Wpis z mikrobloga

@Pralko-suszarka: szczerze to nie pamiętam żeby sam mi się wysypał, jedynie wtedy gdy się bawiłem jakimiś głupotami, nawet może raz w życiu pamiętam żebym musiał snapa przywracać :D

@NewEpisode: ja polecam np linux gui installer (wersje pure), potem dorzucić sobie powoli co potrzeba, mniej syfu w systemie ;)
@NewEpisode: ja instalowałem surowego archa bez żadnych instalatorów. Tylko że zbyt krótko uzywałem tego ssytemu by coś mi się sypało, ale robiłem eksperymenty, że przez miesiąc go nie aktualizowałem a potem zalewałem go aktualizacjami by sprawdzić jak się zachowa system ale nic się nie wysypało. Chociaż i tak wszyscy przestrzegają
@Jarmula: Ech... ja powiem tylko to samo co mówię zazwyczaj w takich wątkach.
Przeżyłem DOS 3.0, przeżyłem DOS 6.22, przeżyłem win 3.11, win95, win 98, win Me, win XP, win 7 i dopiero win 10 zmusił mnie do przejścia na Linuxa.
Fakt, że to były wczesne lata win 10, ale nigdy w życiu nie korzystałem z gorszego systemu.
Może teraz jest lepszy (po tych setkach aktualizacji), ale napsuł mi tyle krwi,
@Primek_1980: trudno się nie zgodzić.

Linux się rozwija. Ale dla końcowego użytkownika zmieniło się niewiele. Ostatnio dodali tylko pipewire i appimage. A tak to co roku dodają coś do GUI. Tylko nie tak żeby użytkownikom coś usprawnić, tlyko dojechać. Miniatury w wyborze plików? Zapomnij, mimo że windows ma to już od 25 lat. Czyżby to przez to że Gnome i spółka są pisane na javascripcie? Nie wiem, choć się domyślam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jarmula: linux nie jest dlq typowego zjadacA chleba i nigdy nie bedzie, on jest dla uzytkownila zaawansowanego. Nie wyobrażam sobie grazynki kompilującej gierke w terminalu z plikow zrodlowych, albo wylaczajacej komendami oszczedzanie energii zeby wifi lepiej dzialalo xD za to jak ktos juz ogarnie linuxa to spoko system do wielu zastosowań.
@Jarmula: Linux jest dla osób świadomych czego oczekują od systemu i takich co potrafią w nim coś pogrzebać.
Dla pozostałych 99% użytkowników desktopa wygodniejszy jest Windows lub MacOS.
Nikt normalny nie namawia na siłę do Linuxa jako podstawowego systemu do codziennej pracy.

Od początku, systemy Unix są używane do specjalistycznych zastosowań jak serwery czy systemy wbudowane które mają specjalne zastosowanie.