Wpis z mikrobloga

TRUDNA DO PRZEŁKNIĘCIA PIGUŁKA - dla niektórych

Polacy nie są zainteresowani posiadaniem broni w domu. Gdyby byli, już teraz 80 % domostw miałoby taką broń na wyposażeniu. Po prostu nasz naród ma inne rzeczy na głowie, niż realizowanie polityki pro obronnej w paróweczko- korwinowskim wydaniu.
Broń jest łatwiej uzyskać niż prawko jazdy. O ułatwieniach (oczywiście takie konfiarze nie powiedzą na czym miałyby te ułatwienia polegać), krzyczą Ci, którzy ze względu na psychikę nigdy broni nie dostaną do ręki, nawet na wojnie nikt im karabinu nie da. Drugimi krzykaczami są biedaki, których i tak nie byłoby stać na wystrzelenie jednego magazynka na rok.

#bron #neuropa #4konserwy #strzelectwo #wojna #ukraina
  • 56
  • Odpowiedz
  • 0
@PrzeKomentator No nie jestem zwolennikiem. Posiadać powinni tylko ci, którzy są przeszkoleni w obyciu z bronią i odpowiednie służby. Stać mnie na niejedna sztukę ale nie chce tego mieć w domu. Strzelałem z różnego rodzaju bronią jakoś 10 lat temu i majac to w reku i wiedząc co to moze zrobic zywej istocie, bierze mnie na tą myśl obrzydzenie. Ojciec był myśliwym swego casu i też doszedł do wniosku po latach,
  • Odpowiedz
Tego idioto ze nie na każdych zawodach musisz mieć wszystkie konkurencje chociażby


@Zmoll: to ja na takie zawody nigdy nie trafilem, w braterstwie masz duzo zawodow czasem po 2 na tydzien, teraz to i czesciej zeby na jednych zawodach zrobic wszystko, jak nie jestes w stanie wygospodarować jednego dnia na to to najwyraźniej broń nie jest dla ciebie(w sumie żadne hobby nie będzie prócz picia browara do tv)
  • Odpowiedz
@Zerp: Cała dyskusja i tak rozchodzi się o głupie #!$%@? ze pozwolenia na broń łatwiej niż prawko ogarnąć co jest bzdurą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zerp: wez pod uwage ze nie kazdy jest korposzczurem pracujacym pon - pia 8-16, ja np zazwyczaj mam 1 weekend w miesiącu wolny a to tez nie zawsze. Samo juz skomplikowanie przepisów(3 rozne rodzaje zezwoleń) powinno zostać zaorane. To ze kiedys bylo trudniej i powstal mit ciezkiego zdania egzaminu nie oznacza ze teraz mozemy powiedzieć "polacy nie chca broni" i udawac ze wszystko jest okej.
Mi sie np. w ogóle, jako czlowiekowi podchodzącemu do pozwolenia na broń podoba poprawa uobia pisu i kukiza, kilka poprawek i bedzie idealna.
Nie ma np norm tego kogo zdrowotnie dopuscic, a kogo nie, na forun nawet pisali ze jakis lekarz kazał ekg robic xd jak dla mnie to powinno byc badanie czy ktos nie jest kompletnie slepy gluchy czy #!$%@? i tyle, to moglby sprawdzic rodzinny + psychiatra a nie zespol orzecznikow za 600zl.
System promes tez jest do dupy, mamy xxi wiek, policja i sprzedawcy powinni miec dostep internetowy do sprawdzania zezwoleń, a ty powinienes miec mozliwosc posiadania tylu sztuk broni ile ci sie zmiesci w szafie s1.
Kolejna sprawa to ogolem ludzie boja sie posiadac bron przez problemy mam wrażenie. Mozesz sie zabezpieczac 10 sejfami a i tak cofnac ci pozwolenie w przypadku kradzieży, to jakby nakladac dozywitni zakaz jazdy samochodem bo ktos ci go ukradl z garażu i mogl kogos przejechac na pasach
  • Odpowiedz
Ja bym samochód z chęcią kupił gdyby MAX wysiłku to było złożenie papieru. Przecież nie wydam 2000zł na kurs potem jakieś egzaminy, pozwolenia. Meh za dużo #!$%@? z tym wszystkim.

Niestety ale tak to właśnie wygląda w 90% przypadków.
Pozostałe 10% wie, że i tak nie przejdzie testu na inteligencję (który jest częścią badań psychiatrycznych) XD
  • Odpowiedz
@Z_dupy_strzelec: no dobra to sobie pomyśl że masz teraz obligatoryjnie nawet i raz w roku jechać gdzieś z tym autem i przejechać 6h dla testów, jak tego nie zrobisz to poniesiesz poważne konsekwencje i juz nigdy autkiem nie pojezdzisz, #!$%@? z tym że akurat na rok wyjechałeś do GB na zarobek a auto dałeś rodzicom w przechowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: ja natomiast uważam że powinno się zabronić sprzedawania sprzętu spawalniczego osobom bez uprawnień bo po co to komu? Jak ktoś będzie zainteresowany to sobie zrobi kurs na miga, tiga czy co tam innego bedzie potrzebowal.
A taki bez uprawnień to jeszcze zrobi jakas krzywde sobie albo innym albo wyspawa cos glupiego
  • Odpowiedz
@Z_dupy_strzelec: "Stracisz pozwolenie to sobie zrobisz nowe po powrocie"
No tak, to zróbmy rejest jeżdżenia autem, jak nie jeździsz przez rok to tracisz prawo jazdy, co za problem, wyrobisz sobie nowe jak bedziesz chcial jezdzic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Juz nie mówie o tym że np. nie mam w okolicy strzelnic ze strzelbami, to co mam jeździć specjalnie 50km dalej na strzelnice która może posiada i
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert:

i będę mógł się ze strzelby nauczyć strzelać do egzaminu

To pisz od razu, że chcesz broń, nie posiadając żadnych umiejętności ¯\_(ツ)_/¯
Jak ktoś mieszka na jakimś #!$%@?, to mamy mu podarować prawo jazdy razem z paczką czipsów, bo w okolicy nie było szkoły
  • Odpowiedz
@Z_dupy_strzelec: Ale ja nie mówię o wolnym dostępie xd skąd ty to wziąłeś w ogóle

I tak, powinieneś móc na zezwolenie otrzymać każdy typ broni jaki sobie zażyczysz, zasady bezpieczeństwa są ogólne. Nie musisz dobrze strzelać ze strzelby aby wiedzieć żeby nie celować w ludzi, strzelać się z czasem nauczysz a mnie np. odstrasza wizja zdawania egzaminu ze strzelby bo nie mam po prostu gdzie potrenować. To tak bardziej jakbyś
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: @Strigiformesman:
To bardziej, jakbym zdawał egzamin na auta osobowe (B i B1), motocykle (A, A1 i A2) i wszystkie inne.
W dalszym ciągu jest pozwolenie "do mania", gdzie całym tłumaczeniem jest "bo kcem mieć".

Z resztą, pojawił się nowy projekt zmiany "ubojki". Przy okazji zobaczymy, czy PiS to banda komuchów, jak już się mówi - zmiany w tym projekcie są na tyle kosmetyczne, że w obecnej sytuacji
  • Odpowiedz