Wpis z mikrobloga

trzeba sobie zadać pytanie co jest ważniejsze w przypadku wojny: duża ilość przeszkolonych bojowo osób czy mniejsza ilość osób potrafiących dobrze czyścić i dbać o swoje otoczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@alvaroZcamaro: twoja wartość bojowa (ale też jakakolwiek inna) jest zerowa, jak ci dowódca każe #!$%@?ć w lewo, a ty pobiegniesz w losowym kierunku, albo schowasz się pod pryczą.
Z kim chcesz walczyć, jeśli zginiesz w swoich
A dla mężczyzn obsługa wiertarki, spawarki, szlifierki kątowej,


Tego oczekuję od każdego dorosłego.

wymiana oleju, klocków, rozrząd,


Tutaj często trzeba mieć odpowiednie #!$%@?ęcie w przedramieniu, kobiety są na gorszej pozycji startowej. Chociaż sposobem można sobie poradzić.

obsługa wózka widłowego, koparki, dźwigu, spycha, wymiana gniazdka, oprawki, wszystkich uszczelek w kranie, gładzie, szpachlowanie, malowanie, płytki, gresy.


@spere: cała reszta to unisex.
@RozowaZielonka: nie wiem czy pod ostrzałem chciałbym mieć w oddziale typową babę. Lepiej niech sie ucza gotować, pracy pielęgniarskiej, +szycie mięcha.

Te kobity które się nadadzą i będą chciały to i tak będą bez przymusu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Obowiązkowa służba to była i będzie parodia, dobrze pis obecnie zrobił tworząc zasadniczą służbe dobrowolną, nigdy więcej tego obowiązkowego gówna.

@SargonofAkkad: Ale jak to pis? Ja kwalifikację po ukończeniu 18 miałem jeszcze "za Peło" i już dawno nie było obowiązkowej zasadniczej ¯\_(ツ)_/¯

Po prostu dali możliwość na przyjście, nic w kontekście obowiązkowości nie zmienili.
@wykopyrek "twoja wartość bojowa (ale też jakakolwiek inna) jest zerowa, jak ci dowódca każe #!$%@?ć w lewo, a ty pobiegniesz w losowym kierunku, albo schowasz się pod pryczą.
Z kim chcesz walczyć, jeśli zginiesz w swoich koszarach, albo kitrając się samotnie w jakiejś dziurze, bo nie dałeś rady #!$%@?ć przed wrogiem na zgrupowanie, właśnie tym kilkunastogodzinnym marszem.
Serio, uważasz, że żołnierze na front przyjadą tramwajem, osprzęt będzie na miejscu, zaraz na wcześniej
@RozowaZielonka: Miesiąc-dwa miesiące pseudo-nauki nie sprawi, że będzie się miało jakąkolwiek senowną wartość na hipotetycznym froncie za X lat.

Ćwiczyć i chodzić na strzelnicę można bez bycia do tego zobligowanym. I cały czas - nie przez dwa miesiące.

Gotowanie i szycie we własnym zakresie. Wystarczą chęci

Ten pomysł to okazja do kolejnych szfindlów i defraudowania publicznych pieniędzy.

I brakuje tu najważniejszego - umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz czytania map, taktyki.