Wpis z mikrobloga

Cześć, możecie mi napisać czy dla Was z logicznego punktu widzenia taka budowa ma sens ?

Przymierzam się do projektu nawadniania roślin, chcę zrobić coś dzięki czemu zaoszczędzę wodę, czas i energię na codziennie podlewanie roślin.

Główny zbiornik na górze, rura z prawej strony doprowadzająca wodę do pojemników pod roślinami.

Chyba przydałoby się zrobić jakiś system odpowietrzania ? Tylko gdzie i jak ?
Dlatego też wołam ludzi z tagu #hydraulika

Z każdego zbiornika pod roślinami będzie "system" linek doprowadzających wodę ze zbiornika do rynien wypełnionych ziemią z zasadzonymi roślinami.

Coś byście zmienili, dodali, poprawili ?

#ogrodnictwo #diy #majsterkowanie #rosliny #kociochpyta
Pobierz
źródło: comment_1647906119lekO8AHXzn2M67CVPqmSHM.jpg
  • 59
@n0xx ten schemat ideaowy przypomina mi takie małe zadanie XD

PS jak już chcesz w ten sposób to sprawdź pojęcie "nawadniania kropelkowego", czyli dozowanie podawnaia wody do roślin, jeśli nie masz żadnego zaworka, albo ograniczenia przepływu, to cała woda przepłynie po prostu do najniższego zbiornika, tak działa fizyka i chyba nie przeszkoczysz ( ͡º ͜ʖ͡º) ale jak ci się uda to daj znać
Pobierz
źródło: comment_1647942233HU9QL1uWEq0TZKsTCkbB3g.jpg
@Piskariota: Fantastyczny projekt, i będzie się pięknie wizualnie komponował w ogrodzie.

@Kontestator: Nie chcę rozmontowywać całego systemu na zimę a w przypadku nawadniania kropelkowego musiałbym to robić.

@frost_frank: O DWC i Kratky czytałem.
Na początku chciałem zrobić system Kratkiego bo ten system jest ogólnie kapitalnie przemyślany ale ta metoda wymaga znacznie większej przestrzeni dla roślin więc kombinuje jak tu zrobić coś innego. DWC wymaga prądu a tego nie chce.
Pobierz
źródło: comment_164794639316anOvjCfAm81zcpPe422P.jpg
Jak pisałem wcześniej kroplownik nawadnia od góry i cały czas a ja chcę żeby gleba nawadniała się sama od dołu.

@n0xx: no to, może warto przejrzeć tematy systemów automatycznej dolewki do akwariów? elektrozawór + czujnik + kontroler będzie mniej zawodny niż to co wymodziłeś ;)