Wpis z mikrobloga

https://www.codewars.com/kata/55f4e56315a375c1ed000159/train/python
Jak w najprostszy sposób wygenerowac posortowaną rosnąco listę z liczbami które są wynikami potęgowania dowolnych liczb o dowolnym wykladniku potęgi?

( moze to byc zarówno ^2 jak i ^6, nie tylko kwadrat)
Bez zadnych iteracji ani pisania petli w której biore x i poteguje do n je a później zwiekszam te parametry.

czyli nie bedzie to tak jak sadzisz na pierwszy rzut oka że cos ala [9,16,25,36] bo to tylko ^2

#python
  • 11
  • Odpowiedz
@Tooca_rev: To chyba nie jego poziom :-P
Chyba już zadawałeś to pytanie.
Iterujesz po a i b i liczysz sum(map(int,str( a ** b ) ), wartości są "dość" losowe więc musisz je posortować i mocno nie zawęzisz przedziału.
  • Odpowiedz
@lionbest:

Chyba już zadawałeś to pytanie.

to zadanie wczoraj odkrylem wiec nie :)

Iterujesz po a i b i liczysz sum(map(int,str( a ** b ) ), wartości są "dość" losowe więc musisz je posortować i mocno nie >
  • Odpowiedz
@Tooca_rev: Tak to rozwiązałem, ilość pasujących wykładników to góra dwa, czasami jeden, zazwyczaj zero. Mimo że są bliskie krzywej to dla liczb, które mają "0" są dużo mniejsze.
To rozwiązanie jest najprostsze i jak podejrzałem rozwiązania to wystarczy iteratować z przedziału do 100.

Widocznie ktoś inny wysłał, bo jestem pewien, że już na wykopie było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tooca_rev: wyliczyć listę wartości potrzebujesz tylko raz, więc nie widzę sensu wrzucania tego do środka tej funkcji, bo tylko spowolnisz kod
  • Odpowiedz