aplikacje jakie miałem na androidzie są też na iOS, więc żaden problem. Póki co najbardziej mi brakuje youtube vanced, ale to nie problem - za 7zl miesięcznie można kupić youtube premium w pakiecie rodzinnym, więc to zadne koszta. Brakuje mi też możliwości przesyłania plików
  • Odpowiedz
@Rozporek12: jak lubisz płacić za średniaki z iOS'em większą cenę niż za flagowce z Android'em, oraz jak lubisz ograniczony system z małą ilością funkcji to zostaniesz przy Apple.
  • Odpowiedz
@Eskim0s: a co ja w NASA pracuję , że potrzebny mi Bóg wie jaki sprzęt. Iphone jest kozak i tyle. Zrobi spoko zdjęcie, aplikacje ma wszystkie jakie chcę. System jest ok, bateria jest ok, wygląd jest bardzo ok. Wsparcie jest najlepsze z możliwych. Cena nie spada jak w androidach. Androidy to są takie wydmuszki dla mnie, kozackie parametry na papierze z których w żaden sposób nie korzystają przez ograniczenia.

Twój wybór
  • Odpowiedz
@Eskim0s: Ja też tak myślałem, android potrafi mieć wiele funkcji, ale umówmy się - z ilu realnie korzystasz na codzień, których nie ma na iPhone. Też kiedyś negowałem Apple, bo faktycznie brakowało na nim wiele rzeczy, ale te czasy odbijają w niepamięć. Przesiadłem się z S21 Ultra - czego mi brakuje z samsunga? Szczerze niczego. Mówisz, że iphone to średniaki za wysoką cenę - co do drugiego się zgodzę, nie należą
  • Odpowiedz
@Rozporek12:
@testcrypto:
Baterie w iPhone'ach są słabe, a tym bardziej w SE.
Android to system zaawansowany, a potężne parametry nie są ograniczone.
Ja często gram, często ,,grzebię" w systemie, zmieniam widgety, wrzucam filmy i muzykę na smartfon itd.
Robię to szybko i łatwo.
Mój smartfon (Mi10T Pro) ma 5000mAh i mimo że ciągle jest włączone 144Hz, to i tak wytrzymuje bez problemu ponad dzień.

Przykład z ceną w dniu premiery:
  • Odpowiedz
@Eskim0s: odpowiedz sobie na pytanie: Ile Xiaomi będzie warte za 2 lata a za ile Iphone ?

Wysoka cena która nie spada na łeb na szyje w przeciwieństwie do sredniej ceny androidów.

To jak kupienie Skody i Mercedesa, i to i to może dać radość ale po paru latach użytkowania co dalej będzie dawać frajde a co bedzie tanin autem ?
  • Odpowiedz
@Eskim0s: Posiadając ip13 pro tak jak wyżej wspomniałem SoT dobijam 8-10h na jednym naładowaniu - ile ten twój Xiaomi z baterią o 2k mAh więcej wytrzyma na ekranie? 3-4h? Kompletnie z dupy te porównania żeby tylko wyjść na swoje. Bez sensu patrzeć tylko na parametry tehcnincze, które ostatecznie mają dużo mniejsze znaczenie, aniżeli oprogramowanie i jego optymalizacja. Ja nawet nie wiem ile mój iphone ma RAM, raczej 3GB, niż 8GB jak
  • Odpowiedz
@testcrypto: dokładnie. Sam fakt , że 12px w Iphone jest lepsze aniżeli 50 , 60px w androidach. Android jest to ładnie opakowany cukierek, ale w rzeczywistości nie jest tak słodki i dobry jak iOs
  • Odpowiedz
@Rozporek12: Ja nie jestem zagorzałym fanboyem appla i nie twierdzę, że jest on idealny i nie ma nic lepszego, ale czasy się zmieniły. Iphone ma swoje mankamenty tak samo jak i android. Dla użytkownika, który nie rootuje telefonu, nie robi z niego maszynki na linuxie lub bóg wie co jeszcze, tylko używa ponadprzeciętnie to iOS będzie równie dobrym wyborem co android.

Rozmowa z Eskimosem przypomina mi rozmowę z ojcem, że chińczyk
  • Odpowiedz
@Eskim0s:
Bardzo fajne argumenty za Xiaomi, najbardziej podobają mi się te z czterema kanałami pamięci i z otwartym systemem, na który jest nałożone zamknięte oprogramowanie google, na które jest jeszcze nałożone zamknięte MIUI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A z rzeczy które faktycznie mają znaczenie, przez oprogramowanie Xiaomi kilka razy zdarzyło mi się zgubić w mieście jadąc samochodem - stojąc na czerwonym świetle przełączałem się z google maps
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trique: masz jeszcze Pixela i Sony. A chińskich na poziomie naprawdę sporo - Oneplus, Oppo, Vivo, Realme, Xiaomi
  • Odpowiedz
@Rozporek12 ale mnie #!$%@? takie posty, typie boli cie dupa ze wydales 3k na telefon i bronisz teraz publicznie swojego wyboru, kazdy to ma w dupie bo i tak kupi co chce, ale jak nie bedzie zadowolony to wstawi post jak ten powyższy
  • Odpowiedz