Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KsaneK: A to python nie cierpi przypadkiem na problemy z serwerami http? Tj. trzeba używać uwsgi, gevent czy innych gunicornów? Pytam odnośnie tego tagu python.

Podobnie nie wiem jak ma się on do własnego języka programowania.
@aloucie: nie planowałem tworzyć produkcyjnych narzędzi tylko przekazać trochę teorii i jak tą teorię przełożyć na praktykę. Jako serwer www miałem na myśli napisanie trochę kodu otwierającego socket na danym porcie, przyjmującego połączenia, analizującego requesty i generującego odpowiedzi. Wszystko "from scratch".
Co do własnego języka programowania to mógłbym omówić gramatykę bezkontekstową, abstract syntax tree i zakodzić jakiś prosty język
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KsaneK: jeśli masz pomysł na to jak wybić się spośród miliona innych to tak. Pytanie z kategorii "ej myślicie że jak będę grał w jakąś grę i zrobię z tego stream to będzie ciekawe?" No będzie, jeśli się przebijesz.
@KsaneK:: W jaką grupę odbiorców celujesz? Jak sobie wyobrażasz odbiorce swoich treści?

To jest dobre pytanie bo pozwoli ci założyć jakieś ramy na temat który planujesz zrealizować. Inne zainteresowanie będzie jak będziesz tłumaczyć podstawy inne jak założysz że już odbiorca treści powinien to wiedzieć. BTW wspomnienie o tym jakie zagadnienia dobrze jest wiedzieć przed przystąpieniem do oglądania to tez dobry zwyczaj. Jak jeszcze masz coś sprawdzonego i godnego polecenia do poczytania