Wpis z mikrobloga

TRUDNA DO PRZEŁKNIĘCIA PIGUŁKA - dla niektórych

Polacy nie są zainteresowani posiadaniem broni w domu. Gdyby byli, już teraz 80 % domostw miałoby taką broń na wyposażeniu. Po prostu nasz naród ma inne rzeczy na głowie, niż realizowanie polityki pro obronnej w paróweczko- korwinowskim wydaniu.
Broń jest łatwiej uzyskać niż prawko jazdy. O ułatwieniach (oczywiście takie konfiarze nie powiedzą na czym miałyby te ułatwienia polegać), krzyczą Ci, którzy ze względu na psychikę nigdy broni nie dostaną do ręki, nawet na wojnie nikt im karabinu nie da. Drugimi krzykaczami są biedaki, których i tak nie byłoby stać na wystrzelenie jednego magazynka na rok.

#bron #neuropa #4konserwy #strzelectwo #wojna #ukraina
  • 56
nie masz racji, za dużo polityki i nastawieenia antykonfederacjyjnego. Pomyśl że są ludzie żyjący bez polityki i chcący mieć bezproblemowy dostęp do broni. Ale to w innej bańce informacyjnej się dzieje to dla ciebie niedorzeczne
trudno zdobyć u nas uprawnienia na broń¯_(ツ)_/¯


@Kaczypawlak: trudno, nie. Tanio, no też nie. Gdyby procedura była tańsza, a dostęp do obrotu koncesjonowanym towarem prostszy to i szybko przybyło by sklepów i strzelców. Statystyczny Kowalski ma ważniejsze wydatki niż pistolety i wybiera tańsze hobby (wiadomo, hobby w ogóle nie jest tanie, ale nie czarujmy się że są tańsze i droższe).
@PrzeKomentator: @pogromca_idiotow: Ale #!$%@? xD
Mieć pozwolenie i to pozwolenie utrzymać to jest u nas masa papierologii i #!$%@? się z tym. Masz sportowe i musisz 4x do roku brać udział w zawodach bo inaczej Ci mogą broń zabrać xd faktycznie jak prawojazdy a nawet łatwiejsze e
@Zmoll: @Zmoll: a oprócz #!$%@? to zrobiłeś coś żeby zwiększyć bezpieczeństwo swoje lub kraju? Zapisałeś się na dobrowolne szkolenie wojskowe? zapisałeś się do WOT? masz chociażby broń do celów sportowych? działaś w organizacjach pro obronnych? zapisałeś się chociaż do grup ASG?
@PrzeKomentator: możesz powiedzieć po #!$%@? mi broń skoro płace wysokie podatki na to żeby policja i wojsko mnie bronili?
Fanem strzelania do zwierząt i tarczy też nie jestem.
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach broń posiadają albo hobbyści albo paranoicy ktorzy we wszystkim doszukują się zagrożenia.

Możesz mi powiedzieć w jaki niby #!$%@? sposób miałbym zdobyc broń skoro nie przejdę badań dotyczących wzroku?
Masz sportowe i musisz 4x do roku brać udział w zawodach bo inaczej Ci mogą broń zabrać xd faktycznie jak prawojazdy a nawet łatwiejsze e


@Zmoll: ale czemu piszesz nieprawde? jedne zawody w roku robisz i tyle
@Zmoll: sam #!$%@? bredzisz, jedziesz na zawody i robisz wszystkie konkurencje, jak cie na to nie stac to i tak cie nie stac na ammo ani bron to po co ci pozwolenie