Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miesięcznie zostaje mi po odjęciu kosztów życia około 3.5-4.5k pln
Uznałem, ze nie widzę sensu trzymania tego w naszej zabawnej walucie, bo i tak nie wydaje tych pieniędzy, i chciałbym założyć konto oszczędnościowe w USD. Jaki bank polecacie? Żadne skoki stefczyka i inne tego typu scamy mnie nie interesują. Santander nie ma oszczędnościowego w USD, jest tylko w PLN z dość fajnym % jak na dzisiejsze czasy. Mam konto główne w Pekao, ale oni tez nic ciekawego do zaoferowania nie maja. Jakieś sugestie?

#pieniadze #zlotowka #dolar #dolary #bank #banki #oszczedzanie i #gielda bo wiem ze macie pojęcie o kupowaniu w Gorce i sprzedaży w dołku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62386184aa6ba135ae4e0e1b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 25
  • Odpowiedz
OP: @Poldek0000: @dobrowolskii: @gasu_kurobikari: @DrumBass: @realesg: Panowie, zależy mi na tym aby to był jakiś „pewny” bank, chętnie zagraniczny, chociaż fakt faktem większość tego co mamy na polskim rynku to tak naprawdę zagraniczne banki.
Chyba, ze ktoś ma lepszy pomysł co z tymi pieniędzmi robić jak chodzi o oszczędzanie - wiem ze to małe kwoty, ale jednak zawsze coś.. giełda odpada, bawiłem się, na polskiej byłem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: santander to bank, który nie ma dobrych lokat. Teraz jedyne co jest spoko w ofercie standardowej to lokata 2,5% do 20 k.

Może z czasem wrócą lokaty usd ale tam oprocentowanie roczne było na poziomie 0,5%
  • Odpowiedz
@gupio: skoro stopy w USA, teraz po podwyżce to 0,5%, to nie można oczekiwać, że banki będą dawały jakieś kokosy. Przy rosnących stopach też nie warto pchać się w lokaty, skoro konta oszczędnościowe dają 3-4% i to bez górnych limitów w niektórych bankach.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Trzymanie wszystkiego na koncie (nie ma znaczenia w jakiej walucie) żeby tylko kasa traciła na wartości jest bez sensu.

Jeżeli w dłuższym terminie będziesz trzymał w USD bez oprocentowania, to złotówka by musiała bardzo mocno stracić na wartości, żebyś wyszedł na + w porównaniu np. z obligacjami w PLN. Oczywiście może tak się stać, ale to jest po prostu obstawianie kursu walut i podejmowanie dużego ryzyka, które niewiele różni się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zrób poduszkę finansową równą rocznemu kosztowi życia. Potem to trudno powiedzieć jeśli nie chcesz w okołogiełdowe tematy. Bo sam bym poszedł w jakieś ETF np. na S&P500. Do tego mało problematyczna nieruchomość w kredycie- grunt, garaż etc. Zależy jaki termin i jak szybko chcesz mieć te pienądze dostępne- czy zakładasz że będą Ci potrzebne czy też mogą poleżeć zapakowane w coś przez okres np. 10 lat.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jaki bank ma konto oszczędnościowe w USD, nie interesowało mnie to.
Jednak chcę coś dorzucić od siebie. Koledzy Ci mądrze poradzili. Możesz część wymienić i trzymać na takim koncie jeśli daje Ci to spokój, ale zachęcam by się przekonać i chociaż poczytać o tym co można zrobić z oszczędnościami. Jak nie chcesz wydawać na książki to autor Finansowej Fortecy ma też blog marciniwuc.com, na którym jest podobna wiedza.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania to ja dodam coś od siebie. Mam trochę dolarów, ale tak bardziej spekulacyknie i dla dywersyfikacji. Ostatnio był dobry strzał i część sprzedałem. Resztę trzymam w złocie 90% i 10% srebra. Ostatnio kupiłem też zabytkowy samochód. Na tym nigdy się nie traci :)
  • Odpowiedz